Merhaba arkadaşlar benim adım Şafak . Durumumu şöyle özetlemek istiyorum. Biz bina yöneticisiyiz ve binaya mantolama yapmaya karar verdik ama mantolama yapan kişi şirket değil bir şahıs. İskeleyi kurdu paranın bir kısmını aldı ve gitti. Daha sonrasında iskeleyi kuran işcilerden biri geldi ve bize işcilerin kaçak olarak çalıştırıldığını ve paralarını alamadıklarını adamı görürsek işcilere haber vermemizi söyledi ama işcileride tehdit edip gözlerini korkutmuş.
Aradan 3 aydan fazla zaman geçti biz bir avukata danıştık ve avukat sözleşmede imzası olan kişiler gelsin konuşalım ben olayı halledicem dedi ama bizim binadan hiçkimse buna yanaşmadı herkes kaçtı bütün suçu yönetici olduğumuz için bizim üstümüze attı sen hallet diye baskı yapıyorlar. İskeleden hırsız girme olasılığı yüksek. Biz bir başka Mantolama şirketine vermeyi düşünüyoruz iskeleyle beraber ama avukatla konuştuğumuzda kaçıp giden adamın malına gasp etmiş olursunuz yönetici olduğunu için suç sizde olur diyor.
Birde biz daha sonraları adamın ve yanındaki arkadaşlarının dolandırıcı ekibi olduğunu öğrendik bu yüzden Mantolamayı başka birine yaptırmak istiyoruz. İskeleyi indirirsek dolandırıcı olan adam gelip çalıp başka binayada bize yaptığını yapacak. İndirmediğimiz taktirde hırsız girme olasılığı yüksek. Bir başka şirket Mantolama yaptırırsak işi bitirdiklerinde iskeleyi mecburen indiricekler. İskeleyi satmak istediğimizde de bütün yükümlülük yönetici olarak bize ait olcak ve adamın malını gasp etmiş olucaz suçsuzken suçlu konumuna düşcez. Ama malesef dolandırıcılar paramızı kaçırıp giderken bu şekilde olmuyor.
Kiminle konuşursak konuşalım dolandırıcılar kılıfını çok güzel ayarlamışlar ve bizim binadakiler herşeyden kaçıp bütün suçu bizim üstümüze yıkıyorlar. Elimiz kolumuz bağlandı yukarı tükürsek bıyık aşağı tükürsek sakal.Adam telefon numarasını bile değiştirmiş dolandırdığı herkesten kaçabilmek için.
Biz bu anlaşmayı tek taraflı fes edebilmek için birde kaçıp giden adamın bizden aldığı para karşılığında iskeleye el koyabilmek için hukuki olarak nerelere başvurmamız ne yapmamız gerekiyor ? Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim bizi kurtarmış olursunuz.