öncelikle herkese saygılarımla,

ben özel bir şirkette mühendis olarak çalışmaktayım. Şirketin belirlemiş olduğu görevin yanında sorumlu yöneticilikte yapmaktayım. Yani şirket ile şirketin belirlemiş olduğu görev neticesinde belirsiz süreli iş sözleşmem. Sorumlu yönetici olarakta yıllık yenilenen belirli süreli iş sözleşmem mevcut. Belirli süreli iş sözleşmem bu ay doldu ve yenilenmesi gerekiyor. İşe ilk başladığımda diğer iş yerimden istifa ettikten sonra çalışmış olduğum kurum sorumlu yönetici olarak anlaştığımız ücretin net 500 TL civarı aşağısını sözleşmemde belirtti. İlk başlarda biraz itiraz etsem de işsiz kalabilme düşüncesiyle kabul edip belirli süreli sorumlu yönetici sözleşmesini imzaladım ve 1 yıl doldu. Yeni sözleşme imzalanacak. Bu durumda beni temsil eden odanın taban ücreti uygulaması değişti ve ben bu miktarı işverenden talep ettiğimi ilettim. Bu ücreti kurum ödemek istemezse ve bende belirledikleri miktar için imza atmak istemezsem süreç nasıl gelişebilir ? muhtemelen iş feshine gider belirsiz süreli sözleşmem kadar ( yaklaşık 1.5 yıl ) kıdem ihbar alabilirim diye düşünüyorum. İşe dönüş davası açılabilinir mi ? bir kere agzım yandığından bu seferkini üfleyerek sindirmek istiyorum.

Bu gibi durumlarda süreç nasıl işleyebilir ? ben mantıklı olarak nasıl ilerleyebilirim ?
bilgilendirmeleriniz ve destekleriniz için teşekkür ederim.
saygılarımla,