+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 20 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı 4857 de işlenen suç, o kanunda belirtilmedi diye başka kanunla cezalandırıla bilir mi?

Bir iş düşünün. İşe başvurdunuz iş kanununa az çok hakimsiniz. Ama borçlar kanununuda az çok okumuşsuznuz. Bankaya olan borçlarınızı ödeyebilmek adına ,
    hiçbir maddesi lehinize olmayan bir iş sözleşmesine mağduriyetinizden dolayı imza attınız. İşverden de ülkede bu sektörün çalışanlarının ekonomik olarak bağımlı olması, eğitimsizlik,kanunda yer alan boşluklar,ülkedeki denetimsizlik gibi kendi lehine olan avantajları kullanarak kasti olarak belli bir kesimi ağır şartlar altında aynı ülke vatandaşlarını aynı ülkedeki diğer insanlara kanuna uymayacak şekilde daha ucuza pazarlayıp elde ettiği gelirleri devlete bordro ve faturalarla eksik veya sahte olarak düzenleyip bildirmesi. Bu boşlukları bilerek ve bu boşluklardan yararlanmayı alışkanlık haline getirmek kastı ile;
    1-İş kanununu çiğnemek.
    2-Nitelikli dolandırıcılık.
    3-İnsan ticareti.(Suçun Ülkeler arası işlenmesi dışında tüm özelliklerini taşıyor)
    4-Özel evrakta sahtecilik.
    5-Resmi evrakta sahtecilik.
    6-Sektör ile ilgili ihaleleri daha ucuza elde edebilmesi avantajı doğurduğu için haksız rekabet.
    7-5188 ile ilişkili sektör için çıkarılan kanun ve yetkilendirmelerin dışına çıkmak.
    8-5188 ile ilişkili hizmet şeklinin sınırlarının dışına çıkmak.
    9-Çalışanların kanunu bilmemeleri veya eğitimsiz olmaları veya borçlar kanunundaki borçlarının cezaları nedeniyle mesai saatlerine itiraz edememeleri kapsamında ( Zorla alı koyma şartları yerine gelmiş bulunmakta)
    Bu suçlamaların hepsi ispatlanırsa.
    1- Sadece 4857 den mi işlem yapılır?
    2- Sadece 5188 den mi işlem yapılır ?
    3- Hepsinden ayrı ayrı işlem yapılır mı?
    4- Hepsi bir mahkemede görülebilirmi?
    5- Herbiri için ayrı tazminat gerekmezmi?
    6- Devletin kurulumları zarara uğradığı için kurumlarca ayrıca dava işverene açılırmı?

Hukuki NET Güncel Haber

4857 de işlenen suç, o kanunda belirtilmedi diye başka kanunla cezalandırıla bilir mi? konulu yargıtay kararı ara
    4857 de işlenen suç, o kanunda belirtilmedi diye başka kanunla cezalandırıla bilir mi? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: 4857 de işlenen suç, o kanunda belirtilmedi diye başka kanunla cezalandırıla bilir mi?

Alıntı emrexa rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bir iş düşünün. İşe başvurdunuz iş kanununa az çok hakimsiniz. Ama borçlar kanununuda az çok okumuşsuznuz. Bankaya olan borçlarınızı ödeyebilmek adına ,
    hiçbir maddesi lehinize olmayan bir iş sözleşmesine mağduriyetinizden dolayı imza attınız. İşverden de ülkede bu sektörün çalışanlarının ekonomik olarak bağımlı olması, eğitimsizlik,kanunda yer alan boşluklar,ülkedeki denetimsizlik gibi kendi lehine olan avantajları kullanarak kasti olarak belli bir kesimi ağır şartlar altında aynı ülke vatandaşlarını aynı ülkedeki diğer insanlara kanuna uymayacak şekilde daha ucuza pazarlayıp elde ettiği gelirleri devlete bordro ve faturalarla eksik veya sahte olarak düzenleyip bildirmesi. Bu boşlukları bilerek ve bu boşluklardan yararlanmayı alışkanlık haline getirmek kastı ile;
    1-İş kanununu çiğnemek.
    Neresi çiğneniyor?
    2-Nitelikli dolandırıcılık.
    Profesyonel dolandırıcılık şirketi mi?
    3-İnsan ticareti.(Suçun Ülkeler arası işlenmesi dışında tüm özelliklerini taşıyor)
    YOK ARTIK.

