Dolandırıcı birinin beni part time iş imkani ile kandirip beni kullanali 1 yıl kadar oldu. yaklaşık 60 dosyalik bi dava var. 60ida ayri ayri yargilaniyor. olayi biraz özet geçeyim belki gerçekten biri okuyup yorum yapar veya ilgilenir detayi ögrenmek isterse diye gerçekten önemli bi soru çünkü hayatım söz konusu. tabi okumak istemeyen parantezli bölümü geçip direk soruya geçebilir

''ben bi 2. el sitesine telefon ilani koymustum 150 tl degeri vardi. kendini Cengiz tekin olarak tanıtan biri kardeşim ne kadar bu telefon ben bu telefonu alıyorum dedi ve bana 700-750 tl bi para yolladi. Fazla para yollamışım vesaire dedi tamam dedim paranın üstünü buna yolladım. Dedi kardeşim ben internetten telefon tablet vesaire satiyorum devlete borcum var felan devlet vergide kesiyor devlet vergi kescegine bi ögrenci kardeşime yardim etmek isterim sana edeyım dedi hem part time çaliş hemde para kazan işte dedi. velhasilkelam çaliştik işte bu adam dolandırıcıymıs milleti dolandırmış. ATM lerden parayi çeken ben görünüyorum ama hesabımdan direk onun tc kimligine yolluyordum. atiyorum 800 tl çektiysem 20-30 tl si bana kalıyordu 770 780 tl ona yolluyordum. ve suc oldugunu bılmedigim içimde yüzümü gizleme gereksinimi duymuyordum olay kısaca bu şekilde daha bi çok detayi var ''

konu bu şekildeydi . işte savcıda ben masum olduguna inanıyorum felan demişti. 3 Gün önce 37 tane mektup geldi aynı anda hepsi dava ile ilgili ve çogunda ŞU yaziyordu

Hüküm
1-CMK'nın 12/1 ve 18/2 maddeleri geregince mahkememizin yetkisizligine
2-Sanıkların iddanamedeki sevk maddeleri dogrultusunda eylemine uyan TCK'nın 158/1-f maddeleri uyarınca cezalandırılmalari iddasi ile yargılanmasının icrasi maksadiyla dosyanın görevli ve yetkili Konya nöbetci agır ceza mahkemesine gönderilmesine
3-yargilama giderlerinin ve sair hususlarının yetkili mahkeme tarafindan degerlendirilmesine
Dair; Dosya üzerinde yapılan inceleme neticesinde, mütalaaya uygun ,CMK nın 5/2 ve 268/3-c maddeleri geregince kararın teblig edildigi tarihten itirbaren 7 gün içerisinde mahkememize yada en yakın mahkemeye vertilecek bir dilekce veya tutanaga geçirilmek koşulu ile zabit katibine beyanda bulunmak suretiyle söke2. agir ceza mahkemesine itiraz yolu açik olmak üzere ve oy birligi ile karar verildi.

davam şu şekilde ben bu karara itiraz etmek istiyorum sucum yoktur ve dava 37 ayri ile yollanıyor ne yaparim bilmiyorum itiraz etmek istiyorum