+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.

Konu: merhabalar arkadaşlar çalıştığım yer ve dava

merhabalar arkadaşlar çalıştığım yer ve dava Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Muğla
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy merhabalar arkadaşlar çalıştığım yer ve dava

merhabalar arkadaşlar 2013 senesinde fethiye green anatolia otelde kız arkadaşım çalışmaktaydı ve bir gün telefon ayarlamak için gittiğimde otel sahibi kişi bana orada çalışmam için teklifte bulundu istekli isteksiz bir şekilde kabul ettim ve işe başladım. o zaman kız arkadaşım olan kişi beraber olduğumuzu belli etmememizi söyledi ve bu şekil çalışmaya başladık. sigortam vs. başlatıldı ve eşyalarımı otele taşıdım.

akabinde güzel bir şekilde çalışırken kız tarafından aldatıldığımı ve birazda hızlı bir insan olduğunu öğrendim. aramızda otel içinde çok ufak bi atışma geçti ve bunu otel sahibi görmüş (kesinlikle kavga dövüş değil ufak bi tartışma) benim çıkışımı yapmışlar ve hiç bir şekilde bana bilgi vermediler. 2 gün daha çalışmaya devam ettim ve kız ile ortak bir arkadaşım beni arayarak çıkışımın yapıldığını benim hala otelde neden durduğumu sordu. bende çıkış yapıldı diye bir bilgi vermediler dedim ve otelin önüne gelen arkadaşımla konuşmak için araca bindim biraz uzaklaştık. antre saatim olduğu için çalışmıyordum. ardından otele döndüğümde güvenlik olan arkadaş önüme çıkarak kız arkadaşım tarafından otele girişimin yasaklandığını işten kovulduğumu söyledi. (kız otelde yöneticiydi) bende madem öyle eşyalarımı alayım en azından otelin kıyafetlerinide teslim ederim dedim. Güvenlik arkadaş elinde sopa ile defol git buradan vb. gibi kelimeler konuştu eşyalarım hala otelde dedim gerekirse çağır personelden birini eşlik etsin alayım çıkacam dedim. Bu arada otel sahibi kişiyede ulaşmasını bu dediklerimi söylemesini söyledim. Zaten sinirliydim ve birde kızın kesinlikle almayın demesi telefon açıp beni tahrik etti ve güvenlik ile bir arbede yaşadık. ardından ben kaldığım odaya doğru gidip eşyalarımı alacakken eski kız arkadaşım olan kişi kendi odasından çıkarak bana hakaret etti ve bende oda kapısına kapat diye bir yumruk attım.

sonrada üzerimi değiştirip eşyalarımı bile alamadan çıkarken resepsyondan otel sahibi ve diğerlerinin hakaretlerine mahruz kaldım. karşı cevap olarak bakın sizin bilmediğiniz olaylar var karışmayın vs. gidiyorum derken tekrar kız geldi ve oda hakaret etmeye başladı. bende sus yeter diyerek resepsyon deskine elimi koydum bana sandalye fırlattılar ve aldım bende geri fırlattım. bu arada otel rehberi vs. herkez oraya geldi. ardından jandarma geldi ve ben hiç bir zorluk göstermeden jandarmayla karakola gittim

karakolda beni nezarete atarken aynı şekilde bende şikayetçi olduğum halde bayanlar jandarmanın denize 0 bahçesinde çaylar ve kahveler ile ağırlandılar. akabinde hastaneye gittik ve sağlık raporu aldık kafamda ve sırtımda ezikler olduğuna dahil rapor vardı bunuda yapan güvenlik görevlisi kişiydi.

ardından mahkeme süreci başladı. kız arkadaşım benden bende ondan şikayetçiydik ben olayı anlattım ve o orada sevgili olmadığımızı iddaa etti bende sms lerin ve şahit arkadaşlarımın resimlerimizin olduğunu hatta telefon görüşmelerimin sürekli kendisi ile olduğunu belirttim. ardından hakime hanım daha öncede sucumun bulunmamasından dolayı hükmün geri bırakılması yaptı ve bizi gönderdi.

