Durumun bizler tarafından gerçekten artık zor duruma gelmesi ve bir çıkış yolu bulmaya çalışmamızdan dolayı sizlere de danışarak bilgi almak istedik.
Bir şirket içerisinde 4,5 yıllık çalışanım ve halen çalışan olarak gözükmekteyim. Yaklaşık 9 aydır maaş ödemesi alamamak ile birlikte, sözlü olarak çıkışımız verildi ( yazılı yada resmi olarak herhangi bişey net olarak yok ) 4A dökümünde halen aktif olarak görünüyorum. Buna bağlı olarak çalıştığım firma bir Anonim Şirketi ve Tek sahibi var, yakın bir zamanda mevcut bir ortağı vardı ondan da ayrılarak herşeyi kendi üzerine aldı.
Şuanda da kendisine telefonlar ile ulaşmakta sorun yaşıyoruz ha ara ara kendisinden bilgi alabiliyoruz diğer arkadaşlar aracılığı ile fakat huzursuz oluyor insan. Bu firmanın birde yan bir kuruluşu var ve oda Anonim Şirketi ve yine tek sahibi var ve yine aynı durum söz konusuydu yani işte bir ortağı vardı ayrıldı herşeyi üstüne aldı şirket sahibi.

Esas konu ise şu, yakın bir zamanda 1-2 ay içerisinde bir çek tahsil edilecek ve bununla birlikte bize olan borçlarını ödeyeceğini bildirdi fakat emin olamıyoruz ki bu çek çalıştığım firma adına değil diğer yan kuruluş adın kesilen bir çek. Öncelikle bir dava açmamız durumunda bir avukat ablamızdan öğrendiğim kadarı ile " Tedbir talepli alacak davası açmak lazım ama önce ihtar çekilmeli " diye öğrendim. Açıkçası şirket içerisinde sigortasız personel çalıştırmadan tutun vergi kaçırmaya kadar giden bir çok durum söz konusuydu ki şirket fiziksel olarak yerini kapattı yalnız halen eski yerinde gözüküyor içerisinde ki tüm mallar da satıldı diye biliyorum. Şirket üzerine sadece 1-2 araç var başka bişey yok. Ne yapmamı tavsiye edersiniz, eğer dava açacak olursam manevi yıpranma tazminatına varana kadar açmak istiyorum.

Sabırla okuyup destek olduğunuz içinde ayrıca teşekkür ederim.