Merhaba herkese. İcra takibi ile ilgili bir sorum var.

TTNet'e üyeliğimi iptal ettirdiğim için tazminat talep edildi. Türk Telekom- TTNET- Avea iş birliği içerisindeki hiç bir ofisten para yatıramadığımdan ödemede geciktim. Aradan 2 ay süre geçti ve avukatlık bürosundan mail geldi. Hemen ttnet'e genel merkezine gittiğimde benden tazminat + 300 lira fazladan para kesildi. Sebebini sorduğumda avukatlık parası olduğunu söylediler. Hemen avukatlık bürosunu aradım. Bana dosya masrafı zaten 100 lira olduğu onun dışında 200 liralık avukatlık bedeli aldıklarını belirttiler. Hemen E-Devlete girip hakkımda icra dosyası var mı diye kontrol ettim. 17.02.2016 tarihinde Henüz adıma açılmış bir dosya gözükmüyordu. Bunu avukatlık bürosuna bildirdiğimde sisteme geç düşebileceğini bildirdiler. Dosya numarasını istediğimde 10-15 dakika içerisinde bana sms ya da arayarak vereceklerini söylediler. 1 saat sonra ben kendim aradım, avukatın acil işi olduğundan çıktığını ulaşmaya çalışacaklarını bildirdiler ama bana yine geri dönüş yapmadılar. Ertesi sabah aradığımda ise avukatın dışarıda olduğu haciz işleriyle uğraştığını falan bildirdiler. İyice işkillenmeye başladım Dosya numarasını inatla vermiyorlardı. En sonunda bir kez daha aradığımda bu sefer sanki dosya ellerinin altındaymış gibi isim ve soy ismimi istediler ve hemen dosya numarasını paylaştılar. Tabii avukat yine yoktu. Bu sefer e-devletten kontrol ettiğimde dosyanın 18.02.2016 tarihinde açıldığını gördüm. Yani ben bedeli ödedikten 1 gün sonra dosya açılmıştı.

Benim tahminimce dosya masrafı da kendilerine pay kalsın diye dosya açmadan beni icralık gösterdiler. Şu an 19.02.2016 tarihindeyiz ve hala benim icra dosyam açık gözüküyor.

Bu durumda ne yapabilirim?