+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 25 ileti bulundu.
    İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Öğrenim Kredisi Borcundan Dolayı Banka Hesabına Bloke

Siz kişisel görüşleri merak etmeyebilirsiniz ancak dileyen verir.Cevap zaten sizin şahsınıza değil forumda benzer durumda olan bu sayfaya ulaşan herkese tamamen GÖNÜLLÜLÜKLE veriliyor.O yüzden şöyle cevap verin, böyle cevap verin şuraya girmeyin, hukuki bilgi verin gibi bir yaklaşım abest ötesi.Sadece salt hukuki destek bekliyosanız ücret karşılığı bir avukattan alacaksınız.Burada saygı sınırları içinde herkes her şeyi özgürce yazabilir.Siz zaten borçlu olduğunuzu biliyorsunuz.Yıllardır yapalandırmalara uymamış durumdasınız.Şimdi ''bana haber verselerdi de paraya bloke koymadan bankadan çekseydim'' diyerek garip bir şekilde haksızlığa uğramış insan modeli çiziyorsunuz lakin buna katılmak bence pek mümkün değil.Devlet sizin o parayla ne yapacağınızı da bilemez, o parayı iş yapacam diye batırıp batırmayacağınızı da bilemez.Yıllardır ödenmeyen borç için gerekeni yapmış.Bende öğrenim kredisini çok zor şartlarda en temel ihtiyaçlarımı dahi geride bırakarak ödemiş bir vatandaşım.

Sadede gelirsek ve objektif olursak ortada ne bir haksızlık ne hukuk dışı bir uygulama gözükmüyor.Size de iyi forumlar..

Hukuki NET Güncel Haber

Öğrenim Kredisi Borcundan Dolayı Banka Hesabına Bloke konulu yargıtay kararı ara
    Öğrenim Kredisi Borcundan Dolayı Banka Hesabına Bloke konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tebligat bir sefer yapılır, haciz ise defalarca. Her hacizden önce bildirim yapılmaz.
    Size de 6 sene evvel yapılmış bu bildirimden sonra bir daha bildirim gelmeyecek.
    Alacaklının paşa gönlünün istediği sıklıkta haciz yapılacak.
    Eve gelinip eşya almak da buna dahil.
    O bildirimdeki rakamla bu günkü borç aynı olmadığı gibi, bugünkü borçla yarınki borç da aynı olmayacak. Sürekli artacak. Bunun için de bir bildirim gelmeyecek.

Basit bir dilekçe ile erteleyebileceğinizi bilmemeniz kötü olmuş gerçekten.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Siz kişisel görüşleri merak etmeyebilirsiniz ancak dileyen verir.Cevap zaten sizin şahsınıza değil forumda benzer durumda olan bu sayfaya ulaşan herkese tamamen GÖNÜLLÜLÜKLE veriliyor.O yüzden şöyle cevap verin, böyle cevap verin şuraya girmeyin, hukuki bilgi verin gibi bir yaklaşım abest ötesi.Sadece salt hukuki destek bekliyosanız ücret karşılığı bir avukattan alacaksınız.Burada saygı sınırları içinde herkes her şeyi özgürce yazabilir.Siz zaten borçlu olduğunuzu biliyorsunuz.Yıllardır yapalandırmalara uymamış durumdasınız.Şimdi ''bana haber verselerdi de paraya bloke koymadan bankadan çekseydim'' diyerek garip bir şekilde haksızlığa uğramış insan modeli çiziyorsunuz lakin buna katılmak bence pek mümkün değil.Devlet sizin o parayla ne yapacağınızı da bilemez, o parayı iş yapacam diye batırıp batırmayacağınızı da bilemez.Yıllardır ödenmeyen borç için gerekeni yapmış.Bende öğrenim kredisini çok zor şartlarda en temel ihtiyaçlarımı dahi geride bırakarak ödemiş bir vatandaşım.

Sadede gelirsek ve objektif olursak ortada ne bir haksızlık ne hukuk dışı bir uygulama gözükmüyor.Size de iyi forumlar..
    Engin Bey, yaklaşık 1000 karakterlik bir mesaj yazmışsınız, elinize sağlık. Ancak siz de kişisel görüşlerinizi yazmışsınız.
    Benim merak ettiğim konu gayet basit, hesaba bloke konmadan yasal olarak tebligat yapmaları gerekmez miydi? Bu kadar basit bir soru. Hani çok çetrefilli bir konu/sorun olur o zaman anlarım herkes birşeyler yazar, fikir alışverişi yapılır, ve o zaman benim sadece hukuki dayanak istemem abesle iştigal olur. Ama burada "Evet icradan önce tebligat yapmak zorundalar" ya da "Hayır icradan önce tebligat yapmak zorunda değiller" gibi cevaplar yeterli.

