Merhaba,

Bir sitede özel güvenlik olarak çalışıyorum. Bağlı bulunduğum firmanın site ile sözleşmesinin bitmesinden dolayı eski firma 30 nisan tarihinde çıktı ve 1 mayıs itibari ile yeni firma ile sözleşme yaparak aynı sitede işe başladık. Gelelim sorunlara ve ne yapabileceğimize. 1850₺ maaşa anlaştık ama sözleşme asgari+199 yemek+ 123₺ yol ve agi ile yapıldı. Kalan 200₺ miktar elden verilecek dendi.
Sigorta bildirgesi geldi girişimiz 4 mayısta yapılmış ama 3 gün sigortasız çalıştık.
Agiler evli olan, bekar olan, 3 çocuğu olan, eşi çalışmayan herkese aynı 123₺ yatmış.
Maaş hesaba önce 1300₺ sonra olan 324₺ olan yol yemek hesaba yattı. O ay yapılan mesailer ve sözü verilen 200₺ elden verilecek dendi.
Maaş zaten 10unda yatması gerekirken 1300ü 15inde 324ü 22sinde yattı kalan miktarsa hala yatmadı. Bununla ilgili yapılan tüm şeyler için şirketi aradım görüştüm beğenmiyorsan çık git milleti ayaklandırma dediler.

2 aylık deneme sürecim var 1 temmuzda doluyor ve 1 temmuza istifanı ver çık dediler. Bu noktada Nasıl bir istifa yazmam gerekir? Bu konuları nasıl nereye şikayet etmeliyim? Mevcut eksikleri belirten bir istifa yazarak şirkete versem bunu kabul etmez ve istifa vermedi bize diyebilirler. İstifa kopyalarını ayrıca site yönetimi ve yönetim işini üstlenen paralı firmaya vermelimiyim? İstifayı verdiğimin kanıtı olması için noter ile tasdik yapılır mı? Gibi bir çok problemim var.

Ayrıca küçük bir detay 8 temmuzda evleniyorum bu noktada şirketin beni düğün izni vermemek içinde çıkartma ihtimali var mıdır bu konuda ne yapılır? Çünkü eşimle birlikte çalışıyorum iki kişi ücretli izin demek buda.
Uzun oldu ama şimdiden teşekkür ederim. Cevaplarınızı bekliyorum.