Kısaca özetlemek gerekirse bölgemiz elektrik şirketi iki dönem fatura borcu 92 TL ödenmediği için anlaşmalı hukuk bürosuyla hakkımızda icra takibi başlatmış. bizim ihmalimizden dolayı faturaları unuttuk öğrenci evi olduğundan arada anlaşmazlık oldu kim yatırdı yatırmadı şeklinde. neyse avukat bizden 256 lira istedi bu arada iki ay içinde tarafımıza verildiği söylenen hiç bir tebligat elimize ulaşmadı trepaş tarafından bununla beraber elektriği de kesmediler şuan bile hala kullanıyoruz kesim yapılmadı. yargıtay geçen sene bu konu hakkında karar almış bu kurumlar 3.300 tl altındaki meblalar için önce hakem heyetine başvuracaklar dolayısıyla da tüketiciye ekstra bir külfet yüklenmemiş olacak. fakat kendileri icraya verince mecburen ödemek zorunda kaldık bu arada ilamsız icra başlatıyorlar ortada tebliğ yok bir sormadığımız muhtar kaldı neyse işin o tarafı için geç kaldık zaten şuan avukatın bize verdiği iban nosu şirketin icra hesabı o hesaba yatırdık parayı. şimdi ben haksız yere ödediğimi düşündüğüm dosya masrafı vekalet ücreti vs. geri alabilirmiyim yani borcum ve yasal faizi dışındaki kısmı bunun için ne yapmam gerek yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum saygırımla..

Not: bu arada şirket avukatı olan şahıs açıkca söylemek gerekirse bu mesleğin adını kirlettiğini düşünüyorum. Telefon görüşmelerinde üslupsuz konuşmalar, tehditkar lafları bitmedi, bana açtım dediğim davayı trepaş müdürleriyle filan görüşüne kadar açmamış meğer benim araştırdığımı öğrenince açmış ilk baştan daha benden dosya vekalet gibi bir sürü kalem adı altında ücret istediler işin özü hakkı olmayan parayı istedi benden bişey diyemiyoruz şimdi ama rabbim yedirmez inşallah..