Maddi ve manevi içinde bulunduğum durumu tahayyül bile edemezsiniz ki edemiyorsunuz. Size göre ben borcu ödemeye niyeti olmayan, belki yalan da söyleyen bir insan profilindeyim o taraftan bakıldığında. O yüzden ''bana haber verselerdi de paraya bloke koymadan bankadan çekseydim'' mesajı size göre itici geliyor. Ancak o elimdeki son para ve borcun yarısını dahi karşılamıyorken, başka bir çözüm yolu yoktur! Ve o parayla da kendime iyi kötü aylık düzenli gelir getirecek bir iş planlıyorken hiç yoktur...

Şuan o para hala hesapta, ne ben kullanabiliyorum, ne de onlar çektiler...

Alıntı Şenol Eker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Tebligat bir sefer yapılır, haciz ise defalarca. Her hacizden önce bildirim yapılmaz.
    Size de 6 sene evvel yapılmış bu bildirimden sonra bir daha bildirim gelmeyecek.
    Alacaklının paşa gönlünün istediği sıklıkta haciz yapılacak.
    Eve gelinip eşya almak da buna dahil.
    O bildirimdeki rakamla bu günkü borç aynı olmadığı gibi, bugünkü borçla yarınki borç da aynı olmayacak. Sürekli artacak. Bunun için de bir bildirim gelmeyecek.

Basit bir dilekçe ile erteleyebileceğinizi bilmemeniz kötü olmuş gerçekten.
    Şenol Bey bahsettiğiniz dilekçenin detaylarını verebilirseniz sevinirim.
    Fakat bu borç çok eski olduğundan o tarz bir erteleme yapacaklarını sanmıyorum.
    2 kez yapılandırma yapıldı, her iki yapılandırmada da bir kaç taksit ödedim ancak biliyorsunuz ki 2 taksit geciktirince yapılandırma bozuluyor.

Benim size anlatmaya çalıştığım, eğer ki ben şuana kadar hiç ödeme yapmamış olsaydım, 6 sene önceki o tebligat yeterli olurdu. Fakat ben 2 yapılandırma ile ödemeler yaptığım için borçta iki kez zamanaşımı süreci durdu. Yeni bir süreç başladı. Yanlışsam düzeltin lütfen kamu borçlarında işler bu şekilde yürümez mi? Bir borç 10 sene tahsil edilmezse zamanaşımına uğrar, ancak bu süreçte 1 TL dahi ödense zamanaşımı durup yeni süreç başlıyor. Benim okuduklarım bu şekilde yanlışım varsa dediğim gibi düzeltin lütfen. O yüzden madem yeni süreç başladıysa icra için bana bir tebligat/ödeme emri göndermeleri gerekmez miydi?

Bu arada sizlerin gelmesine gerek olmadığını düşündüğünüz, benim ısrarla yasal olarak gelmeli mi gelmemeli mi diye merak ettiğim, bahsettiğim bu tebligat sanırım gelmiş. İki gün önce (Cuma günü) ben evde olmadığımdan PTT kapıya not bırakmış, birazdan gidip alacağım.
    Hesaba bloke konduktan 1 ay sonra elime geçmiş olacak. Önce hesaba bloke, sonra tebligat, çok güzel...

Benim öğrenmek istediğim de iş tam tam olarak bu, bu tebligatın bana yasal olarak bloke/haciz işleminden önce gelmiş olması gerekmez miydi?
    Benim bu durumda bir itiraz hakkım yok mu? Veya tebligat sonrasında mal beyanından bahsediliyor, bunu yaparak borcu erteleyebilir miyiz? Gerekirse mal beyanı da yaparız zaten hiçbirşey yok, yakın zamanda gelir testide yaptırdım 0 (yeşil kart) çıktı.
    Konu musemin tarafından (02-05-2016 Saat 10:27:36 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı musemin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şenol Bey bahsettiğiniz dilekçenin detaylarını verebilirseniz sevinirim.
    Fakat bu borç çok eski olduğundan o tarz bir erteleme yapacaklarını sanmıyorum.
    Bunu daha borcun ödeme zamanı gelmeden yapmalıydınız. Artık bu yol kapalı. Bu yüzden "keşke" demiştim.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Şenol Eker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bunu daha borcun ödeme zamanı gelmeden yapmalıydınız. Artık bu yol kapalı. Bu yüzden "keşke" demiştim.
    Anladım, teşekkür ederim

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Para hala hesapta. 3 ay oldu ne parayı çekiyorlar ne de bana yar oluyor o para.
    Kendime bir iş kurmayı hayal ettiğim o para 3 aydır bana bakıyor ben ona bakıyorum.