sonrasında bunu duyan patronlar gidip savcılığa benim hakkımda suç duyurusunda bulunmuşlar ve tekrar bir mahkeme süreci başladı. Yine bir bayan hakim vardı ve olayı anlattım malum avukat tutacak bir param olmadığından dolayı kendimi kendim savunurken karşı taraf 2 avukatla davalara katılıyordu.

orada beni dava eden patronlarımın şahitleri yine kendi personelleri olan benim eski kız arkadaşım ve güvenlik görevlisiydi. yaklaşık bir 8 dava sürdü herşeyi anlattım yanlarında sigortalı çalıştığımı bana bilgi vermeden işten çıkardıklarını çalıştığım süre zarfının ücretini çıkarıldığımda degil 25 gün sonra aldığımı kimseye hakaret etmediğimi sadece sorunumun kızla olduğunu vs. ve böyle 8 mahkeme geçti.

video görüntüleri bilir kişiye gitti bilir kişi benim videoda kıza 35 tane yumruk attığımı ortalığı dağıtıp tehditler savurduğumu söylemiş. hakim hanımada dedim ben 92 kiloyum aktif spor yapan ve 4 sene fitness yapmış biriyim bir kadına 35 yumruk atsam 1 gün bile iş göremez raporu alamazmı diye ve çok umursanıp dinlenildiğimi sanmıyorum. kişileri sgk ya şikayet ettim ben haklı çıktım yine bir yaptırım yok.

bu şekilde 8-9 dava gitti hakim hanım en son benim diyecek birşeyim olup olmadığını sordu ve bütün söyleyeceklerim bunlardır dedim. ardından başladı bana yağdırmaya 1500 tl bir ceza 2000 tl bir ceza 6000 tl bir ceza ve 3000 tl bir ceza toplamda 12500 tl bir cezayı bana yazdı.

benim işsiz olduğumu biliyordu sezonun bittiği bariz belliydi ve bunu ses kaydı bişy olmadan hakaret tehdit mala zarar verme gibi şeylerden yazdı. ortada kırılan dökülen birşey yok hakaret ettiğim kişi patronum değil kız ve oda zaten beni şikayet edenlere şahit. birde elemanlar benim adıma şahitlik yapacak değil bunu hakim hanım bilemiyormu.

sonuç olarak cezanın 2000 tl sini ödedim borç harç 1500 tl yide denetimli serbestlik yaptım ve 9000 tl yide temyize gönderdim. 1 hafta önce kadar elime bir kağıt ulaştı ve cezanın onamaya gittiğini temyizmin kabul edilmediğini yazıyordu. bu süreçten sonra ne olacak hiç bir fikrim hala yok 9000 tl ceza gelirse ne ailemin yüzüne bakarım ne ödeyebilirim ve iyi bir dönem geçirmeyeceğimi hissediyorum bunun intahar etme fikrine kadar ilerledi kafamda çünkü ben bunu hakedecek hiçbirşey yapmadım. amacım sadece eşyalarımı alıp gitmekti.

şimdi sevgili abilerim ablalarım ve kardeşlerim sizlerin bilgilerinden ve tavsiyelerinden faydalanmak için sorularım şunlar.

1. otel sahibi bayanların babaları zengin ve nufuslu işin içinde bir iş olduğundan eminim 3. mahkemeden itibaren avukat ve hakimler saat gelene kadar gayet neşeli sohbet ediyordu 1. mahkemede hakim avukatı azarlamıştı bilgisayarın mausuna çıt çıt basıyor diye ama 3 den sonra böyle olmadı acaba bi durum olma ihtimali varmıdır ?
    2. sigortalı çalıştığım bir yerde nasıl baskın yapmış gibi bir ceza yiyorum ve otel nasıl hane gibi sayılabiliyor neticede toplu kalınan bir yer ?
    3. bu kişilerin cezayı verende dahil tanıştıklarından eminim bunu kanıtlasam bana bir faydası olurmu ?
    4. adam öldürene yaralayana tecavüzcülere bu kadar ceza verilmezken burnu bile kanayan yokken nasıl bana bu ceza layık görülüyor ?
    5. bu süreçten sonra sizce bu ceza onanırmı onanmama ihtimali nedir ?
    6. tekrar temyiz hakkım varmı ?

