Merhaba,

2011 yılında bir bölgenin bir reklam ajansıydım o dönemde belirlik yerler ile çalışabilmem için benden pay alıyorlardı.
Neyse kısaca anlatayım birgün bana o pay alan kişiler geldi ve dedilerki işte şuraya şu kadar kitap alacaksın bu derneğe şu kadar bağış yapacaksın.
Ben de tamam dedim ama o kadar kitap alacak şuan gücüm yok zaten sizlerin firmalarıyla çalışıyorum. O zaman bize senet ver biz o senetlerle alışverişlerimizi
yapalım sende günü geldiğin de ödersin yada kazançlarından düşeriz.

Bende verdim o dönemde senetler bir çoğunu geri aldım fakat 3 tanesini almayı unuttum aslında unutmadım da o dönem de o kişiler ile ticaretimiz ters düşünce
beni kötülediklerinden kaçmak zorunda kaldım.

Velhasıl kelam 2015 yılında bir gün e devlet e girdiğim de arabamın üzerinde yakalanma olduğunu öğrendim araştırdığım da müşteki bölümün de yazan avukatları aradığım da 7500 TL borcum olduğunu senet olarak bir mobilya firmasına verildiğini ve bu borcu ödemem gerektiği söyledindi yoksa araba yakalanıp haciz yoluyla alınacağı. Ben de avukat ile buluşup yukarıda yazdıklarımı anlattım o da borcu ödeyip itirazda bulunabileceğimi söyledi bende bu kadar param olmadığını belirttim ve taahhüt yapabileceklerini bunu işte 1000 - 1000 taksitlere böldürebileceğini söyleyip icra dairesine davet etti. Ben de gidip icra müdürünün yanında imzalamış bulundum.

Aradan 1 ay geçti ve bunlar dava açtılar 11.02.2016 tarihine ilk duruşma oldu ben katılmadım ve dava ertelendi. 05.05.2016 tarihine ben bunada katılmadım ama heyecanla edevlete giriş yaptım ve nihai karar verildiği yazıyordu. Ben de korkuyla hapis kararı çıktı kesin diyip avukatı aradım ve paranın yarısını getirebileceğimi ve ne yapabiliriz diye kendisine sordum. O da sizin için taahhüt ü gelin 2 taksit olarak yenileyebiliriz dedi ve kapattı. Ben de merak edip uyap a giriş yaptım ve mahkeme sonucumu gördüm.

Borçlunun Ödeme Şartını İhlali [Karar: Beraat] [Kesinleşmedi]

Bu nedemek oluyor yeni taahhüt yapmalımıyım bana bu konuda bilgi verebilecek arkadaşlara teşekkürlerimi iletirim.

Saygılarımla