Merhabalar;

Forumda yeniyim, değerli vaktinizi canımı çok sıkan kafama takılan bir konu hakkında müsaadenizle almak isterim...

Bir kamu kurumunda hizmet alımı (taşeron) olarak elektrik teknisyeni olarak 3'er yıllık sözleşme ile çalışmaktayım. İşe giriş tarihim 28.01.2015...
Kim olduğunu henüz bilmediğim aynı iş yerinden bir taşeron çalışan, benim söylemediğim sözleri iftira ederek mevcut iktidar partinin gençlik kolları yönetimine; "işe alınanlar hep partinin adamı, hiç çalışmıyor, beş para etmezler..." ifadesi kullanarak şikayet etmiş. Gençlik kolları da çalıştığım kurumun il müdürünü arayıp benim için "kulağını çekin, işinden olur." uyarısında bulunmuşlar. Bildiğiniz üzere taşeron işçilerinin kamuda istihdamına yönelik yeni hazırlanan tasarıda sınavla geçiş kriteri bulunmakta ve bu kriter hepimiz biliyoruz ki kurumların ve il bazındaki parti yönetiminin elinde... Dolayısıyla beni bu sınav ile ve benzeri yöntemlerle işimden atmayı planlıyorlar. Bununla ilgili benim yapabileceğim ne olabilir? Eğer işimden olursam işe iade davası açabilir miyim? Gerçekten haksız sebeplerle keyfi olarak beni işten çıkartabilirler mi?? Bu güne kadar çalıştığım kurumda tek elektrik elektronik teknisyeni olarak işe girdiğim günden beri yaptığım her işi döküman haline getirip şube müdürüne onaylattım ve sadece elektrik işi değil; kurumun bilişim işlerini, güvenlik kamera işlerini vb.. ek olarak elektronik olarak tüm işlerini ben yürütmekteyim. Bu zamana dek ne bir tutanağım ne de işe itaatsiz bir durumum söz konusu bile değil.
Günlerdir kafamı kemiriyor, bana yol gösterici yanıtlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim...