MERHABA
Öncelikle sitenin çok faydalı olduğunu düşünüyorum.İnsanlarımızın hukuki konularda danışacak bir sitenin olması gerçekten güzel bir gelişme.
sorunuma gelince

Ben ..... Bankasından .....Kart almış bir kullanıcıyım.Mart ayında cüzdanımı işyerimde unuttum ve unuttuğumun ertesi günü cüzdanım yerindeydi.Bir çalışanım mart ayı sonunda işten ayrıldı ve onun ayrıldığı günün ertesi günü ekstrem geldi ve gözlerime inanamadım.Benim kartımla 500 YTL lik ıtriyat ve 1200 YTL lik saat alımı yapılmıs bunun yanısıra OTOGAZ veOTO DOŞEME masrafları yapılmış .Arabam yok ve kredi kartıyla bu kadar yuksek harcama hayatım boyunca yapmadım.Aldığım ücret zaten 600YTL ben nasıl boyle harcama yapabilirim.Hemen bankaya dilekçe yazdım.Banka dilekçelerime ret cevabı verdi tekrar yazdım bu sefer .... Bankası Bilkent şubesinden bir telefon aldım Yetkili dediki "Bize bağlı bir poss makinesi sahibinden yapılan alışverişe itiraz etmişsiniz.Ben imzaları karşılaştırdım ve bu sizin imzanız DEĞİL genel merkeze hemen bildirip iptalini isteyeceğim."Bende sevinçle bana ait olmayan diğer harcamalara emsal teşkil etmesi için bekledim.Ve bana gelen itiraz sonuçlarından birinde alınan saat ucretini düştüklerini gordum ama sonraki ayda gelen ekstremde saatin tekrar eklendiğini gordum.Saat dükkanı sahibiyle görüştüğümde adam başta dava açmak istediğini bildirdi bende sonuna kadar yardımcı olabileceğimi soyledim.Benim eklenmiş ekstrem geldiğinde tekrar aradım saatçiyi ve vazgeçtiğini bildirdi.

Sormak istediğim şu imza bir güvenlik aracımıdır yoksa laf olsun diemi poss makinesi fişlerini imzalıyoruz ?
Banka telefon acıp dusurecegını soyledıgı marcamayı nasıl ekstreme yansıtır ?

Bundan sonra daha garibime giden seyler oldu .İnternetten HAKLI MUSTERI HATTI na attıgım mesaj sonucunda bir telefon geldi ve artık siz poss makinesi sahibini savcılıga bildirin usulsuz kullanmdan dolayı dedi banka yetkilisi

Ben poss makinesi ni vermedimki usulsuz kullanımı ben takıp edeyim.Bankanın bunu kendisi yapması gerekmezmi ? Banka eger bu poss makinesini veriyorsa kullanmasınıda ogretmesı gerekmıyormu ?

Bankanın tavrı cok dengesizdi.Aileden biri kullanmıs olabılır dedı.1.Derece akrabalarım arasından soyadıdm tutan hicbir akrabam yok .Ayrıca tutsa ne yazar kartın usutnde sadece soyadı yazardı eger soyadı tutması alısverıse yeterlı olsaydı.

Bunun haricinde banka bana reklam mesajları gönderiyor.Ama şifreli kartımı yada şifremi posta yada herhangi bir iletişim aracıyla yollamıyor.
Nasıl bir hukuki mucadele verebilirim HAKLI olduğumu düşündüüm bu konuda
Rica edicem biri bana akıl versin
Teşekkürler