Sayın ilgili,

... yılında işveren grup emeklilik sistemine işveren teşvikiyle dahil oldum. .... Yılında işveren sözleşmemi tek taraflı feshederek işten çıkışımı verdi.Sözleşmemi işveren tek taraflı sonlandırdığından Emeklilik firması Kanunen işveren katkı payını tarafıma ödemesi gerekirken (Bes kanununu çiğneyerek) işverene ödeme yaptılar. Bunun üzerine Tüketici hakem heyetine müracaat ettim. Bu esnada işverenimle görüşerek işveren Katkı payını talep ettim ve iyi niyet çerçevesinde tüketici hakem heyetine müracaatımdan 2-3 sonra tarafıma ödeme yaptılar. Tüketici hakem heyeti ise 2 sene sonra tarafıma haklı olduğumu ve işveren katkı payını emeklilik firmasından alabileceğimi belirten tebligat tarafıma ulaştı. ilgili emeklilik firması beni aradı ve bu paranın işverene ödendiğini tarafıma ödeme yapılamayacağını müşteri hizmetleri aracılığı ile ilettiler. İlgili emeklilik firması zamanında beni çok süründürdüğü için parayı talep edeceğimi beyan ettim lakin hiçbir hukuki yola başvurmadım. İlgili firma bu telefon kaydı beyanıma istinaden tarafıma dava açtı. Tebligat tarafıma ulaşınca ilgili Mahkemeye Emeklilik firmasından parayı almadığımı çalışmış olduğum firmanın tarafıma ödeme yaptığını beyan ederek dekontla birlikte cevabımı iadeli taahhütlü gönderdim. Mahkemeden bana sulh için davanın duruşmalı yapılması tebligatı geldi.Bu esna da da ilgili firmanın avukatını arayarak davayı geri çekmelerini mahkemeye işverenimin iyi niyet çerçevesinde bu ödemeyi yaptığını ve tüketici hakem heyeti kararına rağmen hiçbir hukuki yola müracaat etmediğimi ve ilgili evrakları mahkemeye ilettiğimi bildirdim.. ilgili Avukat ...TL civarında tutan dava harcını ödersem davayı geri çekeceğini beyan etti.
Not: Davayı sonunda kesin olarak kazanacağını ve masrafların da buna paralel artacağını söyledi.

Amacım masrafsız bir şekilde tarafıma açılan bu davanın kapanması.

Siz değerli hukukçularımızdan ricam nasıl bir yol izlemeliyim.

-Tüketici hakem heyetinin vermiş olduğu karar ile ilgili hiçbir hukuki işlem yapmadım.ilgili emeklilik firması dava açtı .Feragat etsem bana ne tür bir etkisi olur. Dava masrafları yine bana mı kalır.
-Mahkeme Sulh için duruşmalı yapıyor bunun anlamı nedir. Bana ne tür bir maliyet oluşturur. Duruşmaya büyük ihtimalle ikametgah değişikliği sebebi ile gidemeyeceğim. Gitmez isem ne olur.
-Tüketici hakem heyeti kararına karşın hiçbir işlem yapmazsam bunun bana sıkıntısı olur mu ,

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.