Benim normalde 1000 m2 hissem var 15000 m2 lik arsa uzerinde. Belediye ifraz etmis bu alani 3 ayri tapuya bolmus 3 ayri tapuda 3 ayri hissem var. Butun hissedarlar ayni kisiler. Onlarin durumuda ayni. Onlarin evlerinin, yerlerinin olduğu yerde ben dahil herkesin hissesi var. Belediye buraya imar vermis yollari saglik ocagi vs gibi seyler planinda geçiyor. Haritacimiz tapulari mustakile cevirmek icin bu imar plani dahilinde 18 uygulamasina gore tapularimizi cikarmaya calisiyor. Gerekli yol kesintileri vs gibi seylerden dolayi 1000 m2 hissem 670 m2 ye dusuyor ve benim 2 binam bu m2 ye sigmiyor. Mecbur evimin yari kalan kismini baskasiyla hisselendiriyor.
Ve bunu kimse kabul etmiyor. Cunku arazilerinin kendi bulunduklari yerde toplu sekilde daha degerli olmasini istiyorlar.
270 hisseyide kimsenin satmaya niyeti yok gibi. Satarsam su fiyattan satarim gibi ederinin 6 kati fiyat sunan var.
Hissedarlardan biri mutahit fiyati sunanda o. Benim soylediklerim arsalar herkesin yerinde toplanmasi neticesinde olusuyor.
15000 m2 lik bi alanda 6 ya yakin bina var sahipleride farkli farkli.
Su anki gercek durumunuz bu.
Kimsenin suan izai suyu davasi acmaya mutahitte dahil ne gucu yeter ne parasi.
Birisi acsa bile mahkemede taksim yolunu isteyecektir. Onada yanasmazlar. Cunku mahkeme muhtemelen evimin 270 m2 lik disinda kalan kismini buyuk hissedardan birini koyarmis haritacinin demesine göre.
Degerince fiyat teklif ettim kimse yanaşmıyor. Herkes benden alma git baskasindan al diyor.
Ben imar oncesi yapacagimi yapmışım. Elektrirgim suyum herseyim mevcut. Benim anlamadigim bu mutahit suan civu dahi cakamiyor hissesine. Bu rahatliginin sebebi ne anlamadim.
Yarin belediye 18 e girmek istediginde yuzde 40 kesinti yapacak. Suan 35 le kurtariyoruz. Bana vermek istemedigi hisse fazlasiyla ben dahil butun hissedarlardan cikacak. Cahil.insanlarla ugrasmak zor. Kafanizi sisirdim. Hakkinizi helal edin