şimdiden vereceğiniz tüm cevaplar için teşekkür ederim...

Hukuki NET Güncel Haber

merhabalar arkadaşlar çalıştığım yer ve dava konulu yargıtay kararı ara
    merhabalar arkadaşlar çalıştığım yer ve dava konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Muğla
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: merhabalar arkadaşlar çalıştığım yer ve dava

Bu konuda bir fikri olan yokmu acaba

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

1)Hakimle avukat sohbet edebilir bunda hiç anormal bir durum yok
    2)Bir kişinin sahip olduğu yere onun isteği dışlında giremezsiniz.Önceden çalışıyordum, geçen hafta giriyordum yaklaşımı bir şeyi değiştirmez.
    3)Tanışıyor yada bir biriyle iki hukukçu olarak konuşuyor olabilirler, bunu kanıtlayıp kime söyleyeceksiniz o söylediğiniz yer ne yapacak onu da anlamış değilim.
    4)Adam öldürmenin cezası ömür boyu hapistir, tecavüzcülerde hayatlarının büyük bir kısmını ceza evinde geçirir.Bu söyledikleriniz gerçek değil.
    5)temyizden dönmüş zaten
    6)yok

Nerede
    Muğla
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

hocam çalışıyorum bilgim dışında işten çıkarılıyorum sezonu orada geçireceğim için bütün kişisel eşyalarım içeride ve bunlar bana teslim edilmiyor ? bu durumda ne yapılır birde üstüne tahrik ediliyorum.
    sanırım sorumu anlamadınızki direk savunma olarak cevap verdiniz ben beni dava edenler ve bana ceza veren hakimin konuşması ve tanışıklığından bahsettim avukat ve hakimin değil
    evet adam öldürmenin cezası ömür boyu hapis 10-15 yıl yat 3-4 sene açıkta yat iyi halden sal denetimli serbestlikten devam bumu ömür boyu hapis ? tecavüzcülerde evet hepsi cezaevinde geçiriyor ondan görüyoruz araba hırsızı tacizciler polislerden önce cıkıyor adliyeden.

hangi söylediğim gerçek değil yaşadığım tüm olay bu sigortalı çalıştığıma ve sgk ya şikayet ettiğime dair tüm belgelerim var yani cevap vermişsiniz en azından teşekkürler. birde tekrar temyiz hakkımın olduğuna yada anlatmak istediğimi anlatamadığım için tekrar bi istek yapabileceğime yönelik 1-2 yazı okudum bir tanesi bu linktedir http://alpersarica.av.tr/212-yargita...rarina-itiraz/

tekrar cevaplarınız için teşekkürler

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    845
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu durumda polis çağırılır ve durum anlatılır. Şahsınıza ait eşyaların size teslim edilmediğini izah edebilirsiniz. Benzer bir durumda ben aynısını yaptım. Yurttan atıldıktan sonra müdür eşyalarımıza el koydu. Şikayet ettik polise hemen. Geldi, eşyaları aldık. Üstüne gidip şikayetçi olduk ancak sonra dışarıdan anlaşıp borcumuzun silinmesine karşılık davamızı geri aldık.

