+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.

Konu: Oyun Şirketi Haksızlık Yapıyor

Oyun Şirketi Haksızlık Yapıyor Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Adıyaman
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Oyun Şirketi Haksızlık Yapıyor

Joygame Şirketinin Wolfteam Adlı Oyunu İçin Şikayetim Var Destek Ekibi Ve Yöneticler Eşit Davranmıyor , Haksızlık Yapıyor

Benim Oyun Hesabım Çalınmıştı , Hesabıma 2 Bin Tl Den Fazla Oyun Parası Bulunmaktaydı Çalan Kişi Bir Oyun Eşyası İle Tüm sunucuya Kendi Sitesinin Reklamını Atıyor Ve Oyun Görevlilileri Bu Durumu Görüp Hesabı Süresiz Olarak Uzaklaştırıyor .

Tabi Buraya Kadar Birşey Yok Haklılar Oyunda Reklam Yapmak / Hesap Satışı Yapmak Bunlarla İlgili Mesaj atmak Süresiz Uzaklaştırma Cezası Veriliyor . Tabi Ama Şimdi Haksızlık Neden Oldu Onu Söyliyeyim.

Oyununun En İyi Türkiyenin 1. Grupu ( Klan Deniliyor ) Ordaki Bir Üye'nin Hesap Satışı İle İlgili Tüm sunucuya mesaj yazıyor Bunu Gören Oyun Görevlileri Arkadaşı Süresiz Olarak Uzaklaştırıyor . Ama Onlar Tabi Türkiyenin en iyi 1. Klanı Oldugu İçin Joygame Yetkilileri Onlara Yag Çekmek Zorunda Herhalde .
    Arkadaş Oyunun Destek Ekibine mesaj atıp Cezasını Kaldırtıyor ( Sözleşmede Verilen Cezanın Kaldırılması Yasaktır Yazıyor ).
    O Arkadaş Şikayet Var.com Şirketine Mesaj ATIP Durumu Bildirmiş , Arkadaş Orda Cezasının Kaldırıldıgını Söylemiş
    Arkadaşın Konu linki [ https://www.sikayetvar.com/joygameco...rsiz-ban-yedim ]

Bende Cezamın Kalldırılması İçin Şirkete mesaj yazıyorum ama Otomatik cevaplarla başından savma iş yapıyorlar , Ceza Kaldırma gibi birşey olamaz olmaz vs Burdaki Haksızlıgı Hukuki Sürece Sürüklemek İstiyorum Oyun Hesabımda 2 Bin Tl Para yatırdım . Dava açarsam kazanabilirmiyim Tazminat davası açma hakkım Bulunmaktamı ?

Hukuki NET Güncel Haber

Oyun Şirketi Haksızlık Yapıyor konulu yargıtay kararı ara
    Oyun Şirketi Haksızlık Yapıyor konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    845
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Oyun Şirketi Haksızlık Yapıyor

Türkiyede olmayan bir firmaya dava açamazsınız Türk mahkelemeri aracılığıyla.

Nerede
    Adıyaman
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı CanCi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Türkiyede olmayan bir firmaya dava açamazsınız Türk mahkelemeri aracılığıyla.
    Yorumunuz İçin Teşekkürler , Dava Açma Şansım Hiç Yokmu Çünkü hakkımı aramak istiyorum haksızlık var ortada ve hesabımda 2 bin tl üstünde oyun parası bulunmaktaydı

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    845
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Büyük olasılıkla hesabınızı ilk açarken okumadan kabul edilen hizmet sözleşmesinde zaten şirket "İstediğim hesabı istediğim zaman kapatırım." tarzı bir madde koymuştur. Kuralları koyanlar kendileri oldukları için istedikleri zaman kuralları kullanıcı aleyhine olmayacak şekilde esnetebilirler.

Tek imkanınız şu olabilir: Eğer bu sözü geçen 2,000 TL'lik harcamaları Türkiye'de bulunan bir kuruma yaptıysanız orayla görüşmeyi deneyebilirsiniz. Ancak dediğim gibi, bir şey çıkacağını sanmıyorum. En nihayetinde oyunu yapanlar kendileri, ve siz oyunu oynayarak belli şartları kabul etmiş oluyorsunuz.