4-Özel evrakta sahtecilik.
    Hangi evrakta ne tür sahtecilik?
    5-Resmi evrakta sahtecilik.
    Hangi evrakta ne tür bir sahtecilik?
    6-Sektör ile ilgili ihaleleri daha ucuza elde edebilmesi avantajı doğurduğu için haksız rekabet.
    7-5188 ile ilişkili sektör için çıkarılan kanun ve yetkilendirmelerin dışına çıkmak.
    8-5188 ile ilişkili hizmet şeklinin sınırlarının dışına çıkmak.
    9-Çalışanların kanunu bilmemeleri veya eğitimsiz olmaları veya borçlar kanunundaki borçlarının cezaları nedeniyle mesai saatlerine itiraz edememeleri kapsamında ( Zorla alı koyma şartları yerine gelmiş bulunmakta)
    Zorla alıkoyma dediğiniz, fazla çalışma için onay alıp fazla çalışma yapılmasını isteme herhalde, yoksa, çalışmayı kabul edip, işyeri sınırları içinde çalışmak zorunda kalmak mı?
    Mesaiye itiraz etme hakkı varken, kendince geçerli sebepler nedeniyle itiraz etmediği için karşı taraf suçlanamaz.
    Bu suçlamaların hepsi ispatlanırsa.
    1- Sadece 4857 den mi işlem yapılır?
    2- Sadece 5188 den mi işlem yapılır ?
    3- Hepsinden ayrı ayrı işlem yapılır mı?
    4- Hepsi bir mahkemede görülebilirmi?
    5- Herbiri için ayrı tazminat gerekmezmi?
    6- Devletin kurulumları zarara uğradığı için kurumlarca ayrıca dava işverene açılırmı?
    [/QUOTE]

İntihara azmettirme ve suç işlemeye teşvik konularını atlamışsınız , aceleye geldi sanırım.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: 4857 de işlenen suç, o kanunda belirtilmedi diye başka kanunla cezalandırıla bilir mi?

Saydıklarınızın ütopik şeyler olduğunu siz de biliyorsunuz, bu dediklerinizden bu haliyle hiç bir şey çıkmaz.
    asıl sorununuz ne, onu söyleyin ona cevap bulmaya çalışalım.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Zorla alıkoymanın gerçekleştirilmesi şartları içinde hile var bildiğim kadarıyla. Tehditte var. Şimdi bir işçinin 20 günlük alacağını içerde tutan bir işveren haftada 60 saat ara dinlenmesiz şekilde sadece 15 20 dakka yemek yiyebilme izni olan bir işçisinin itiraz ederse hiçbir hak vermeden kovacağını söylüyorsa ve işçinin ülke şartlarında bu sektörde tüm aynı işlerin bu şekilde olmasını gerekçe göstererek ve ikide birde sözleşmeyi hatırlatarak tehdit etmesi. Örneğin ;Yolda yürüyen bir kızın ailesinin isimlerini bir şekilde elde etmiş biri tarafından ( annen ağır hasta şu hastanede acil gitmeliyiz. Beni şu şu gönderdi diyerek bildiği bir akrabasının adını kullanarak arabaya alıp götürüp .......) zorla alı koyma örneği değilmi. Kızın binmeme hakkını kullanmaması suçu yok edermi.

- - - Updated - - -

Asıl derdim herkes gibi tazminat veya alacak değil bencil değilim ben. Bana ömrüm boyunca iş lazım. Bu sebeple bu tarz iş yerlerinin yok edilmesini sağlayacak emsal bir dava açılıp karara bağlanması gerektiğini düşünmekteyim. Öyle bir karar çıksın ki bir işçi başka bir işe girdiğinde sektör böyle herkes böyle yapıyor işine gelmiyorsa aha kapı diyerek tehdit edilemesin.

