+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 25 ileti bulundu.

Konu: Soğan patates satıcısı

Soğan patates satıcısı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Giresun
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Soğan patates satıcısı

Öncelikle cevaplarınız için ilgilendiğiniz çok teşekkür ederim.
    Şunu belirteyim ben burda kesinlikle laf olsun torba dolsun diye yazmadım bu ses gerçekten işkence boyutuna varabilecek bir ses
    Örnek verecek olursam hergün saat 12 de ajdar dan çikita muz u yarım saat dinlemeye zorlanan dinletilen bir kişi bir kaç aydan kafayı yer.
    Hekim konusuna gelirsem ben kendim tıp öğrencisiyim psikiyatri profesörleri bizim dersimize giriyor ve benim hocam o raporu zaten ben alırım. Ama rapor kısmına gelmeden böyle bir sesin ve böyle bir satış zaten baştan yasal bir şey olmaması gerek ki bende tck nın 123. maddesine ve gürültüyle ilgili yasalara baktım.
    Bu raporu almaz isem bu yapılan iş yasal mı ya da yaptırım uygulanmayacak bir husus mudur

Hukuki NET Güncel Haber

Soğan patates satıcısı konulu yargıtay kararı ara
    Soğan patates satıcısı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı gonzal rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şenol hocam ben 2 sinide şikayet ediyorum.
    suç kısmına, kişilerin huzur ve sukununu bozma ve görevi ihmal yazdım.
    benim derdim belediyeyle değil bu iğrenç sesten kurtulmak ama belediye zabıta müdürü tıpış tıpış bi adliyeye çağrılırsa o zaman işin rengi değişir. bu okey oynayıp yatıp maaş alan zabıta ekiplerine ders olur iş yaparlar diye ümit ediyorum.
    Şimdi sorum ben müşteki adres yazdım ama buraya açık adresimi yazma zorunluluğum var mı kapı numarasına kadar. yoksa açık adres yazmasam da olur mu bu konuda bilgilendirebilir misiniz

- - - Updated - - -

müşteki adres yazıp sadece telefon ve mail imi yazsam olur mu mesela
    Neden adres yazmak istemiyorsunuz?

Nerede
    Giresun
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın hakkarili arzuhalcı,

evet tck nın 123. maddesine bir daha göz atınca evet kasten olması gerektiğini hatırladım ama lakin ben hukukçu değilim ve bu kanun belirten farklı rakam kombinasyonlarını hukukçu olmadığımda ve fazla kullanmadığımdan sayıları medulla spinalise öteleyemedim kusuruma bakmayın. tck nın 123. maddesi derken örnek gösterdim yani bir şeyler araştırdım demeye getirmeye çalıştım
    ama kastetdiğim tck nın 123. maddesi değildi kastettiğim sayın hakkaralı arzuhalcı kastettiğim Ankara hukuk barosu dergisinin 2015 yılı 2. sayısında çıkan bir makalede ki bir nushayı aslında paylaşmak istemiştim
    bu derginin 113. sayfasının 2. parafında 765 sayılı TCK dan bahsediyor;
    765 sayılı TCK’da bu suçun kısmen muadili olarak gösterilebilecek suçlar, 546 ve 547. maddelerde düzenlenen kabahatlerdir. Kanunun üçüncü kitabının “Halkı Rahatsız Eden Hareketler” başlıklı yedinci faslında yer alan 546 ve 547. madde düzenlemesi şu şekildeydi:
    Madde 546- “Her kim, gürültülü veya velvele ile mutat hilafı olarak çan ve alâtı saire çalarak yahut kanun ve nizam ahkâmına muhalif surette gürültülü bir meslek ve sanat icra eyleyerek halkın veya meclis ve mahfillerin meşguliyet veya huzur ve rahatını ihlal ederse ikibin yediyüz liraya kadar hafif cezayı nakdiye mahkûm olur”. (Birinci fıkra)
    Madde 547- “Her kim, itidal ve muvazene haricinde veya çirkin ve ayıp görünen sair herhangi bir hal ile başkasını alenen incitir veya huzur ve rahatını ihlal ederse onbeş güne kadar hafif hapse veya beşbindöryüz liraya kadar hafif cezayı nakdiye mahkum olur”.
    Yargıtay, 5237 sayılı TCK’nun 123. maddesinin 765 sayılı Kanundaki karşılığının, 547. madde olduğu fikrindedir[1].
    Benzer bir düzenleme, 5326 sayılı Kabahatler Kanununun “Gürültü” başlıklı 36. maddesinde yer almaktadır. Buna göre; “ Başkalarının huzur ve sükûnunu bozacak şekilde gürültüye neden olan kişiye, elli Türk Lirası idari para cezası verilir”.

