herkese merhaba.ben 2014 de bir fabrikayla sözleşmeli patates ekimi için evimi ipotekle sözleşme yaptım.sözleşmede verilecek avans, patates tohumları vs.anlaştık imzaladık.lakin verilecek patates tohumlarının değişeceğini söyleyerek sözleşmenin yenileceğini söylediler.bilmediğim tohumlar olduğu için yanaşmadım.ama o güne kadar arazileri noter sözleşmesiyle kiraladığım, gerekli malzemeleri tedarik ettiğim için ekim işinden de dönemedim.İşler değişen sözleşmeye göre devam etti.İmzaladığım sözleşmeyi ne kadar istedi isem de vermediler. üzerinde benim imzam olmayan sözleşmeyle bana patates ektirdiler.İşin sonucunda çok büyük zararlar çektim.İş için aldığım kredileri ödeyemedim. Etrafımda itibarım kalmadı. Herkes sahtekar gözüyle bakar oldu.Oturduğum bir evim vardı ondan da çıkmak zorunda kaldım.Memlekette oturacak durumum kalmadı.eş durumdan yurt dışına yerleşmek zorunda kaldım.iki sözleşmeyi de defalarca görmek istediğimi söylememe rağmen göndermediler.Bana gönderdikleri tohumların faturaları ile sözleşmede ki tohum çeşitleri karşılaştırılabilir.Gönderdikleri avanslar banka yoluyla ispatlanabilir.iki sözleşmedeki imzalar karşılaştırılabilir.Hepsi imzalamadığım sözleşmeye göre yapılmıştır.Bu durumdan çok büyük maddi manevi eziyet çektim. hala da çekmekteyim.
Bu ay sonunda hizmet sözleşmesinden kaynaklanan davam var.ne yaparım ne yapacağım bilmiyorum.bir görüşü olan söyleyeceği olan varsa lütfen yazsın.maddi manevi tazminat davası açabilme imkanım olabilirmi.? şimdiden teşekkürler.