Nerede
    Muğla
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı CanCi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu durumda polis çağırılır ve durum anlatılır. Şahsınıza ait eşyaların size teslim edilmediğini izah edebilirsiniz. Benzer bir durumda ben aynısını yaptım. Yurttan atıldıktan sonra müdür eşyalarımıza el koydu. Şikayet ettik polise hemen. Geldi, eşyaları aldık. Üstüne gidip şikayetçi olduk ancak sonra dışarıdan anlaşıp borcumuzun silinmesine karşılık davamızı geri aldık.
    hocam bana çağırma fırsatı bırakmadılarki güvenlik tarafından zaten saldırıya uğradım bunu belirttim mahkemede bu görüntüleride istettim ama ne hikmetse silinmiş çıktı görüntüler aynı gecenin sadece o görüntüsü yok gerisi var. yani polis çağırmama fırsat bırakmadılar zaten bölgeye jandarma bakıyor onlarında yani bu konularda terorist muamelesi yaptığı ve karşı taraf bayansa seninle ilgilenmedikleri bariz. bende şikayetçiyim diyorum adam ben olay yapmadığım halde beni nezarete atıp jopla tehdit edip kadınların emrine amade bi şekilde çay kahve taşıyor

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Güvenlik haksız, otel yönetimi haksız, eski kız arkadaş haksız, Jandarmanın tutumu haksız, otel sahibinin zengin babaları haksız, hakim haksız, hatta tecavüzcülere cinayet işleyenlere az ceza verip size çok ceza veren Devlette haksız.Biz size hak vermediğimiz için bizde haksız olalım çok mu.Temyizi de temyiz etme durumu için bir avukatla çalışılabilir.Ancak o zamanda avukat haksız yere 5bin TL paramı aldı hiç bir şey olmadı diye yazma ihtimaliniz çok yüksek.Bunu göze alıyorsanız size kolaylıklar dilerim.Buradan tek taraflı anlatımla söylenebilecek başka bir şey yok.

Nerede
    Muğla
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Güvenlik haksız, otel yönetimi haksız, eski kız arkadaş haksız, Jandarmanın tutumu haksız, otel sahibinin zengin babaları haksız, hakim haksız, hatta tecavüzcülere cinayet işleyenlere az ceza verip size çok ceza veren Devlette haksız.Biz size hak vermediğimiz için bizde haksız olalım çok mu.Temyizi de temyiz etme durumu için bir avukatla çalışılabilir.Ancak o zamanda avukat haksız yere 5bin TL paramı aldı hiç bir şey olmadı diye yazma ihtimaliniz çok yüksek.Bunu göze alıyorsanız size kolaylıklar dilerim.Buradan tek taraflı anlatımla söylenebilecek başka bir şey yok.
    hocam ne alaka aldatmak hakmı adam akıllı konuşup neden yaptığını sorup ayrılırken arkandan bağıran kişiyi otel sahibinin görüp haber vermeden işine son vermesi hakmı. işten çıkarabilir neticede iş yeri sahibi buda tamam fakat kanunlarda işine son verilen personelin maaşının ödenmeyip eşyalarının teslim edilmemesimi hak ?? onuda geçtim anlaştığın ücret değilde asgari ücretten bedel biçilmesimi hak. hangi aşçı sezonluk 900 tl ye çalışır böyle gösterip milletin sigortasını düşük gösterip vergi kaçırmakmı hak ? jandarmanın lakayit lakayit sırf karşı cins diye yavşamasımı hak ? jandarmanın hastanede beni bırakıp gitmesi hanfendileri otellerine kadar bırakmasımı hak ? ben tecavüzcülere cinayet işleyenlere hakmı verdim neden böyle diyorsunuz bu cezayı ödeyemessem ben 3 sene yatacam afedersiniz adam vuran yaralayan 3 sene yatmıyor bunu anlatmak istedim orada. baronun bana gönderdiği avukatın bütün mahkeme oturup cep telefonu oynamasımı hak ? avukatla çalışsam kalkıp 5000 tl mi aldı demem siz belliki avukatsınız her olayı kendinize çekmişsiniz. ayrıca malumunuzki avukat var avukat var ben kendimi savunabilecek kadar maddi gücüm olsa karşımdaki insan beni savunsa onu o parayı ödedimde inanın gelip bura avukata 5000 verdim beni savunmadı diye konu açmazdım.

