Merhaba.Bir kaç sorum olacakti ki bu sorulari sormadan önce forumda araştırmalar yapmama rağmen net bir sonuca varamadim.

Bir yıldır Almanya'da yaşıyorum.Oturma iznim var.Bundan sonraki hayatimda da burada yaşayacağım.Sorularim şunlardır;

1.Türkiyede 4 ayri avukat tarafindan icralik olmuştum.Ve 1 yıldır da hiçbirine odeme yapmıyorum.Adresim hala Turkiyede görünüyor.Lakin adresimi Almanyaya almam zorundayim.Adres degisikligi yaptığım taktirde tarafima yani Almanyaya haciz islemi baslatilabilirmi?

2.Gun icinde Türkiyede ki adresime avukat gitmiş ama evdekiler yurt disinda olduğumu soyleyince gözümü korkutmak için ülkeye giris yapamaz borcu odemez ise demişler.Ki zaten bu şartlar altinda 2 sene Turkiyeye gidemeyecegim.Buradaki durumdan dolayi.Sizce bu ne kadar mantikli?

3.Ben borclarimi odemem icin önümde ki engelleri asmam lazim buda yaklasik 2 sene demek kabataslak hesap yapar isem.İş güc ,yeni ulkeye adaptasyon vs vs...Ben 2 yil boyunca hicbir odeme yapmaz isem cezalarin durumu ne olur ?Ve zaman aşımına ugrama ihtimali nedir?

Cevaplariniz icin simdiden teşekkürler.