Merhabalar. İkamet ettiğim binanın yanına bitişik nizamda yeni bir bina yapıldı. Onca gürültü ve çeşitli bir çok problem yaşadım bu konuyla ilgili ve bir çok masrafa da katlanmak zorunda kaldım neticede bina bitti ve bir aile tam yanımdaki daireye taşındı. Fakat taşınır taşınmaz beni takıntı haline getirdiler. Taşındıktan yaklaşık 1 ay kadar sonra polisin evime gelmesiyle tanıştım kendileriyle. Saat gece 1 ve alt komşumdan izin alarak ve kendilerinin taşındığından bile haberim yok iken arkadaşlarımı davet etmiştim ve yaklaşık 8 kişi müziksiz bir ortamda sohbet ediyorduk. Duvara vurmaya başladılar. Baktım ki yanlızca konuşuyoruz. Bağırma, sesli gülme gibi bir anormal durum yok. Polis gelince gürültüden rahatsız olduklarını söylediler. Kendilerini rahatsız etmek istemediğimi söyleyerek telefonlarını da alarak bundan sonra problemi çözmek için ne yapabileceğimiz konusunda birlikte hareket edelim diye anlaştım. Bu esnada benim yüzümden hiçbir huzurları kalmadığından sürekli aşırı gürültüden bahsettiler. Müzik dinlemeyi seviyorum. Çevreye bir rahatsızlık vermeyeceğini düşündüğüm ölçüde dinliyorum. Alt kat komşumun da şikayetleri olmuştu daha evvel. Kendisini ziyaret ettim. Evdeki sesi beraberce açıp bir ses seviyesi belirledik ve o seviyeyi geçmeden dinliyorum. Problemimizi çözdük. Aynısını yeni taşınan komşum için de yaptım. Tatlımı aldım hoşgeldiniz diye gittim. Evdeki sistemden de sesi telefonla kontrol ederek açtım. O da ne! Bulunduğumuz oda içerisinde televizyon bile açık değilken ve benim evimde ortalık yıkılıyorken acaba çalışıyormu diye duvara kulağımızı dayayıp yaklaşarak ancak farkedebileceğimiz seviyede bir ses geliyor ve komşum bundan rahatsız olduğunu dile getirdi. Buna rağmen orada da duyamayacakları seviyeyi belirleyip eve döndüm. Bu seviyeyi geçmiyorum fakat geçenlerde evime 3 kişi misafir geldi. Yine bağırma zıplama gibi anormal birşey yapmadığımız halde şikayet geliyor. Yalıtım yaptırmayı düşündüm fakat efektif birşey çok maliyetli. Problemi bu şekilde çözebileceğimi zanletmiyorum. Ben evime misafirlerimin gelip istediğim saate kadar bağırmadan sohbet etme hakkına sahip değilmiyim? Haklarım, sınırlarım ve izlemem gereken yol ile ilgili beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Sevgiler.