- - - Updated - - -

Oturup beddua etmek yerine gidip dava hakkımı kullanıcam. O yüzdende şirketin haftalık 60 saat çalıştırıpta nasıl asgari ücret altında bir rakamla maaş+agi diye ilan verdiğini gösteren iş arama sitesindeki ilanın işverenin bunu kasten ve alışkanlık edinerek kazanç kapısı haline getirdiğinin delili olarak resmini dosyalarak başladığım bu yolda 1 klasör delil oluşturdum. Çok büyük bir dava düşünüyorum dolayısıyla çok maliyetli zahmetli ve titizlik istiyor. Elimdeki tüm delillere dayanarak bir dava oluşturmaya çalışıyorum. Kesin delillerle dava sürecini kısa tutmak adına tüm suçlamalarımı yemin deliline gerek kalmadan yapmak adına gayretliyim.

- - - Updated - - -

İntahara azmettirme yok. Fakat belirli konularda hizmet alarak 7 / 24 korunmak için ruhsat alan bir işverene izin almadığı konularda da hizmet vermeye azmettirmek eylemini gerçekleştiren alt işverenin yaptığı suç işlemeye teşvike girermi. Örneğin bunlarıda yaparsan işveren seni o şartla onaylıyor diyen bir altişveren var.

- - - Updated - - -

Bilindiği gibi 5188 e göre belirlenen konular dışında iş yaptırana ceza var ve suç.

- - - Updated - - -

Asıl sorunuma gelince bir önceki işyerimde maaşım yüksekti 11 aya yakın çalıştım iş yeri sürekli denetlendiği için iş kanunları uygulama zorunluluğu olan bir iş yeriydi bende bir hata yaptım ve babama krediyle araba aldırdım maaşıma güvenerek. Öderiz nasıl olsa diyerek . Tüm haklarımı tamı tamına ödenerek iş akdim fesih edildi. Ekonomik sorunlarla işyeri küçülmeye gitti. Neyse benim bu borcu ödemem lazım borçlar kanunu babama öyle diyor benim kanunumda hayır bunu sen babana aldırdın sen ödeyeceksin diyor. Sorun şu ki helalinden çalışarak bu borcu ödeyecek düzeyde maaş veren bir işyeri bulamamak. Buluyorsun emekliliğinden çalıyor vs. Şimdi ben bu borcu ödemek için kanunsuz yollara başvursam yakalansam hakime ne diycem . Ülke şartları böyleydi doğru işveren bulamadım o yüzden bu yola başvurdum çok borcum vardı desem ozaman ütopik olur işte. Topa tutarlar adamı.

- - - Updated - - -

Mesaiye İtiraz etme hakkı nedir. İşçiye bu hakkı veren nedir. Bu bir hak değil kişinin kendi ayağına sıkması resmen.Örneğin ( Sana yanlış bir ürün gönderen alış verişte, satıcıya itiraz edersen ve iade edersen)hayatında olumsuz yönde köklü bir değişime uğramazsın değilmi? Ve sonucunda sizde daha ağır bir yaptırımla karşılaşmayacağınız için hakkı kullanırsınız. Asılolan hak budur. Benim kasıt ettiğim şeyde bu noktada başlıyor herkesin bir şekilde borçlu olduğu işsizliğin yoğun olduğu ülkemde bu gerçekleri fırsata dönüştüren işverenlerin varlığı. Çok iyi biliyorlar ki ilan verdiği anda eğitimsiz cahil haklarını aramayı bilmeyen yada ekonomik olarak zor durumda olan yüzlerce kişi bu işi kabul edecek. Benim derdimse yasaların bu durumu istismar eden işverenleri tespiti noktasında. 7/24 koruma hizmeti karşılığında alt işveren asıl işverenden belli bir ücret alır. 4 personelin o asıl işverenin işyerini fazla mesai yapmadan 7/24 koruyabilmesi hayatın olağan akışına aykırı bir durumken, o 4 personele ait geriye dönük 2 yıllık bordrolarında 1 saat dahi mesai almamış olması banka ödemeleri ilede sabitken, alt işverenenin kestiği hizmet faturaları varken asgari ücretli personellerin herbiri günde 7,5 saat çalıştırılmış gösteriliyorken vede arta kalan para hizmetbedeli olarak muhasebe kayıtlarına giriyorken. Kusura bakmayın ama haddim olmayarak kara para aklama suçu dahi oluşuyor. Nitelikli dolandırıcılık var ne ararsan var. Sorun kimse bu yönüyle iş suçlarına yaklaşmadı günlerdir sitenizi inceliyorum ekseriyetle paralarını almaya çalışan yurttaşlarım sorunlarına çözüm için değerli hukukçularımızdan bu işe emek veren insanlardan yol göstermelerini istemekte. Ben ise kalıcı çözüm aramaktayım. Öyle bir çözüm ki emsal yargıtay kararı olarak gösterildiğinde tüm sahtekar işverenler komik rakamlar ödeyerek normal iş hayatlarına geri dönemesin.

