Kiralayan kişi emlakçı. Kendisi vekalet bende ev sahibi amerikada dedi. bir kaç sorun yaşadım ve ev sahibi ile görüşme istiyorum dediğimde vekaleti ben de ben ilgileniyorum diyip numarasını vermekten kaçındı ev sahibinin. Daha sonra öğrendim ev sahibi kendisi. lakin kayıtlarda ise ev kızının üstüne görünüyor ve amerikada falan değil.

Evet resmi olarak bu adamın benden komisyon almasında sıkıntı görünmüyor vekaletname olmasa bile.

Yalnız benim merak ettiğim husus, netice itibarıyla ev kendisinin olup verdiğim kira ona gidiyor kızına değil. Burada bir nevi hukuki terimleri tam bilmesem de muvazaa olabilir mi? kendisine ait olan evi kızı dahi olsa başkasının üstünde gösterip oradan elde edilen geliri kendisi alıyor.

Normalde ugrasmak istediğim bir şey değil bu lakin, birincisi kandırıldığımı öğrendiğim ikincisi de ev ile ilgili bir şey sorduğumda ilgilenmeyip vekalet bende ev sahibi amerikada deyip olaylardan kaçması. bir nevi onun bir boşluğunu bulup yeri geldiğinde cezalandırmak istiyorum.

Teşekkürler, saygılar