Benzer bir durum taaa lisedeyken başıma gelmişti. GM'ler geçersiz sebeplerle beni banlayınca oyunun İngilteredeki merkezini telefonla arayıp şikayetçi oldum. Ertesi gün hesabım açıldı.

Nerede
    Adıyaman
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Oyun firmasinin yaptigi haksizlik degilmi ? Oyunun turkiyede 1.klani oyuncularina baska diger oyunculara baska davraniyorlar . Sizi dava edecegim dedigim gunden beri destek cevaplarima mesaj verilmiyor ? Joygame / wolfteam Oyunu sirketinin telefon unu nerden bulabilirim ?

Bir hukukcu ve yorumcu gozuyle Yaptiklari haksizlik degilmi ?
    Oyunda Reklam / Hesap satisi mesaji atmak suresiz uzaklasitrma
    Ama o arkadasin cezasi kalkiyor benimki kalkmiyor

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    845
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Oyun firmasinin yaptigi haksizlik degilmi ?

Oyunun turkiyede 1.klani oyuncularina baska diger oyunculara baska davraniyorlar . Sizi dava edecegim dedigim gunden beri destek cevaplarima mesaj verilmiyor ? Joygame / wolfteam Oyunu sirketinin telefon unu nerden bulabilirim ?
    Haksızlık olup olmamasının bir önemi yok. İnsanlar yiyecek yemek bulamazken siz bir oyuna 2,000TL para harcayabiliyorsunuz. O insanlara sorarsak, bu da haksızlık. Diğer oyuncular free oynarken sizin 2000TL civarı oyun paranız var. Bu da haksızlık o zaman.

Siz oyuna para ödediğiniz için ödemeyen free oyunculara karşı bir avantajınız oluyor. Free oyuncular da gelip buna itiraz etsinler o zaman?

Bu oyun size değil oyun şirketine ait. İstediklerini yaparlar yani. Sizin kendi anne babanızı daha çok sevmeniz dünyadaki diğer anne babalara size karşı "Bize ayrı onlara ayrı muamele yapıyorlar" diye dava açma hakkını vermez mesela. Oyunu size oynatıyorlarsa size belli şartlar koyuyorlar. Buna karşılık bu şartları üye olduğunuzda kabul etmiş sayılırsınız. Şu an sizin şikayetiniz tam olarak şu: "SİZE ait bu oyunu nasıl BENİM istediğim şekilde yönetmezsiniz."

Objektif olarak baktığımda haklı olduğunuz tek bir nokta görüyorum. O da hem para hem de zaman harcadığınız bir esere erişiminizin haksız olarak kesilmesi. Ama dediğim gibi, büyük olasılıkla şirket bunu yapma yetkisini kaydolurken kabul ettiğiniz hizmet şartlarına koymuştur. Oyun firması Türkiye'de olsa belki bir şansınız olabilirdi. Ama firma yurt dışı merkezliyse, Türk mahkemeleri aracılığıyla yapılabilecek hiç birşey yok.

Şirketin internet sitesinde iletişim bölümünden iletişime geçmeyi deneyin. Durumu anlatın. Genelde oyunun içinden kişiler yerine direk oyundan para kazanan kişiler bunlar olurlar. Oyuna para harcayan bir müşteriyi kaçırmak istemezler.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Haklılık ve haksızlık ağırlıklı olarak subjektif bir durumdur.Siz kendinizi haklı görüyorsanız ve yurt dışı kaynaklı bir dava yoluna gitme düşüncesi taşıyorsanız önce konsolosluklarla da iletişim halinde olacak bir veya daha fazla uluslar arası çalışan avukatla ve gene yurt dışı kaynaklı bilirkişi firmalarıyla çalışmak gerekecek.İlgili ülkenin yasalarına hakim olma noktasında noksan olursa dediğim gibi o ülkeden de avukatlık desteği almak gerekecek.Özetle evi satarak bu işe girişilebilir.''Abartıyorum çünkü anlaşılmak istiyorum'' sözüne dayanarak yazdım birazda bunları ama öyle elinde bir A4 kağıda bir şeyler yazıp bir dolmuşa binip bir yerlere gidip gene bir yerlere vererek yurt dışında dava kovalamak sapanla uçak vurmaya çalışmak gibidir.O yüzden hukuki yollar dışında forumlar, kontaklar, mailler daha yaratıcı sonuçlar alınmasını sağlayabilir.

