Öncelikle herkese merhaba;

Ben 2012 den beri gemilerde elektrik zabiti lisansı ile çalışıyorum gemilerde her tayfa için özel bir lisans bulunmakta ve bu zorunlu. Elektrik zabiti lisansı zamanın standartlarını karşılamadığı gerekçesi ile elektro teknik zabitliği lisansı adı altında yenilendi. Fakat eski lisans sahipleri yeni lisansları alabilmek için 2012 den önce 12 ay denizde çalışmaları gerekiyor veya mekatronik bölümü mezunu olmaları. Ben bu iki şartı yerine getiremediğim için 1 ocak 2017 den itivaren denizlerde çalışamıcağım lisansım bitiyor ve yenileyemiyorum. Fakat daha önceden bana verilen bir lisans var ve elektro teknik zabiti lisansı da bu lisansın güncellenmiş hali bana lisansı alabilmem için hiç bir seçenek sunulmuyor ''kurs alıpta lisansı almam gibi'' ve ben bu yüzden işimi kaybediceğim. sonuçta devlet bana 2012 de sen bu işi yapmaya yeterlisin deyip 2016 da sen bu iş için yeterli değilsin diyor ve benim gibi bir çok kişi var.

sormak istediklerim.

Hak kaybı yada lisans kaybı için bir dava açabilirmiyim denizcilik haberleştirme bakanlığına.
Açabilirsem kazanma oranım nedir.
Tahmini olarak bana ne kadara mal olur?

Şimdiden herkese teşekkür ederim.