Merhabalar.
Öncelikle oturduğum daire mahalle arasında ve bir yöneticisi bulunmayan bir apartman. Bu dairenin tapusu bana ait bir süre kiracı oturdu ve uzunca bir süre de boş kaldı. Yaklaşık 6 aydır da ben oturuyorum.
Yıllar önce (yaklaşık 15 yil) üst katlarn tavanı aktığı için şap attırmak istemişler ve apartmanda ortak para toplanıp şap artırılmış. Ertesi sene tekrar akıtmaya başlayınca bu sefer çatı yapalım demişler (üst 2 daire) ama apartmanda oy çokluğu bulunamamış ve biz de dahil diğer daireler de çatı yapılmasına sıcak bakmamisiz. Bu sebeple en üst 2 daire kendileri çatı yaptırmış ve catiya çıkılması yasaklamış bu çatıyı biz yaptırdık çıkamazsınız şeklinde. Benim dairede ki anten balkonumda idi ve geçen gün cam balkon yaptırdım. Haliyle anteni balkonun dışına cikarttirmak için usta çağırdım. Gelen usta birkaç farklı nokta denedi ama bir türlü sinyal alamadı balkonun içinde ve yukarılara olunca çekiyordu. Bende catiya koyalım neden koymuyoruz ki diye harekete geçtim üst katın kapısını çalıp durumu izah ettim. Ev sahibi bana bu çatının yarısını kendisinin yaptırdığını ve onun tarafına koyamayacagimi ama kendi tarafımda ki dairenin sahibi ile konuşarak eğer izin verirse oraya koyabileceğimi söyledi ve şunu ekledi. Ben catiya çıkılması için delik koydurdum o koydurmadi. Onun tarafına anten takmanın izin verirse birkere ye mahsus benim actirdin im delikten geçmeniz izin veririm dedi. Delik zincirlere ve asma kilitle kilitlenmiş durumda. Kendi tarafımın ev sahibi ile telefonda konuştum ve o da izin vermediğini catiya anten takamayacagimizi söyledi hatta ben kendi daireme bile takmadım anteni olanın ucuna 8 li LNB alın onlardan kullanın dedi çünkü 4 daire zaten o anten den kullanıyor ve LNB de yer yok. Apartman 8 daireli bu arada. LNB de yer olsa bile apartman yüzeyine takılmasını istemiyorum. Çatının ortak alan olduğu ve anten takılmasının engellenemeyecegini gösteren yargıtay kararı vs. var bunları okudum ve duydum. Şimdi bu durum da benim nereden başlamam gerekiyor. Avukat mi tutmalıyız biraysel mi başvurmalıyız. Belediyeye mi yoksa başka bir kuruma mi şikayet etmeliyiz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.