Arkadaşlar öncelikle merhaba.

Üst komşumun suyu bana 1 aydır akıyor.Benim evim tadilat aşamasında arkadaşlar.Yani benim 2 banyoma da seramik yapılacak.Su aktığı için seramik yaptıramıyorum.Ev de 2 tane banyo var.Üst katta kiracı var adam 6 aylık para vermiş masrafı karşılamak istemiyor.Eve girmeme izin veriyor .5-6 tane sucu getirdim .Genel olarak masraflar 600 ile 1000tl arası tutuyor.Ev sahibi bir sucu getirdi derzleri yeniletti fakat su hala akıyor.Kendisiyle günlerdir konuşuyorum ama para konu olunca maalesef anlaşamıyoruz.Soruma gelecek olursak ;

1. Evi ben yaptırabilir miyim ? Bilirkişi getirip rapor tutturursam.Adamın evine girip yaptırsam mahkeme de hak iddaa edebilirmiyim. Bir avukat arkadaşım adamın evini izinsiz yaptıramazsın dedi .
2. Küçük banyodan akan su her zaman akmıyor .Ben bir video çektim yağmur gibi akıyor bunu delil olarak gösterebilirmiyim. Bunu sormamın nedeni bilirkişi gelip de su akmıyor diyebilir.Çünkü kova kova su döktüğümüz halde akmadığı oldu.Küçük banyo da kabin olduğu için hiçbir sucu o kabinin altını görmeden tespit yapamıyor.Ev sahibi o kabinin kaldırtmak istemiyor.Çünkü seramik vs tutar çıkacak..

Arkadaşlar evim tadilat aşamasında .Ben evleneceğim dava açsam bu dava ne kadar sürer.Ustaları bekletiyorum su aktığı için.Nasıl çözeceğim bu durumu.İlginize şimdiden teşekkür ederim.Video eklemeye çalışacağım.

https://youtu.be/toR8QL9X0C8