1 Yıldır mektebim okulları bünyesinde öğretmen olarak çalışmaktayım. Ve benimle mayıs ayı ilk haftasında önümüzde ki yıl için yeni sözleşme yapıldı fakat, kurumun almış olduğu ders saatlerinde daralma kararı neticesinde bugün müdür bey bu konu hakkında bana, önümüzde ki yıl kurum seninle çalışmak istemiyor çünkü fazla öğretmen var benim yapabileceğim bir yok, maalesef özlük hakkın olan eylül ayına kadar olan maaşı alırsın ya da istifa edersin yeni bir yer bul kendine dedi. Bende neden ilk görüşmemizde bunu söylemediniz dönem itibari ile zaten tüm kurumlar kadrolarını tamamladı ve yeni bir yer bulmam çok zor dedim. Oda toplantı yeni oldu şimdi karar aldılar dedi.

Şimdi sorum şu olacak;
Benimle sözleşme yenileyip daha sonra tek taraflı bunu ortadan kaldırdı ve bana bu yılın dahil yeni sözleşmenin de nüshası verilmedi sadece bana değil tüm öğretmenlere haliyle bizde hakkımız nedir ne değildir bilemiyoruz. Bu durumda benim ne gibi bir hukuki süreç uygulamam gerekli? Bu durumun bir yaptırımı olabilir mi ? Ya da bana 12 aylık sözleşme kapsamında yaz ayında maaşımı yatırmama gibi bir durum olabilir mi? Bu durumda ben ne yapmalıyım?

Kısaca hakkımı arıyorum 16 gün sonra evleneceğim ve evimi düzenimi buna göre ayarladım fakat büyük bir şok içerisindeyim?