Şuraya dikkatinizi çekmek isterimki hakkarili pardon sayın hakkarili: Bu düzenlemelerde her ne kadar bazı benzerlikler olduğu düşünülebilirse de, TCK 123. maddedeki suç gerek 183.maddedeki suçtan gerekse Kabahatler Kanununun 36. maddesinde yer alan kabahatten unsurları ve bazı özellikleri yönünden ayrılmaktadır.
    yani aslında o 123 o 123 değil

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın gonzal,

Yazdığınızın son bölümünü tam anlayamadım. Demek istediğim şu ki;

Öncelikle 765 sayılı TCK 2004 yılında tamamen yürürlükten kalktı ve şu anda yerini 5237 ye bıraktı.

Burada hiçbir durumda somut olay 123. madde çerçevesinde değerlendirilemiyor. 183. madde çerçevesinde değerlerdirilebilmesi için de salt bu olay nedeni ile sağlığınızın ozulmuş olması şartı var. Bu da ancak hekim raporu ile kanıtlanabilecek bir şey.

Ayrıca somut olay Kabahatler Kanunu çerçevesinde değerlendirilip dometesçiye yaptırım uygulanabilir. Ancak bu yaptırımın caydırıcı etkisi ne kadar olabililir onu zaman gösterir.

Kişi cezasını da öderim bağırarak satarım da derse sürekli şikayet ve sürekli ceza ile karşılaşacak. Bu durumda olay belki 123. madde kapsamına sokulabilecek. Sanırım açıklayıcı olmuştur. Kolay gelsin. Saygılar..

