Merhabalar sitemiz bir parsel üzerinde 1 blok 12, 2 blok 3 er ve 2 blok 6 şar başka 2 ayrı parsel üzerinde 6 şar daireden 2 blok toplamda 3 ayrı parselde 7 blok ve 42 daireden oluşmakta. Site 2011 yılında 1 parsel üzerinde 30 dairelik olarak kuruldu. bu 30 dairenin ısıtma sistemleri ortak. Site yönetim planı oluşturuldu. Daha sonra 2013 yılında 2 ayrı parseldeki 2 bloktan oluşan 12 daire siteye eklendi. bu ilaveler için yönetim planında bir değişiklik yapılmadı sadece toplantıda birleşmesine karar verildi. 2 bloğun ısıtma giderlerinin kendilerine ait olduğu sadece yönetim giderlerine dahil oldukları kararı alındı. ancak geçen zaman içerisinde bu 2 bloğa ait bir takım masraflar ısıtma elektriği kalorifer sistemine ait bazı masraflar ve 30 daireye ait masraflar ortak bütçeden karşılandı. Şubat ayında yapılan toplantıda her 2 kazan için 7500 tl değerinde 2 baca yapılmasına karar verilmiş ve masraflar her malike eşit şekilde dağıtılmış. Bizler toplantının bize yasal süre olan 15 günden önce bildirilmediği ve toplantıda yeterli katılım olmadığı için yeniden toplantı istedik. Tekrar yapılan toplantıda, site yönetim planın yanlış ve eksik olduğunu ( sonradan eklenen dairelerinin ilave edilmediğini ve blok yönetimi ve üst yönetim olarak ayrılmadığını) ileri sürdük. Amacımız bloklara ait olan masrafların o bloklar tarafından ödenmesi benim bloğumda olmayan bir arıza çatı, merdiven aydınlatması, kapı kırılması vs gibi masrafları ödemek istememektir. Her blok kendine ait olan masrafları ödesin ama ortak alanları herkes ödesin. Kanunen böyle bir hakkımız var mı yok site olması sebebiyle hiç kullanmadığım binaya ait bir masrafı ödemek zorundamıyım. Bir başka problem su giderleri tıkandığında bunun tamirini sitemi yaptırır yoksa o tıkanan hattı kullanan malikler mi öder. bloklarda her 3 daire aynı hattı kullanıyor dışarıda 3 daireye ait kanalizasyon sisteminden şebekeye bağlanıyor.Aynı sıkıntının devamında tıkanıklık daire içinde olunca farklı yine daire dışında olunca farklı mı oluyor. benim daireme ait tıkanıklık daire sınırları içinde bir yerlerde ise kullanan 3 daire ödüyoruz. ama yine 3 dairenin kullandığı dış şebeke tıkanırsa site ödüyor. Bu sistem doğru mudur? Yine başka bir sıkıntı anten sistemi ile ilgi anten sistemindeki arızayı daire sahibi kendisi mi öder site mi? Yönetici olan kişi lnb yi siteden yaptırıyor ama daireye giden modülde arıza varsa daire sahibi ödüyor. Yeniden yönetim planı oluşturmak zorunda mıyız eski planla yola devam edebilir miyiz?