+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 12 ileti bulundu.

Konu: Boşanma davası ve aile içi şiddet yasası

Boşanma davası ve aile içi şiddet yasası Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Adana
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Lightbulb Boşanma davası ve aile içi şiddet yasası

Öncelikle hepinize teşekkür eder selamlarımı iletirim. Konu başlığından anlaşılacağı üzere benim iki konuda
    yardıma ihtiyacım var. Maddi sıkıntım yüzünden avukat tutamıyorum adli yardıma başvurdum tüm koşullarına
    uymama rağmen talebimde itirazımda ret edildi. Sevgili avukat arkadaşlar ve dostlarım ben Mart 2015 te
    evlendim.benim ilk eşimin 3cü evliliği ve birde dünya tatlısı 4 yasında bir kızı var önceki
    evliliğinden.Ortak evladımız yok. Evlenirken benimde eşimin ailesi de bu evliliğe ısrarla karşı çıktılar.
    Benim ailemde özellikle eşimin ailesi sürekli bizimle uğraşıyorlardı. Maddi durumum iyi olmadığı için karşı
    taraf beni hiç istemedi. Eşimle evleneli 10 ay olmasına rağmen 3-4 kere ayrılıp barıştık ve aynı çatıda
    toplamda sadece 40gün beraber yaşayabildik. Benim tespitlerime göre eşimin önceki evlilikleri,maddi ve
    ailevi sorunlarından çok yıpranmış ve psikolojisi bozulmuş. Aramızdaki en ufacık tartışma bile onun gözünde
    devleşirdi.Tabi benimde hatalarım oldu burada amacım kesinlikle eşimi suçlamak değil.Bazen tartışmalarımızda
    kalbini kırdım hatalı davrandım.Aileside bu durumlarda seni sileriz eve almayız ortada kalırsın gibi
    sözleriyle eşimi korkutur eşimde baba evine dönerdi. Hatta eşime kızını elinden alırım eski kocana veririm
    diye bile tehditte bulundular.Bi kerede gelip yanımızdan zorla alıp götürdüler kızını. Bunların kanıtı
    facebook gibi yerlerde kısmende olsa sohbet gecmişi olarak var.Barıştıgımız dönem Hatta kuzeni sms atıp
    bana aklı varsa bi daha dönmesin burda sizin iyiliğinizi isteyen kimse yok diye söylemişti.Şimdi sorum eşim
    beni her terkettiğinde ailesinin zoruyla karakola gidip şiddet gördüğünü söyleyip rapor alır şikayetçi
    olurdu. Ben hiç şiddet uygulamadım. Raporları nasıl alıyor aklım almıyor.Bunlar 3 tane olmak üzere
    mahkemeleri devam etmekte.Sadece 3cü şikayetinde rapor almamış sadece sözle tehdit ettiğimi söylemiş
    ifadesinde. Mahkemenin birisinde rabbimin işi karakol sormuş hangi tarih ve saatte oldu olay diye bende o
    tarih saatte eşimle beraber elele avmde oldugumuzu kamera kaydını delil olarak sundum.Eşimde aynı mahkemede karakol ifademde tarihleri karıştırmış olabileceğini söyledi hakim kendisine aklı başında insansın eşin
    böyle bir eylemde bulunsa ne zaman yaptıgını nasıl unutursun diye söylendi kendisine ve davayı erteledi.
    Asıl sorum şu eşimle yaklasık 6 aydır ayrı yaşamaktayız. Arada görüşüyoruz hasret gideriyoruz ama dönmeye
    ikna edemiyorum. İmkansız barışmamız diyip ailesini kaybetmekten korktugunu söylüyor.Biz birbirimizi
    seviyoruz kendimdende eşimdende eminim.Boşanma davasını açıcam eninde sonunda artık oyalayamıyorum ailemi boşanalım ama gizli gizli görüşürüz tek çaremiz bu diyip Bana 6 aydır ayrı olmamıza ragmen daha 1 ay once boşanma davası açtı. elime tebligat ulaştı ve buna cevap vermem gerekiyormuş. Eşimin verdiği dilekçede
    yazanlar 2015/408 esas ve 2015/407 karar nolu kararıyla koruma kararı aldım. Maddi ve manevi 20.000TL
    tazminat ve 400TL yoksulluk nafakası talebinde bulunup boşanmak istiyorum demiş.Karakola şikayeti üzerine bu koruma kararının (evden uzaklaştırma) tebliği bana eşimin son terkettiğinde yapıldı ve süresi 1 aydı ve
    aylar önce doldu. Sürenin uzatılmasını istemiş olabilirmi bilmiyorum ama bana uzatıldığına dair bir tebligat
    yada bildirim karakol yada mahkemeden gelmedi.Şimdi 4cü aile mahkemesinde boşanma davamız var. Eşim daha öncede aynı mahkemeye evlilik birliğinin temelden sarsılması boşanma çekişmeli adı altında 2015/440 karar nolu başvurusuyla boşanma davası açmış ve o dönem barışıp bana geri kaçmıştı dava gününde dilekçeyle
    boşanmaktan vazgectiğini söylemişti.Duruşmaya ikimizde katılmadık ve mahkeme davanın feragat nedeni ile
    REDDİNE diye karar alınmış adresimize tebligat gönderilmişti. Öncelikle benim üzerime kayıtlı telefon
    hattından başka mülk araba vs. yok. Mahkemeler yüzünden özel güvenlikçi olduğum için iş başvurularında geri
    çevriliyorum şuan işsiz ve sigortasızım.geçimimi seyyar olarak bilgisayar tamirciliği yaparak sağlıyorum.Ben
    karımı çok seviyorum ve evliliğimin bitmesini istemiyorum.Karımında beni sevdiğini biliyorum.Zaman zaman
    facebook paylaşımlarından telefon görüşmelerimizden bunu hissediyorumki ağzındanda kaçırıyor saklamayı
    beceremiyor. Zaten başbaşa yüzyüze geldiğimizde direk bana sıkı sıkı sarılmasından o yüzündeki ifadesinden
    sözlerinden inanın bu apaçık belli oluyor.Anlattım gibi hep ailevi baskı ve sorunlar yüzünden bana geri
    dönmekten korkuyor. Beni sevmesine rağmen bu baskı yüzünden duruşmada mutlaka boşanmak için her sözü
    söyleyecektir.Benim bu mahkemeden gelen tebligata cevap olarak ne yazmam lazım yalvarırım bu konuda bana
    detaylı yardımcı olurmusunuz? Zaten nafaka ve tazminatı ödeyecek maddi durumum yok. Canım feda eşime imkanım olsa bin katını veririm.İnanın mahkemeyi uzatmak yada yokuşa sürmek gibi bi amacım rabbim şahit yok. Ben yuvamı kurtarma peşindeyim ve bu sureçte adli konuda sizden Allah rızası için yardım istiyorum.Dilekçeyle geri çekilen İlk boşanma davamızda ve şimdiki boşanma davasıda aynı 4.cü aile mahkemesinde ve hakimeside aynı. Bu tüm anlattıklarıma göre ne cevap yazmalıyım ve nasıl savunma yapmalıyım nolur bana yardım edin. Eksik olduğunu düşündüğünüz bir konu varsa hemen cevaplarım. Dilerim kimsenin başına böyle şeyler gelmez.