Nerede
    Giresun
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şimdi Şenol hocam neden adres yazmak istemiyorsunuz sorunuza cevap vereyim.
    Ben kendi halimde yaşayan bir insanım adresimi katile veririm devlete gene vermem çünkü devlete güvenmiyorum zaten ben ne diye rahatsız edileyim. Ben zaten kamu davası açmak istiyorum davanın benle bir ilgisi olmasın yargıtay mı deniyor savcı mı hakim mi onlar kamu davasını bensiz yürütüyor zaten ben bildirimimi yapayım onlar soruştursun.
    Benim mantığım bu şekilde ki zaten benim bu türkiyede yaşamaya niyetim yok şurda 2 senem kalmış toefl' e girip kazanıp gelişmiş bir ülkede hekimlik yapıp oranın vatandaşlığınıda alıp tr ye bir daha adım dahi atmak istemiyorum. Bu mantalitede yaşadığım için devletten sıvışayım derken devletin eline düşmüş oldum bana kalırsa ben hiç uğraşmam alırım silahımı patellaya 50 metreden bi kurşun ordaki sinoviyal sıvıyı akıtırım ömür boyu topal kalır bir daha da anıra anıra bişey satamaz evimin önünde benim mantığım ve çözümümde bu lakin yakalanırsam sicilim yanar mı ACABALAR yüzünden alakamın olmadığı yazıları okuyup alakamında olmayacağı bir siteye girip yardım isteme durumunda kalıyorum niye.. Çünkü türkiyede yaşıyorum ve bunlar çok normal bu ülkede. Ameliyathanede sokak kedisi gördükten sonra bunlar falan aslında çok normal şeyler. Çünkü bu ülkede huzur muş sukun muş bunlar falan insanmış değermiş bu ülkede bunlar malesef geçmiyor. Lakin kader mi diyelim şans mı diyelim şansızlık mı diyelim doğduk yaşıyoruz. Bu ülkenin zaten çivisi çıkmış insanı da bir garip burda bişey yazıyoruz adam çıkmış domates biber patlıcan şarkı atıyor. imzasına da atatürkün sözünü çarpıtmış hayatta en hakiki mürşit islamdır yazan yobaz çıkıyor bana yazıyor bu ülkeden ne olur sizce ben diyim bi halt olmaz...
    Yarın birgün ameliyat olursanız aga benim dalağa alacaklardı yanlışlıkla barsağı almışlar şimdi kolostromi torbasına dışkılıyoruz yav diye isyan etmeyin çünkü siz kalifiye adam gibi insanları memleketten soğutarak başka ülkelere gitmesine sebep oluyorsunuz diyorum ve bu lafım mürşidi ilim olmayanlara. Neyse velhasılı kelam sözüde uzatmayayım benim bu sitede ki son yorumum hesabımıda editör moditör modiratör modirasyon admin administörtis falan onlar silebilir bana cidden anlamda yardımcı olmaya çalışıp vaktini ayırıp yazan herkese teşekkür ederim.
    Konu gonzal tarafından (01-05-2016 Saat 16:11:12 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şimdi Şenol hocam neden adres yazmak istemiyorsunuz sorunuza cevap vereyim.
    Ben kendi halimde yaşayan bir insanım adresimi katile veririm devlete gene vermem çünkü devlete güvenmiyorum zaten ben ne diye rahatsız edileyim. Ben zaten kamu davası açmak istiyorum davanın benle bir ilgisi olmasın yargıtay mı deniyor savcı mı hakim mi onlar kamu davasını bensiz yürütüyor zaten ben bildirimimi yapayım onlar soruştursun.
    Benim mantığım bu şekilde ki zaten benim bu türkiyede yaşamaya niyetim yok şurda 2 senem kalmış toefl' e girip kazanıp gelişmiş bir ülkede hekimlik yapıp oranın vatandaşlığınıda alıp tr ye bir daha adım dahi atmak istemiyorum. Bu mantalitede yaşadığım için devletten sıvışayım derken devletin eline düşmüş oldum bana kalırsa ben hiç uğraşmam alırım silahımı patellaya 50 metreden bi kurşun ordaki sinoviyal sıvıyı akıtırım ömür boyu topal kalır bir daha da anıra anıra bişey satamaz evimin önünde benim mantığım ve çözümümde bu lakin yakalanırsam sicilim yanar mı ACABALAR yüzünden alakamın olmadığı yazıları okuyup alakamında olmayacağı bir siteye girip yardım isteme durumunda kalıyorum niye.. Çünkü türkiyede yaşıyorum ve bunlar çok normal bu ülkede. Ameliyathanede sokak kedisi gördükten sonra bunlar falan aslında çok normal şeyler. Çünkü bu ülkede huzur muş sukun muş bunlar falan insanmış değermiş bu ülkede bunlar malesef geçmiyor. Lakin kader mi diyelim şans mı diyelim şansızlık mı diyelim doğduk yaşıyoruz. Bu ülkenin zaten çivisi çıkmış insanı da bir garip burda bişey yazıyoruz adam çıkmış domates biber patlıcan şarkı atıyor. imzasına da atatürkün sözünü çarpıtmış hayatta en hakiki mürşit islamdır yazan yobaz çıkıyor bana yazıyor bu ülkeden ne olur sizce ben diyim bi halt olmaz...
    Yarın birgün ameliyat olursanız aga benim dalağa alacaklardı yanlışlıkla barsağı almışlar şimdi kolostromi torbasına dışkılıyoruz yav diye isyan etmeyin çünkü siz kalifiye adam gibi insanları memleketten soğutarak başka ülkelere gitmesine sebep oluyorsunuz diyorum ve bu lafım mürşidi ilim olmayanlara. Neyse velhasılı kelam sözüde uzatmayayım benim bu sitede ki son yorumum hesabımıda editör moditör modiratör modirasyon admin administörtis falan onlar silebilir bana cidden anlamda yardımcı olmaya çalışıp vaktini ayırıp yazan herkese teşekkür ederim.
    Bir de böyle üzümünü yiyip bağını kötüleyen boş beleş insanları ciddiye alıp yanıt vermiyormuyuz, yanarım yanarım ona yanarım.
    Gelişmiş ülkeler çalıştırmak için gelişmiş BEYİN arıyorlar, boş olanı değil.
    Allah iniş takımlarına zeval vermesin efendi.
    Uğurlar ola.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bak çok akıllı doktor adayı olduğunu iddia eden arkadaşım, Ülkeye olan saygın gibi cevap aldığın siteye de giderken saygını göstermeden edememişsin.Bir defa 2 yılı kalan bir doktor adayı olarak(iddian bu) zorunlu hizmet yapmadan görev yapamayacağını yani doktor olarak çalışamayacağını bilmiyor olman şaşkınlık verici.Eğer yazdıkların doğruysa askerliği saymıyorum sadece doktorluk yapabilmem için 2-3 sene ihtimal Şırnak'ta, Diyarbakır'da, Siirt'te zorunlu hizmet yapacaksın(son dönemde doktor çıkan herkes o tarafa gidiyor).O zaman da buradan şu saatlerde roket geçiyor diye nereye yazacağını(bu foruma değil) düşünsen fena olmaz.Birileri soğan diye bağırıyor diye vurup sakat mı bıraksam diyen, herkesin gittiği askerliğe değinmeyen, fakülteyi bitirip bir sınavla kendini anında refah dolu ülkelerin(ki denklik falan da vermiyorlar çok ağır prosedürleri var o işe 10 sene uğraşıp yapamayanlar biliyorum) beklediğini sanan, zorunlu hizmetten(adamlar diploma vermiyorlar tamamlanmadan) haberi dahi olmayan bir doktor adayı olduğunu sanmıyorum.Bu kafayla soğan patates seslerinin kesilmesi şöyle dursun, o sesleri arayacağınız dönemlerin sizi beklediğini söyleyebilirim.Ciddiye alıp yanıt verme noktasında Sn. Yöneticimize katılıyorum.Zaten gereken yapılmış.İyi forumlar..