Nerede
    Adıyaman
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı CanCi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Haksızlık olup olmamasının bir önemi yok. İnsanlar yiyecek yemek bulamazken siz bir oyuna 2,000TL para harcayabiliyorsunuz. O insanlara sorarsak, bu da haksızlık. Diğer oyuncular free oynarken sizin 2000TL civarı oyun paranız var. Bu da haksızlık o zaman.

Siz oyuna para ödediğiniz için ödemeyen free oyunculara karşı bir avantajınız oluyor. Free oyuncular da gelip buna itiraz etsinler o zaman?

Bu oyun size değil oyun şirketine ait. İstediklerini yaparlar yani. Sizin kendi anne babanızı daha çok sevmeniz dünyadaki diğer anne babalara size karşı "Bize ayrı onlara ayrı muamele yapıyorlar" diye dava açma hakkını vermez mesela. Oyunu size oynatıyorlarsa size belli şartlar koyuyorlar. Buna karşılık bu şartları üye olduğunuzda kabul etmiş sayılırsınız. Şu an sizin şikayetiniz tam olarak şu: "SİZE ait bu oyunu nasıl BENİM istediğim şekilde yönetmezsiniz."

Objektif olarak baktığımda haklı olduğunuz tek bir nokta görüyorum. O da hem para hem de zaman harcadığınız bir esere erişiminizin haksız olarak kesilmesi. Ama dediğim gibi, büyük olasılıkla şirket bunu yapma yetkisini kaydolurken kabul ettiğiniz hizmet şartlarına koymuştur. Oyun firması Türkiye'de olsa belki bir şansınız olabilirdi. Ama firma yurt dışı merkezliyse, Türk mahkemeleri aracılığıyla yapılabilecek hiç birşey yok.

Şirketin internet sitesinde iletişim bölümünden iletişime geçmeyi deneyin. Durumu anlatın. Genelde oyunun içinden kişiler yerine direk oyundan para kazanan kişiler bunlar olurlar. Oyuna para harcayan bir müşteriyi kaçırmak istemezler.
    Şöyle Anlatayım Oyun Para Yatırıp - Free Oynayan arasında pekte fazla bir fark bulunmamakta Şirket haftanın belirli günlerinde paralı eşyaları parasız olarak dagıtmakta ( bazı şeyleri) o ailenin maddi durumuna Baglı .
    Benim Şikayetim Ve Haklı Oldugumu Düşündügüm Konu Şu : Oyunda Türkiyenin 1.klanında bulunan bir üye Hesap satışı Mesajı atıp Hesabı süresiz kapatılması ve 1 saat sonra Oyun Görevlileri tarafından geri açılması .
    Benim Hesap İse Aynı durum '' reklam '' mesajı atılıp hesabım süresiz kapatılıyor ve cezam kaldırılmıyor
    Oyunun Sözleşmesinde '' Hesap Satışı / Reklam '' Mesajı atmak Yasak Süresiz Ban Sebebidir .Yazıyor Benim Sorum İse O Kişiyi kaldırıyorlar ama neden benimki kalkmıyor Oyun sözleşmesinde Bulunan Şartlara uyulmamış oluyor