- - - Updated - - -

Asıl sorunumu izah edebildiğimi düşünerek bu amaç doğrultusunda.
    1- Suçlamalarımı kesin delil niteliği taşıyan materyallerle desteklemeye çalışıyorum ( davanın daha kısa sürmesi ve yemin delili ile hakkaniyet indirimine gidilmemesi için) gereken en ağır cezaları ödesinler.
    2- Suçlamalarım sadece ve sadece iş kanunlarının belirlediği kapsamdamı kalacak öğrenmeye çalışıyorum. Bilene danışmak lazım gerek o yüzden burdayım.
    3- 5188 sayılı kanunda bu hizmeti veren kurucu ve yöneticiler bu suçlamarla ceza alırsa bu yönde hüküm verilirse . Bu hizmeti verebilmek adına taşıması gereken özellikleri kanun kapsamındaki suçlardan ceza almış olduklarından bu işi birdaha yapamayacakları ve ruhsatları iptal edilmesi gerekmiyormu. Öğrenemedim
    Konu emrexa tarafından (13-02-2016 Saat 18:15:03 ) de değiştirilmiştir. Sebep: komik harf hataları eğitimsiz olduğumuda söyledim hem

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Nihayetinde bir iş sözleşmesiyle , verilen hizmet karşılığında ücret ödemesine dayanan bir iş ilişkisinden bahsediyoruz.
    İşe başlama saati, bitiş saati, ödenecek ücret, çalışma süreleri taraflarca bilinen bir iş görme ve karşılığında ücret ödemeden ibaret bir anlaşma.
    En başta o sözleşmeyi kabul etmeyip o işe başlamama hakkı kullanılabileceği gibi, sözleşmede veya işin şekline , türüne göre , yasal düzenlemelere göre yapılmaması , yaptırılmaması gereken işler , sözleşme veya yasalarda belirlenenden farklı uygulamalar yapılmak / yaptırılmak istendiğinde, artık o işe devam etmeme , sözleşmeyi feshetme hakkı da her zaman kullanılabilecekken, günün herhangi bir anında , lanet olsun bu işi yapılabilir bir iş olmaktan çıkarttınız diyerek çıkıp gitme hakkı kullanılabilecekken,
    borcum vardı, o nedenle çalışmak durumundaydım mecburen '' burada bu kötü şartlarla'' çalışmayı kabul ettim demek, karşılığında ücret aldığınız işi yaparken iş saatleri içinde görev yerinde bulunma zorunluluğunu , zorla alıkoyma olarak değerlendirmek,olayı çarpıtmaktan başka bir şey değil.
    Bu değindiğiniz suçlamalarla bir sonuç alabilme ihtimaliniz, önünüzdeki 1000 yıl boyunca var gücünüzle çaba harcayıp , o dediğiniz suçlamalarla ilgili beklediğiniz yonde bir sonuç alabilme ihtimaliniz SIFIR.

