merhaba,

15.02.2012 tarihinde vefat eden eşimden 2/4 oranıyla emekli maaşı almaya başladım. 01.09.2015 tarihinde işten ayrılarak, emekli maaşımın 3/4 oranında düzenlenmesi için SGK Amasya İl Müdürlüğüne başvurdum. Onların yönlendirmesi ile, dilekçemi Hizmet Akdiyle Çalışanlar Daire Başkanlığı-Ankara'ya gönderdim. Ancak cevabi yazı gelmeden (ki sonrasında da gelmedi) 05.10.2015 tarihinde tekrar işe başladım. Bu esnada maaşım 2/4 oranında ödenmeye devam etti, ben de işe girişim sistemde göründüğünden öyle olduğunu düşünerek her hangi bir işlem yapmadım ve 2/4 almaya devam ettim. Şimdi 02.06.2016 itibariyle işten ayrıldım. Emekli maaşımın 3/4 olarak düzenlenebilmesi SGK il müdürlüğüne tekrar gittiğimde Eylül 2015'te oranın 3/4 olarak düzenlendiğini öğrendim. Ancak tekraren söyleyeyim maaşımda herhangi bir düzeltme/artış olmadı, bugün maaşımı aldığım bankaya giderek geriye dönük 2 yıllık maaş ödeme dökümünü de aldım. Yani artış için gittiğim kurumda haksız bir şekilde borçlu çıktım. Şimdi nasıl bir yol takip etmeliyim, başvurumu nereye yapmalı, süreci nereden sorgulamalıyım? teşekkür ederim.