Taksitlendirme için gereken minimum tutarı mümkünse hesaptan alın kalanı bırakın belki bi söküğümüzü yamarız, ufak ufak taksitlerle bir şekilde 2 ayda bir taksitleri öderim. Hem borç ödenmiş olur üzerine faiz sürekli işlemez diyorum. Onu da kabul etmiyorlar. Benim o tutarı başka şekilde şuan bulmam mümkün değil.

Elimdeki tüm paraya bloke koyuyorsun sonra para istiyorsun. Bu nasıl bir sistemdir arkadaş yaa..Ne zamana kadar sürecek bu

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı musemin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Para hala hesapta. 3 ay oldu ne parayı çekiyorlar ne de bana yar oluyor o para.
    Kendime bir iş kurmayı hayal ettiğim o para 3 aydır bana bakıyor ben ona bakıyorum.

Taksitlendirme için gereken minimum tutarı mümkünse hesaptan alın kalanı bırakın belki bi söküğümüzü yamarız, ufak ufak taksitlerle bir şekilde 2 ayda bir taksitleri öderim. Hem borç ödenmiş olur üzerine faiz sürekli işlemez diyorum. Onu da kabul etmiyorlar. Benim o tutarı başka şekilde şuan bulmam mümkün değil.

Elimdeki tüm paraya bloke koyuyorsun sonra para istiyorsun. Bu nasıl bir sistemdir arkadaş yaa..Ne zamana kadar sürecek bu
    Merhabalar,

Benim bildiğim kadar olay söyle gelişir: İcranın uygulanacağına dair size tebligat yapılır, anladığım kadarıyla 6 yıl önce yapıldığı anlaşılıyor, bu yeterli bir bildirimdir. İlerleyen zamanlarda E-Haciz tarzı işlemler uyularak borca yeter miktarı geçmeyecek şekilde Banka Hesaplarına tedbir/Bloke koyulur, Akabinde koyulduğunu size yazılı bir şekilde bildirilir ve bu tebligatta yapıldığı anlatımlarınız üzerinden anlaşılmaktadır. Bu bildirim yapıldıktan sonra siz, Haciz işleminin borç tutarının üzerinde koyulduğu bahsiyle İTİRAZ seçeneğiniz, Hakkınız var. Ancak, Uygulanan Haciz, Borç miktarının üzerinde uygulanmadığından dolayı maalesef İtiraz edemezsiniz, Şayet ederseniz itirazın RET olunur. Söz konusu olay kapsamında; İlgili Kurumu Borcu ödemeye niyetli olduğunuzu, yapılandırma süresi içinde işsisiz kalmanız durumunda erteleme hakkınızın olduğunuzu bilmediğinizi için erteleme yapmadığınızı, işsiz olduğunuzu kanıtlayan belgelerle, yazılı bir şekilde kuruma BİLDİRİN. BELKİ kurum sizi samimi bulur, taleplerinizi BELKİ kabul eder. Bu belirtiğim ihtimal çok az olduğunuzu özellikle belirtmek isterim.

Saygılarımı sunarım.
    Konu ayberk_08 tarafından (29-06-2016 Saat 11:26:32 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayberk_08 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar,

Benim bildiğim kadar olay söyle gelişir: İcranın uygulanacağına dair size tebligat yapılır, anladığım kadarıyla 6 yıl önce yapıldığı anlaşılıyor, bu yeterli bir bildirimdir. İlerleyen zamanlarda E-Haciz tarzı işlemler uyularak borca yeter miktarı geçmeyecek şekilde Banka Hesaplarına tedbir/Bloke koyulur, Akabinde koyulduğunu size yazılı bir şekilde bildirilir ve bu tebligatta yapıldığı anlatımlarınız üzerinden anlaşılmaktadır. Bu bildirim yapıldıktan sonra siz, Haciz işleminin borç tutarının üzerinde koyulduğu bahsiyle İTİRAZ seçeneğiniz, Hakkınız var. Ancak, Uygulanan Haciz, Borç miktarının üzerinde uygulanmadığından dolayı maalesef İtiraz edemezsiniz, Şayet ederseniz itirazın RET olunur. Söz konusu olay kapsamında; İlgili Kurumu Borcu ödemeye niyetli olduğunuzu, yapılandırma süresi içinde işsisiz kalmanız durumunda erteleme hakkınızın olduğunuzu bilmediğinizi için erteleme yapmadığınızı, işsiz olduğunuzu kanıtlayan belgelerle, yazılı bir şekilde kuruma BİLDİRİN. BELKİ kurum sizi samimi bulur, taleplerinizi BELKİ kabul eder. Bu belirtiğim ihtimal çok az olduğunuzu özellikle belirtmek isterim.

