Eşimin vasiyetnameyle bana bıraktığı ev için çocuklarının açtığı itiraz davası(eşimle 2. evliliklerimizdi) türlü sebepler öne sürerek 3,5 senedir davanın uzaması sağlandı.Tüm bahanelerini ve suçlamalarını yerel mahkemede ispat ederek davayı kazandım.Çocukları yargıtayda duruşmalı dava talebinde bulundu.Bugün görülen davamda iki tarafın avukatları dinlenip herhangi bir karar söylenmemiş.Yargıtay davamla ilgili sonucu en geç ne zaman açıklar.Gerçi avukatıma sordum kaleme bağlı dedi.Karşı taraf eşimin kanuni olarak hazırlamış olduğu vasiyetnameye eşimin son bir dip not olarak eklediği,'eşim bu evi evlenmeme şartıyla alabilir' notu eklemiş.Diğer taraf insan hakları kanununa aykırı üzerinden yükleniyorlar şimdi.Bu not yargıtayda kararı olumsuz etkiler mi?Bu arada eşim sağlığında zaten çocuklarına mirasını eşit şekilde paylaştırmış.Karşı taraf ta buna itiraz etmiyorlar.Eşimin ölümünden sonra miras kalan bir diğer ev ve araba da aramızda paylaştırıldı.Yargıtay yerel mahkemenin hakkımda verdiği olumlu kararı,evlenmeme şartını ön görerek bozar mı?Şimdiden teşekkürler....