4857 ve 5188 sayılı kanuna aykırı çalışma -çalıştırılma şartları ile ilgili kusurları nedeniyle işkur a , valiliğe şikayette bulunabilir, sözleşmenizi feshedebilir, iş mahkemesinde dava açabilirsiniz.
    Diğer zorla alıkoyma, insan ticareti, vb düşünceleriniz için savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Anladım şimdi ülke neden bu halde. Patronlar niye bukadar kalleş. İnsanların düşkünlüğünden ,aciziyetinden,eğitimsizliğinden,mağduriyetlerinde n faydalanmak ve bunu ticari faaliyet olarak göstermek. Bunu 400 personelinede aynı şekilde yapıyor olması devlet tarafından hiçbir önem arz etmiyor. Tam tersi işçi bu şartlarda çalışmama hakkını kullanmadığı ve patronuna aman patron canım patron bak yanlışlıkla yanlış yapıyorsun sanırım. Dur ben gideyimde sen sömürebileceğin başka işçilerle arana girmeyeyimmi diyeyim.Sizin gibi düşünen biri ile bu dava 3 dkk bile sürmeden kaybedilir. İşverenin bunu alışkanlık edindiği ve insan topluluklarını yasal olmayacak şekilde daha ucuza temin ederek hizmet ettirmek sureti ile geçindiği. Ssk var yasal değil eksik
    Maaş var yasal değil eksik
    Mevzuat eksik hileli adli makamlar resmi kurumları yanıltıcı
    Adam pazarladığı insanlara ömür boyu zarar vermeye tam teşebbüs içinde asgariden prim ödeyerek geberene kadar düşük maaş almana sebeb oldu ve budurumda tam fulll kasıt içeriyor.
    Ama sen diyon ki girmeyeydin etmeyeydin
    Yapmayaydın şikayet edeydin itiraz edeydin
    Şimdi şunu iyi bilinki ben maddi menfaat peşinde değilim dadece bu tür yerler nasıl yok edilir onu söyleyin. Sgk denetçiletide spk denetimleride bimerde emniyette hiçkimsenin bu durumu değiştirme ihtimali yok sadece emsal bir karar toplu çözüm olur.
    Yoksa al kaç gün çalıştın şukadar tamam al paranı yürügit mesainide al yürrü.dedikten sonra yine ilan verip piyasadan bu sefer daha eğitimsiz daha mujtaç bir işçi bulmaya devam etmek kaçınılmaz.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben şahsen çalışma saatleri, ücret gibi şeylerin devlet tarafından belirlenmesine karşıyım.
    Adam biliyorum, 500 liraya çalışmak istiyor. Bir diğeri de 500 liraya adam bulsa çalıştıracak ama asgari ücret yüzünden bu olamıyor. Dolayısı ile bir adam işsiz kalıyor, diğeri de işçi çalıştırıp ülkeye daha fazla katma değer sağlayabilecekken bunu yapamıyor.
    Öte yandan daha yüksek bir rakama anlaşılacak bir işte sırf asgari ücretin belirli olması sebebi ile işçiye asgari ücret veriliyor.
    İş sözleşmesi, karşılıklı yapılacak bir sözleşme.
    Eğer şartlar kötü ise işgörenler çalışmak istemeyecektir. Bu durumda işveren bu işleri gördürebilmek için daha iyi imkanlar sağlamak zorunda kalacaktır. Bir arz talep meselesi. Mevcut durumda ise devletin koyduğu asgari ücreti devletin çalışanlara sağladığı bir haktan ziyade vergi gelirini garantilemek için koyduğu bir sınır olarak algılamak gerek. Asgari ücretin kaybedeni işveren kazananı devlettir. İşçi ise arada bundan faydalanır eğer denk gelip de faydalanabilirse.
    Devletin kanunlaryla koruması gereken, işçinin ve işverenin yaptığı sözleşmeden doğan haklarıdır.
    Sizin durumunuzda işverenin yaptığı ve suç olan şeyler olabilir. Bunlardan kanıtlayabildiklerinizi şikayet etmenizi öneririm.
