*4 yıldır aynı şirkette çalışmaktayım.Son 1 yıldır maaş ödemeleri hep gecikmektedir.Bende sürekli ufak tefek parça parça avans çekmekteyim.Şuan baktığımda alacağım maaşlardan avansları çıkardığımda 400 lira gibi içeride param kalmış gözükmektedir.Avansları genellikle banka hesabı havalesi olarak alıyordum, yalnız bu parayı şirketim kendi resmi hesabıyla göndermemekte yani ; şirketimizde çalışan personel işleriyle muhasebeyle ilgilenen arkadaşlar internet havalesi olarak göndermektedir.Maaşım çift bordro yani asgari olarak gözükmektedir.Normalde maaşım 1300 lira idi önce asgari yatıyor sonra kalan kısmı yine banka havale yoluyla gönderilmekteydi.örneğin bu ay asgari 1050 yatırıyorlar 15 gün sonra 250 başka ay 1000 yatırıyorlar yine 15 gün sonra 300 yatıyor.(eğer o aylarda avans çekmişsem 2. kısımdan düşülmektedir.)

*4 yıldır çalıştığım halde ilk defa bu yıl 7 günlük bir yıllık izin kullandım.Bundan öncekilerde hiç kullandırtmadılar.Ben hiç resmi olarak (yazılı) yıllık izin istemedim, sözlü istedim.Kullanmadığım izinleriminde paraları verilmedi.

*İş akdini haklı feshetmek ve tazminatımı almak için, nasıl bir yol izlemeliyim.herhangi bir hukuki süreçte bana şirket çalışanlarının havaleyle gönderilen avansları kanıt olarak sunabilirler mi?(avanslar gönderilirken açıklama internet havalesi yazmaktadır. 29/ 02 / 2012 işe girdim sadece 7 günlük yıllık izin kullanabildim.Bu durumlarda iş akdimi isteyebilir miyim?