Rahmetli babamlar 3 kardeş. Topraktan 3 hisseli bir iş hanından kira alıyorum. Resmi olarak tapuda yada herhangi bir belgede paylaşılmamasına rağmen diğer iki amcam dan daha az kira alıyorum. Metre kare olarak da bana daha az yer düşüyor.

Rahmetli Babam tarafından yapılan kira sözleşmesinin süresi bitti. Sözleşme üzerinde kira bedelinin düşük gösterildiğine inanıyorum. Rahmetli hesaplarına karıştırmazdı. Bu yüzden esası bilmiyorum. Bu saatten sonra handan toplanan kiralardan eşit pay almak istiyorum. Uzlaşma sağlanamıyor çünkü amcam kendisinin kira aldığı dükkanlara yatırım yaptığını söyleyip kabul etmiyor.

Handaki dükkanların eşit şekilde tapuda 3 e bölünmesinin imkanı yok. İstimlak olacak olanlar var. Ağır hasarlı olanlar var. Vs. vs.

Hakkım olanı almak (Kiralardan 3 de biri) için ne yapmam gerekiyor. Geçmişe yönelik, babam tarafından imzalanan, süresi bitmiş sözleşmelerde yer alan düşük kira ücretlerine yönelik bir yaptırıma tutarlarmı? Diğer kiracılarla benim tarafımdan imzalanmayan yine düşük değerden gösterilen kira sözleşmelerinin bir hükümü varmı ? Amcalarımdan biri benden yana bilginize.