    Örneğin asgari ücretin altında vergi ödenmesi iyi bir nokta. Buradan tutabilirsiniz. Böyle yerlerde işvereni temsil eden IK bölümlerine de "en ucuz" elemanlar alındığından kanun kitap bilmezler, hatalı işlem yaparlar. Buna rağmen birçok tedbir almışlardır. Örneğin şahit bulamayabilirsiniz. Bu yüzden şikayetten evvel bu iddialarınızı destekleyen sağlam kanıtlar elde etmelisiniz. Ancak bu elde ettiklerinizin gerçekten kanıt olduğuna emin olun. Çoğu zaman hukukçu olmayanlar kanıt olmayacak şeyleri kanıt zannederek sonradan zor durumda kalabilir.
    Girdiğiniz yolda başarılar dilerim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Önce Erdoğan beye teşekkür etmek isterim. Bana hakkımı yasal yollarla ararken iddalarımın havada kalması sonucunda ne kadar uğraşmam gerektiğini bir kez daha hatırlattığı için. Şenol bey sizede ayrıca teşekkür ederim gerçek delil konusunda araştırma yapmış olmamın doğru bir başlangıç olması gerektiğini düşünüyordum ve sizde bunu destekleyici bir açıklama yaptınız ve düşüncem onaylandığı için umutluyum.
    Alt işverenin düzenlediği va bana imzalattığı bir bordro var ki evlere şenlik.Bordroda düzenlenme ve imzalatma tarihi yok.Bordronun aslını aldım muhteviyatı ile mutabıkım. Belirtilen net ücretin banka hesabıma yatırıldığını kabul ederim kısmını imzalattı. Banka hesabımı şirketin anlaşmalı olduğu şubeden açtırdığım halde ilk ayı elden verildi.Buna rağmen bankaya yatırıldığına dair imza alıyor saçma. Aslını istedim vermedi. İHTİRAZİ KAYIT DÜŞMEK İSTEDİM izin vermedi.bordro geldiğinde içerde 45 günlük alacağım olması nedeniyle zıtlaşmadım.400 küsür kişi çalıştıran kurumlar Bordroda banka hesabı kısmını boş bırakabilirmi ki.o ay o hesabımda hareket olmadığına dair banka dökümleri elimde dosyamda.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Maaşınızın ödendiğini ispatlamak durumunda olan işverendir.
    "Elden aldım" diye imza olsaydı bir anlamı olabilirdi belki ama "bankaya yattı" külliyen saçma. Hangi hesaptan hangi hesaba yattı sorusunun cevabını nasıl verecek acaba?
    Dediğim gibi asgari ücreti IK departmanından beklenecek bir hareket.
    Tabii bu arada işçiler adına banka hesabı açıldığı, ATM kartlarının işverende bulunduğu, işçinin bu hesaptan haberi olmadığı, işverenin işçilere paralarını elden ödeyip bankaya yatırdıklarını da yine kendisinin çektiğini görmüşlüğüm var. Buna karşı da dikkatli olun. O işçilern tümünün hesabına para yatmış ve işveren tarafından ATM kartı le çekilmiş olablir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bana göre o dordro geçersiz nedeni ise bordro bana imzalatıldığı tarihte ben zamanında hesabımı açtırmıştım.Kaldı ki devir teslim defterlerine göre sabah 8:00 akşam 20:00 çalıştığım halde bordro günlük 7,5 saate tekabul ettirilmiş. Fazla mesai , hafta sonu tatili vs belirtilmemiş. Asıl işe başladığım tarih 4 personel imzalı devir teslim defterine göre 2 gün eksik ssk ya bildirilmiş. O defterin her gün imzaladığım kısımları resmi dosyama eklenmektedir. Defter zayi oldu diye tutanak tutmalarına karşı önlem olarak.

- - - Updated - - -

Hesabı kontrol ettim herhangi bir hareket yok bakiye 0 tl. Denetlemede takılmamak adına bir belge imzalattığı kanaatindeyim. Ayrıca bir diğer endişem ise denetçilerin detaylara girmediği yönünde; Şu isimli personelin devir teslim defteri ile bordrosunu getir bakalım uyuşmazlık varmı diye bir kontrol olsa böyle olmaz zannımca.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: