Merhabalar, Beylikdüzü Beykentte bulunan Sera Konutlarından bir daire almayı düşünüyorum lakin 8 tane bloku bulunan bu sitenin 4 blokunda daire sahiplerine tapuları verilmiş ancak 4 blokunun tapularında mahkemece konulmuş tedbir bulunmakta haliyle tapuların devir işlemlerini yapamıyorlar ancak daireleri noter de yapılan satış vaadi sözleşmesi ile piyasadan daha uygun fiyata ancak peşin para ile satıyorlar.

Bu konutları şuan satan, arsa sahibi Sarayköy KYK isminde bir kooperatif daha önceden 2008 yılın sanırsam liderkent kooperatif burada daire satıyor ancak sarayköy firmayı mahkemeye vererek bu satışları tanımadığını söylüyor daireleri boşalttırıyor ve bu mahkeme halen devam ediyor Sarayköy'ün söylediği "davayı biz kazandık sadece bilirkişiden gelecek rapor ile biz ödememizi yapacağız ve tedbiri kaldırıp tapuların devir işlemini yapacağız lakin bu işlem 5-6 ay arasında sonuçlanır" diyorlar. İnternette 20 Nisan 2016 tarihinde görülen duruşmanın tutanığını buldum onlarıda buraya ekliyorum. Acaba buradan daire alınır mı ? Yoksa paramı aynı zamanda kendimi de sokağa mı atmış olurum ?