Merhaba
361 kisa donem A grubuyum askerden once kalp ritmi bozuklugum vardi fakat doktor onemli olmadigini normal yasantima devam edebilecegimi spor yapmamda bi sakinca olmadigini soylemisti bende bu rahatsizligimi askerde belirtmedim ve hic bi sikinti yasamadim askerligimin bitmesine 20 gun kala disarida herhangi bir sosyal guvencem olmayacagi icin askeri hastahaneye gidip kontrol ettirmek istedim ve doktor rahatsizligimin onemli oldugunu askerlik yapmaya elverisli olmadigimi soyledi tabi ben sok gecirdim 18 gunum kaldigini soylememe ragmen resimli sevk belgesiyle saglik kuruluna sevk edecegini soyledi iki gun sonra resimli sevk belgesiyle gidip tekrar doktora dil doktum bunun uzerine 15 gun hava degisimi verdi hava degisimimin bittigi gunde ist gataya sevk etti.

Sorularım şu;

1: gataya gidecegim gun 7 gun askerligim kalmis olacak ordan bana 7 gun kalmisken curuk verirler mi?
2: ordan beni birligime geri gonderirler mi yoksa kalan bir kac gunu subede yada hastahanede gecirebilirmiyim
3: teskere belgemi subeden alabilirmiyim bunun icin ne yapmam gerekir
4: gataya sevkimin son gunumu ertesi gunumu basvurmayalim
5: curuk almaktan cok korkuyorum buna engel olmak icin ne yapabilirim
6: çürük verirlerse dava açabilirmiyim
7: hava değişimimin bitiminde gataya gitmesem onun yerine birliğime dönsem ne olur ? yada