İyi çalışmalar.
İlçede öğretmen olarak görev yapmaktayım. Geçen sene yapılan TEOG sınavında (Nisan 2015), salon başkanı olarak görev yaptığım salonun son oturumun sınav poşeti Ankara'ya ağzı bantlı şekilde ulaşmış. Bu sene mart ayında (mart 2016) konu ile ilgili olarak tarafıma soruşturma açıldı. Ben poşeti sağlam ve bantsız, usulüne uygun şekilde bantladığımı belirttim. Bunun resmi belgesinin poşet teslim tutanağı olduğunu ve bant vs. aksi bir durum olsaydı sınav komisyonunun konu ile ilgili tutanak tutacağını savunmama ekledim. Buna rağmen tarafıma kınama cezası teklif edildi. Ayrıca 1 yıl boyunca sınavlarda görev almama cezası verildi. Disiplin amirine itiraz dilekçesi verdim, kınama cezası uyarı cezasına indirildi. Uyarı cezasına itirazımı da il disiplin kuruluna yazdım. 30 günün sonunda tarafıma itirazımın oy çokluğu ile kabul edilmediğine dair yazı geldi. Bu durumda itiraz edeceğim başka merci var mı? İdare mahkesine konu ile ilgili dava açmak için izlemem gereken yol nedir? Hiçbir sendikaya üye olmamama rağmen disiplin kurulunda sendika üyesinin imzasının olması olağan bir durum mudur?

(NOT: Konu ile ilgili olarak sınav komisyonu soruşturmaya dahil edilmemiştir. Halbuki ben sınav evrakı teslim tutanağına imza attıktan sonra sorumluluk onlardadır.)