Merhaba,
Benim hukuki bir sorunum var. Maddi durumum çok zor durumda olduğu için adaleti değerlendiremiyorum bir türlü. Avukat tutamıyorum yani.
buradan bana yardımcı olabilecek biri olursa, kendim dava açıp kendimi savunmak istiyorum.
Konu benim üzerime değil aslında ama ucu bana da dayanıyor.
Anneanemin annesi yaşadığı sahip olduğu arsada ki tahta ev yıkılacak gibi olunca bir muteahhite satmış görünüyor noterde. Noterde satışı yapılmış bedel ailemde yok. bahsi geçen anneannemin annesi bunak evden çıkamaz yatalak haldeymiş. Onun kızı anneannemin bu durumdan haberi yok. Üzerine bir daire vermişler bize aynı yıl 1989 yılı oluyor. Bu dairede aşırı eski bakımsız ve ipotekli tanımadığımız başka biri üzerine hala.
Ailemin tek varlığı olan arsa da ki hakkı 392m2 nin 2 yarım hissesi toplamı 180m2 civarında. Noter satış evrağında tüm üzerime ve üzerime geçecek hakları devrediyorum diye bir maddeye dayanarak, burayı alan taraf, bizden birşey talep edemezsiniz bu saatten sonra diyor. Böyle deyince de şimdi mantıklı diyorum sesim çıkmıyor. Ama bu arsayı verme karşılığında noterde bahsi geçen para ailemde yok ve ipotekli bu evde 5 kişi sıkışmış yaşamaktayız. ne satabiliyoruz ne birşey. müteahhitle görüşüyoruz bu evi bizden sen satın al senin ipoteğin diye, ben böyle birşeyin altına giremem diyor. ipoteği kaldıracaklar 6 aydır ses yok. yaşlı bir avukat amca vardı o dava açtı satış sözleşmesi iptali diye, hakimde evraklara bakınca siz daireyi almışsınız sizde arsayı sorun ne dedi, avukat biz herşeye açığız anlaşırız dedi. saçma sapan bir ortam oldu biz hakkımız olmayan mal istiyormuşuz gibi olduk. işin içinden çıkamadım. şimdi burada çok düzgün anlatamadım ama yardım edebilecek bilgisi olan varsa lütfen bana yardımcı olsun. teşekkür ediyorum.