merhabalar.
eşimle 2013 yılı sonundan berı ayrıyız. eski eşim yabancı uyruklu ve türkiyede yaşiyor. dava anlaşmalı boşanma ve birde üç bucuk yaşında bir kızım var 2015 in ortalarına doğru annesi kızımı benden saklamaya başladı bende çocukla ilişkini kurulması başlık altında dava açtım mahkeme ayın ılk ve son haftası cumartesi günleri 08:00 - 17:00 arası görmemi ve ramazan bayramının arife gününen 2. gününe kurban bayramının 2. gününden 4. günü saat 17:00 a kadar bende kalmasına karar kıldı. Sorun şu ki dava sonuç tebligat ı eskı eşımın e ulaşmadığı için rafa kaldırıldı dava sonuçlanmadı çünkü evinde kımse yok kızımı 2015 aralık ortasından bu yana göremiyorum ve annesine ulaşamıyorum.
kızımı içra ile görmeye calıştım ama adreste kimse olmadığı için tebligat içraya geri geldi.
kızımı ve annesi ni bulmak için polis e kızımın kayıp olduğunu bildirdim velayet anne de olduğu için bir şey yapamayacaklarını söylediler.
kızım t.c vatandaşı çifte vatandaşlık yapmasına izin vermedim.
sorum şu : annesi kızımı benden habersiz yurt dışına götürebilirmi ve kızımı nasıl bulabilirim - görebilirim.
teşekkürler.