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Allah bizleri bu zihniyetteki doktrolardan korusun.

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Allah bizleri bu zihniyetteki doktrolardan korusun.

Öncellikle, herkesin iyi forumlar geçirmesini niyaz ederim.
    Değerli Üyeler,
    Nasıl bir zihniyet yapısıdır ki, az veya çok nemalandığı ülkeye kin duyup, kazık atma derdine girmiş zihniyeti çözmedim. Ancak şunu anladım: Bu yapıda olan insanların, mensubu oldukları ülkeyi elinden geldiği kadar sömürmekten başka bir şey bilmediklerini ve her an için hainlik edeceklerini gerçekten anladım.
    Çok lafı geçen modern Ülkelerin vatandaşları, kaçmadan tarifi imkansız bedeller ödeyip, Ülkelerini belirli refah seviyesine taşıdıkları Dünya Tarihinin dozlu sayfalarında geçmektedir. Zaten korkak tavukların çoğunlukta olduğu ülkeler, ya yüzyıllar boyunca büyük Devletler tarafından sömürülmüştür yada yüzyıllar boyunca sürecek siyasi krizlerin yaşandığı Muz Cumhuriyetlerine dönmüştür. Dolayısıyla kaçarak veya kin duyarak ne kendine fayda sağlarsın, ne de mensubu olduğun Ülkeye katkıda bulunamayacağın gibi, medet umduğun Ülkeler; sana veya torununu sınır dışı ederek veya başkaca şekiller içinde, senin yaptığın gibi sana kazık atacaktır. Örnek olarak: Alman vatandaşı olan Türklerin yaşadığı durumlar örnek olarak öne sürülebilir.
    Adı geçen Modern Ülkeler, tarifi imkansız bedeller ödeyip kazandıkları refahı; üç beş uyanık ile paylaşacak kadar saf ülkeler değildir.
    Ülkemizin gelişmesindeki en büyük engel teşkil eden bu garabet zihniyetin; bir şekilde yok olmasını veya düzelmesini canı gönülden dilerim.

Saygıyı Hak edenlere, canı gönülden saygılarımı sunarım.
    Konu ayberk_08 tarafından (01-05-2016 Saat 18:55:48 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Gelsenkirchen, Deutschland
    İletiler
    209
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

adam çıkmış domates biber patlıcan şarkı atıyor. imzasına da atatürkün sözünü çarpıtmış hayatta en hakiki mürşit islamdır yazan yobaz çıkıyor bana yazıyor
    Ne yani, bu yobaz ben miyim?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: