iyi günler,2009 yılında üniversite eğitimi için yurtdısına gittim ve 2015 yılında yatay geçiş ile fatih üniversitesine kayıt yaptırdım...yurtdısında da öğrencilik yaptıgım süre içinde askerlik ile ilgili herhangi bir işlem yapmadım genel nedeni de prosedürleri bilmiyordum ve Türkiye de ki sisteme benzer bir şey vardır diye düşündüm,resmi işlerimizi konsoloslukta yaptıgımız ıcın ordan halloluyordur diye yorumladım ...Türkiye ye geldiğim dönemlerde de polis gbtsinde asker kaçağı oldugumu öğrendim ve askerlik şubesine basvuru yaptım fakat ordan geçmişe dönük işlem oldugu için ve sistemde bana ait herhangi bir giriş olmadığı için herhangi bir işlem yapılamadı,bu süreçtede yaklaşık 13 bin tl lik bir para cezası geldi ve itiraz ettim fakat o itirazada ret aldım...bu süreçten sonra nasıl bir işlem yapacağımı bilmiyorum kaçak olarak gözüktüğüm dönemde yurtdısında öğrenciydim bunu kağıt üstünde ispatlıyorum konsolosluk onaylı öğrenci oldugum donemlerı gosteren belgeler elımde fakat geçmişe dönük işlem oldugu için bunu konsoloslukta ve askerlık subelerınde sısteme aktaramıyorum ......suan fatih üniversitesinde aktif ögrenciyim...bu konuda yardımlarınızı talep ediyorum