Öncelikle konuyla ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Bu yılın şubat ayında hızlandırılmış kpss kursu için bir dershaneye yazıldım, dershaneye yazılırken 1000TL tutarında taksitli bir senet ve nüshasını bana vermedikleri bir sözleşme imzaladım. Dershanede sürekli derler iptal olmaya veya ertelenmeye başladı ve akabinde nisan ayının başında dershane zabıta tarafından mühürlendi. Bana kısa sürede açılacağını söylediler ama geçen 2 haftada açılmadı. Bende milli eğitim müdürlüğüne gidip durumu sorduğumda dershanenin milli eğitimden izninin olmadığını, gerekli şartları sağlamadan da açılmayacağını söylediler. Dershane müdürü ile konuştuğumda konuyu ilgili yüksek mahkemeye götürdüklerini lehlerine karar çıktığını fakat yinede açılmadığını söyledi. Bu süreçte oyalayıcı cevaplar vermeye devam ederken dershane tüm öğrencilerine çeşitli kafe ve otel lobilerinde eğitim vermeye başladı.
Ben bu dershaneye bu süreçte 240TL yatırdım fakat bana verdikleri makbuzda sadece muhasebecinin imzası var dershaneye dair bir kaşe yok.
Dershane ile ilişkimi kesip senedi geri almak istiyorum aynı şekil sözleşmemi de almak istiyorum.
Tüketici hakları hakem heyetine yarın başvuru yapacağım ama sonuçlanması uzun sürecek bu süreçte senet için ödeme yapmamam doğru olur mu ben yapmak istemiyorum. Almadığım bir hizmetin bedelini yatırmayı istemiyorum.

Nasıl bir yol izlemeliyim. İlginiz için teşekkür ederim.