Saygılarımı sunarım.
    Merhaba öncelikle bilgilendirme için teşekkürler.

Yukarıda bahsettiğim tebligat farklı birşeymiş. Yani şuan sadece 6 sene gönderdikleri o tebligat var. Fakat yukarıda söylediğim gibi o tebligatın üzerinden 2 yapılandırma geçti. Yani borç tutarı vs değişti. Durum böyleyken hesaba bloke koymak için 6 seneki o tebligatın geçerli olmasını mantığım almıyor ya da kabullenemiyorum bilemiyorum. Bu kısım artık çok da önemli değil zaten.

Bloke konduktan sonra gönderdiklerini belirttiğiniz bildirim ise gelmedi. 3 ay oldu. Bloke konduğunu da zaten hesaba giriş yaptığımda tesadüfen öğrenmiştim.

Birkaç ay önce vergi dairesi müdürü ile telefonda görüştüm. Yapılandırmayı ertelemeden bahsetmedim çünkü şimdi sizden duydum. Durumu anlattım, işsiz olduğumu, hatta yakın zamanda gelir testi yaptırdığımı ve sonucunda yeşil karta tabii olduğumu söyledim. Ama Nuh dedi peygamber demedi. Sadece bankadaki paranın bir sosyal yardım olduğunu kanıtlarsan blokeyi kaldırırım dedi. Sosyal yardım değil zaten kim o kadar sosyal yardım yapar orası da var.

Şimdi yapılandırma için gereken minimum tutar artık ne kadarsa bunu hesaptan tahsil etme şansları yok mu? Bunu yapsalar sorun çözülecek.

Son olarak merak ettiğim şey ise, şuan ha diyince bulmam mümkün değil ama ola ki bu yapılandırma için gerekli minimum tutarı buldum denkleştirdim. Bunu yatırıp yapılandırma yaptığımızda bloke kalkacak mı yoksa yapılandırma süresince bloke hesapta kalacak mı? Atıyorum 3 senelik yapılandırma yaptık. 3 sene sonunda mı bloke kalkar yoksa yapılandırma yapıldıktan bir süre sonra mı?

Teşekkürler

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Zannedersem toplam 8 ay oldu.
    Para hala hesapta blokeli. Ne bana yar oldu ne onlara. Ki, ne bana yar oldu derken bu bloke sebebiyle o kuracağım iş yattı, rutin ödemelerim birikti, 2016 resmen zehir oldu bana.

Gel gelelim parayı da çekmiyorlar, hala borcuma faiz ekleniyor.

Ben vergi dairesine çok uzağım, gidip görüşme şansım da yok o yüzden hep telefonla görüştüm.

Bunu aynen sordum, ben size çok uzağım dedim, siz bunu çekin taksitlendirme yapalım ben gerekli dilekçe form ne varsa fakslayayım, ya da buradaki vergi daireleri aracılığı ile ulaştıralım dedim. Tamam dediler.

Fakat çekmediler. Her aradığımda "Paranın şimdiye kadar çoktan bize gelmiş olması lazımdı bankaya bir yazı daha gönderelim" dediler.

Nedir bunların amacı, ne zamana kadar böyle sürecek. İllallah ettim yemin ederim şu ülkede yaşamaktan.

Nerede
    mersin
    İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

banada bloke koydular bankanın web sitesinden şikayette bulundum blokeli paramın bir kısmına el koymuşlar geri kalanını aldım bu ay bakalım tekrar bloke koyacaklarmı

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kyk bloke

kyk borcindan dolayi e haciz

katki kredisi takip asamasina gelmesi kartin bloke edilmesi

tebligat gelmeden hesaba bloke

e haciz vergi borcu taksitlendirme

banka da bloke edilen hesap

maliye hesaba bloke

kyk borcu hesap bloke

bloke koyulan banka hesabimi yapilandirma

kyk borcu bloke

vergi dairesi hesaba bloke koyma

hesap bkole kyk

http:www.hukuki.netshowthread.php128575-ogrenim-Kredisi-Borcundan-Dolayi-Banka-Hesabina-Bloke

kyk haciz

burs hesaplarina bloke konur mu

vergi dairesi hesaplara bloke

ogrenim kredisi borcu olana bloke

kyk nasil bloke olur

kyk borcundan e haciz

ogrenci kredim hacizde

vergi dairesi banka hesabina bloke koymaya yetkilimi

kyk borcu blokesi bankadan nasil kalkar

kyk haciz hukuki dayanak

https:www.hukuki.netshowthread.php128575-ogrenim-Kredisi-Borcundan-Dolayi-Banka-Hesabina-Bloke

kyk icin maas hesabina bloke ne zaman gelir

Forum