Merhaba sayın yetkin arkadaşlar, ben sizlerden bir konuda fikir almak istiyorum.
Babam 16.08.2011 yılında iş çıkışı eve dönerken kırmızı ışıkta duran bir araca arkadan carptı. Arac içindekiler araçtan inerek babamı darp ettiler. Darp raporu alındı ve babam şikayetçi oldu, dava açıldı. Daha sonra babam uğraşmak istemedi ve davadan vazgeçti. Bu sırada karşı tarafın aracının hasarı (8500 TL) sigorta tarafından karşılandı.
Kasım 2012'de babamı kaybettik. Tam 2 senelik zaman aşımı geçmeden bu kişiler 16.08.2013'te babama araçtaki değer kaybı için dava açmışlar. Babam vefat ettiği için tebligat geri gönderilmiş. Şimdi mirasçıları olarak beni, kardeşimi ve annemi davaya eklemişler.
Avukat, araç sahibi (müvekkil) ile aynı soy ismi taşıyor muhtemelen akrabalar. Değer kaybı olarak 2000 TL + yasal faizini istiyorlar. Ayrıca tahminimce avukatlık ücreti vs. isteyecekler. Bu şekilde de para kazanma peşindeler. Yani kötü niyet var.
Şimdi iki sorum olacak, 1.'si geçmişte babama yaptıkları bu darp ile ilgili tekrar dava açabilir miyiz. (darp raporu, görüntü bulunabilir)
2.'si en az hasarla atlatabilmemiz için önerebileceğiniz bir yol var mıdır?
Şimdiden teşekkürler, saygılar.