Finansbank telefon numarasıyla arayıp dolandırıyorlar. Benim de başıma geldi. Ben de dolandırıldım. Maaşımı finansbanktan aldığım için o bankanın kartını kullanıyordum. Kendini banka görevlisi olarak tanıtan şahıs Rusya menşeli bir oyun sitesi üzerinden kredi kartımdan 650 Euro işlem yapılmak istendiğimi onay verip vermediğimi sordu. bende böyle bir işlem yapmadığımı söyledim. O zaman kredi kartımı iptal etmem gerektiğini yoksa işleme onay vermesi gerektiğini söyledi. Bende kartımın iptalini istedim. bunun üzerine kart bilgilerimi istediler. Kart bilgilerimi neden vermem gerektiğini anlamadım ancak 650 euroluk ödemeyle insana şoklama yapıyorlar. Ben de vermemem gereken kart bilgilerini ve şifrelerini verdikten sonra işlemleriniz tamamlanacak bekleyin dediler.Bir süre sonra telefon kesildi. Beni arayan banka numarasını tekrar aradığımda bankanın numarasının taklit edildiğini hesabımdan 4000 tl çekilmiş olduğunu öğrendim. Bankaya itiraz formu gönderdim kartları kapattırdım ve hesaplarımı dondurdum. Emniyete giderek suç duyurusunda bulundum.Süreci takip ediyorum. Benim yaptığım yanlışa düşmeyin bankalardan gelen telefonları kesinlikle açmayın. Kart bilgilerinizi ve şifrelerinizi paylaşmayın. Bankalardaki limitlerinizi hep düşük tutun. Benzeri şikayetler şikayet sitelerinde var.