anlatmak istediğimi kendi yaşadıklarınıza göre değilde birde benim gözümden bakarak yorumlarsanız sevinirim. tek taraflı anlatımda evet herkez kendince kendini haklı görüyordur fakat olay tamamen anlattığım gibi. haksız olsam sgk bana neden icraya vermem için yaptığı uygulamadan sonra belge versin maaşımın geri kalanını talep edebilmem için. Allah şahit ve kendileri biliyor sadece iphone 5 bir telefonun facetoface ayarlarını ve internet ayarlarını yapmak için gittim ve işe başladım neticesi bu oldu. cevap vermişsiniz bunada ayrıca teşekkür ederim iyi günler.

Nerede
    ANKARA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Ferhat48 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    hocam ne alaka aldatmak hakmı adam akıllı konuşup neden yaptığını sorup ayrılırken arkandan bağıran kişiyi otel sahibinin görüp haber vermeden işine son vermesi hakmı. işten çıkarabilir neticede iş yeri sahibi buda tamam fakat kanunlarda işine son verilen personelin maaşının ödenmeyip eşyalarının teslim edilmemesimi hak ?? onuda geçtim anlaştığın ücret değilde asgari ücretten bedel biçilmesimi hak. hangi aşçı sezonluk 900 tl ye çalışır böyle gösterip milletin sigortasını düşük gösterip vergi kaçırmakmı hak ? jandarmanın lakayit lakayit sırf karşı cins diye yavşamasımı hak ? jandarmanın hastanede beni bırakıp gitmesi hanfendileri otellerine kadar bırakmasımı hak ? ben tecavüzcülere cinayet işleyenlere hakmı verdim neden böyle diyorsunuz bu cezayı ödeyemessem ben 3 sene yatacam afedersiniz adam vuran yaralayan 3 sene yatmıyor bunu anlatmak istedim orada. baronun bana gönderdiği avukatın bütün mahkeme oturup cep telefonu oynamasımı hak ? avukatla çalışsam kalkıp 5000 tl mi aldı demem siz belliki avukatsınız her olayı kendinize çekmişsiniz. ayrıca malumunuzki avukat var avukat var ben kendimi savunabilecek kadar maddi gücüm olsa karşımdaki insan beni savunsa onu o parayı ödedimde inanın gelip bura avukata 5000 verdim beni savunmadı diye konu açmazdım.

anlatmak istediğimi kendi yaşadıklarınıza göre değilde birde benim gözümden bakarak yorumlarsanız sevinirim. tek taraflı anlatımda evet herkez kendince kendini haklı görüyordur fakat olay tamamen anlattığım gibi. haksız olsam sgk bana neden icraya vermem için yaptığı uygulamadan sonra belge versin maaşımın geri kalanını talep edebilmem için. Allah şahit ve kendileri biliyor sadece iphone 5 bir telefonun facetoface ayarlarını ve internet ayarlarını yapmak için gittim ve işe başladım neticesi bu oldu. cevap vermişsiniz bunada ayrıca teşekkür ederim iyi günler.
    Öncelikle ben sizin haklı olduğunuza inanma sebebinizi anladığımı düşünüyorum. Ancak gene de
    Olayı anlattığınıza göre yorum yapayım: Bilirkişi kıza vurduğunuzu söylemiş, kamera görüntüleri varmış zaten. Bu bile hukuken ceza almanız için yeterlidir. Size haksız veya mantıksız gelebilir ama hukuk bu şekilde işliyor. Olayın ayrıntısını bilmiyoruz ancak görüntüde olmadığı halde böyle birşeyi yazdıysa yeniden bilirkişiye gönderilmesinii talep edebilirdiniz. Bunun dışında kavga ve küfür genellikle karşılıklı olur, otel içinde otel çalışanları otel yöneticisine karşı şahitlik yapmazlar bu durumda siz iddianızı doğru olsa bile kanıtlayamazsınız haliyle gene ceza alırsınız. Biraz sinirli davranmışsınız ve bu nedenle bunları yaşamışsınız doğru olan sayın @canCi isimli arkadaşımızın dediği gibi eşyalarınızı vermediklerinde eyvallah deyip sessiz sedasız polise gitmekti. Benzer hataları hepimiz yapıyoruz bende şu anda geçmişte asabi davrandığım bazı olaylar için çok pişmanım tabi bende dava açamadılar ama bende onlara asabi davranmam sebebiyle dava açamadım. Bu olayı bir tecrübe olarak kabul edin neyseki hakim hapis yerine para cezası vermiş iyi yönünden bakmaya çalışın ve gelecekte bu tür hatalar yapmamaya çalışın. Geçmiş olsun.

