Merhaba, konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum yeni üye oldum, eğer yanlış ise özür dilerim. Ben sandviç ustası olarak bir fast food salonunda çalışmaktayım, çalışma saatlerim haftanın 4 günü sabah 9:00 gece 00:00 diğer 3 gün sabah 9:00 akşam 17:00. Yarım saat geç gelip geç çıktığım günlerde oluyor, fazla mesai ücretini alıyorum yalnız benim aldığım maaş ile sigortaya yatan ücret farklı. Ben 17:00 de çıktığım günler 75 tl diğer günler 135 tl alıyorum ancak sigortaya yatan asgari ücret olarak, sigorta başlangıç tarihim 10.13.2015 ise giriş yaklaşık 45 gün kadar öncesi o kısıma çok takılmıyorum, şimdi iş veren benim ise geç geldiğimi iddia ederek işten çıkarma yoluna gitmeye çalışıyor, içerde 800 lira alacağım para var onu da vereceğini söylemiş. Bana bire bir soylemedi henüz. Böyle bir durumda ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim.

- - - Updated - - -

Çok özür dileyerek bir şey eklemek istiyorum, işten bende zaten ayrılmak istiyorum ama verdiğim emeğe karşı yapılan tavırlar ve söylenen laflar zoruma gittiği için onlardan bekliyorum ilk adımı