Öncelikle merhabalar herkese iyi bayramlar.
Özel bir hastanede hem acil nöbetçi doktoru hem de acil sorumlu doktoru olarak görev yapıyorum.Nöbetim esnasında bir hastanın tedavisini düzenlerken acilde çalışan bir yardımcı sağlık personeli tarafından işlemlerime müdahele edildi. Yeşil alana giren hastanın durumunu sarı alana sokmamı istedi.Yani sgk.yı zarara uğratmam için ısrarda bulundu. Ben bunun üzerine kendisine defalarca hayır diyerek reddettim. sonrasında yine odama gelerek bana neden böyle yaptığımı sordu. Ben de kendisine bunu soramayacağını onun görevinin benim kararıma müdahele değil benim kararlarımı ve tedavi orderını uygulamak olduğunu söyledim ve tartıştık.sonra kapıyı çarparak çıktı ve tekrar odaya girmeye çalıştığında kendisini kapıda tutup dışarıya doğru ittim. Bunun üzerine şahıs bana hakaret tehdit ve darp davası açmış. Kendisine tokat attığımı tekme attığımı hakaret ve tehdit ettiğimi yazmış.şahitler dinlendi,adli raporda darp izi yok,kamera kayıtlarında kendisini itmem dışında hiçbir müdahele yok ve savcılık takipsizlik kararı verdi.
Şimdi ben bu konuda kendisine iftira ve bana suç işlemem için ısrar etmesi nedenleriyle ceza ve tazminat davaları açabilir miyim?Nasıl bir yol izlemeliyim?
Şimdiden değerli vakitlerinizi ayırıp bana görüşlerinizi ilettiğiniz için teşekkürlerimi sunarım.