Nerede
    Muğla
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı borsaci_b rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle ben sizin haklı olduğunuza inanma sebebinizi anladığımı düşünüyorum. Ancak gene de
    Olayı anlattığınıza göre yorum yapayım: Bilirkişi kıza vurduğunuzu söylemiş, kamera görüntüleri varmış zaten. Bu bile hukuken ceza almanız için yeterlidir. Size haksız veya mantıksız gelebilir ama hukuk bu şekilde işliyor. Olayın ayrıntısını bilmiyoruz ancak görüntüde olmadığı halde böyle birşeyi yazdıysa yeniden bilirkişiye gönderilmesinii talep edebilirdiniz. Bunun dışında kavga ve küfür genellikle karşılıklı olur, otel içinde otel çalışanları otel yöneticisine karşı şahitlik yapmazlar bu durumda siz iddianızı doğru olsa bile kanıtlayamazsınız haliyle gene ceza alırsınız. Biraz sinirli davranmışsınız ve bu nedenle bunları yaşamışsınız doğru olan sayın @canCi isimli arkadaşımızın dediği gibi eşyalarınızı vermediklerinde eyvallah deyip sessiz sedasız polise gitmekti. Benzer hataları hepimiz yapıyoruz bende şu anda geçmişte asabi davrandığım bazı olaylar için çok pişmanım tabi bende dava açamadılar ama bende onlara asabi davranmam sebebiyle dava açamadım. Bu olayı bir tecrübe olarak kabul edin neyseki hakim hapis yerine para cezası vermiş iyi yönünden bakmaya çalışın ve gelecekte bu tür hatalar yapmamaya çalışın. Geçmiş olsun.
    hocam ağzınızdan bal damlamış teşekkür ederim herşeye tamam artık fakat ben 4 sene fitness yapmış biriyim bir kadına 35 yumruk atmam 95 kilo ve 1,78 bir insan olarak 1 gün bile rapor alamaması en azından benim denk getiremediğim duvara attığm yumruklardan bile aldığım yaralardan rapor almamı sağlamazmı oda değil evet cehalet bunu tekrar değerlendirme isteği aklıma dahi gelmedi otel çalışanlarını şahit tuttular o an işten çıkarılan ben onlar hala çalışandı bunada birşey yapamadım 3 avukatla gelen otel sahibine baronun verdiği avukat telefonu ile oynarken

son çare bimere yazdım net ve herşeyi anlatarak vergi kaçırdıklarını herşey dahil çalışıp vergiden düşmeye içki satışı gösterdiklerini ve gerçekten import sigara ve adalardan gelen viskileri alıyorlar ve üst tarafda depolarında saklıyorlardı bunlarıda anlattım mahkemede anlatmammıştım inşallah yakalanırsa haklı çıkacam

birde tekrar tekrar sezonluk çalışan aşçı 2014 ün asgari ücretine göre 900 küsür tl çalışırmı bunu bir maliyeci yetlikili bile okursa araştırsın

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: