Büyük babam oğullarından birine genel vekalet veriyor. dedem hayattayken amcam onun üzerine olan tüm taşınmazları 15 adet tapulu yerin yarısını teyzesinin oğluna satıp aynı gün geri alıyor, diğer yarısını yine akrabamız olan birine satıp ondan da 9 gün sonra geri kendi üzerine alıyor. ben dedemin ölen oğullarından biri olarak bu taşınmazlarda mirasçılık hakkım var. babamın payı için mirasçıyım. ama tüm taşınmazlar şu anda amcamın üzerine. dedemin 9 çocuğu var, 6 sı hayatta 3 ü vefat etmiş. vefat edenlerinde çocukları var. şimdi şunu öğrenmek istiyorum: bu satış işlemlerinin tümden iptali mi istenmeliyim, yoksa amcamın üzerine olan gayrimenkullerden kendi hisseme düşen payı mı istemeliyim. mirasçı taraf olarak olarak ne tür argümanlarla dava açmalıyım. vekaletin kötüye kullanılması da sanırım bu işlemde söz konusu. dedem yaşlı 85-90 yaşındayken bu malları el değiştiriyor. dava açmak için diyelimki 5-6 mirasçı birlikte tek dilekçe verip onunla mı dava açmalıyız, yoksa herkes ayrı ayrı dilekçe mi vermeli payları için. ya da tek kişi dava açtıktan sonra diğerleri bu mahkemeye mirasçı olarak başvurabilir mi? yardım ederseniz sevinirim.