- - - Updated - - -

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Haklılık ve haksızlık ağırlıklı olarak subjektif bir durumdur.Siz kendinizi haklı görüyorsanız ve yurt dışı kaynaklı bir dava yoluna gitme düşüncesi taşıyorsanız önce konsolosluklarla da iletişim halinde olacak bir veya daha fazla uluslar arası çalışan avukatla ve gene yurt dışı kaynaklı bilirkişi firmalarıyla çalışmak gerekecek.İlgili ülkenin yasalarına hakim olma noktasında noksan olursa dediğim gibi o ülkeden de avukatlık desteği almak gerekecek.Özetle evi satarak bu işe girişilebilir.''Abartıyorum çünkü anlaşılmak istiyorum'' sözüne dayanarak yazdım birazda bunları ama öyle elinde bir A4 kağıda bir şeyler yazıp bir dolmuşa binip bir yerlere gidip gene bir yerlere vererek yurt dışında dava kovalamak sapanla uçak vurmaya çalışmak gibidir.O yüzden hukuki yollar dışında forumlar, kontaklar, mailler daha yaratıcı sonuçlar alınmasını sağlayabilir.
    Adam Oyundaki 1.Klanda Bulunan Üyeyi Ayırıp Diger Üyeleri ayrı tutması Bir Haksızlık Degilmi ? İkimizde AYNI Şartları Kabul Ediyoruz Ve İkimizinde ceza nedeni aynısı Onun cezası kaldırılıp benimki neden kaldırılmıyor ?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    845
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hakan bey kusura bakmayın ama dönüp dolaşıp aynı şeyi tekrar ediyorsunuz. Sorduğunuz soruya gayet açıklayıcı cevaplar aldınız. Başka sorularınız varsa cevaplamaktan mutluluk duyarım şahsen ancak bu sorunun cevabını bulduğunu düşünüyorum.

Ben sizin şikayetinizi de haklı olduğunuzu düşündüğünüz noktayı da anlıyorum. Ve bunu size açıklıyorum ama inatla "bu haksızlık" diyorsunuz. Ve gerçekten ileri sürdüğünüz gerekçeler komik şeyler.

Birisinin evine giriyorsunuz misafir olarak. Ev sahibi diyor ki "Benim evimde sigara içilmez." Sonra bir misafir daha geliyor. Beraber sigara içerken ev sahibine yakalanıyorsunuz. Ev sahibi sizi kovup onu affediyor. Siz de ev sahibine diyorsunuz ki "Bu haksızlık. Seni dava edeceğim. Kendi evinin kurallarını çiğnedin." Cidden bir mahkeme açılsa bile gidip hakime "Bana böyle haksızlık yapıldı" demeyle sorunun çözüleceğini mi düşünüyorsunuz?

Sözleşme şartlarını düzenleyenler zaten Joygame'in kendisi. İsterlerse bunu kullanıcı aleyhine olmayacak şekilde esnetirler. Siz bu şirketin %50 ortağı değilseniz adamlara sözleşmeyi nasıl uygulayacaklarını öğretemezsiniz.

ÖZETLE:
    Ben samimi olarak şunu söyleyebilirim ki probleminizin çözülmesini gerçekten isterim. Evet, üzücü bir durum. Ancak ortada ne kanunen bir suç var, ne kanunen T.C. mahkemelerine karşı sorumlu bir kurum var, ne de gerçekten bir haksızlık ya da sözleşme ihlali var. Benim önerim telefonla şirketi aramayı denemeniz. Yoksa, yapılabilecek bir şey yok. Joygame'in insafına kalmışsınız. İyi günler.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hakkaten aynı şey tekrar edilip duruyor.Oyun kuralı siz tarafından ihlal edildi mi edildi.Gerekli yaptırım da uygulandı, bitti.Diğer üye belki farklı bir açıklama da bulundu, yönetime açıklaması ikna edici ve mantıklı geldi o atılmadı.Bunu öne sürerek yapabileceğiniz bizim bildiğimiz bir şey yok.

İlle bu haksızlık değil mi, bu haksızlık değil mi diyorsanız uluslar arası davalara bakan bir avukatla çalışacak eksik kalan yerde de yurt dışından avukatlarlarla çalışacaksınız.İkinci el bir araba parası harcayıp hiç bir şey elde edememe ihtimaliniz olduğunu biz yazdık.Karar sizin.Cevabınızın verildiğini düşünüyorum.Esenlikle..

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

oyun

https:www.hukuki.netshowthread.php130376-Oyun-sirketi-Haksizlik-Yapiyor

Forum