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma davası ve aile içi şiddet yasası konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma davası ve aile içi şiddet yasası konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    363
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Boşanma davası ve aile içi şiddet yasası

Acılan bu ikinci davada iddialar neler?ilk davadaki iddialarla benzerlik taşıyor mu?böylesine kısa bir sürede yani dava geri çekildikten sonra yeni bir dava için hangi sebepler ileri sürülmüş? Bilginiz olsun feragat edilen davadaki iddialar yeniden boşanma sebebi yapılamaz. Yani o dava bittiğinde temiz bir sayfa açıldı mahkeme nezdinde, ancak yeni iddialar öne sürülebilir.

Nerede
    samsun
    İletiler
    587
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

..... xyxcyp tskrler .....
    Konu adaletistiyorum55 tarafından (24-01-2016 Saat 18:24:08 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Konunun icyuzunu ogrenince tavsiyelerden vazgectim

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    363
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu hikaye bana bir yerden tanıdık geliyor derken bunu buldum:https://www.hukuki.net/showthread.php...ht=#post543343. Allah'in Adını verip yardım istiyorsunuz, vurmadım diyorsunuz, aylar önce eşimi tokat attım, kızına vurdum diyen de siz değil miydiniz???. Linkteki konuyu okuyan zaten anlayacaktır.

Nerede
    samsun
    İletiler
    587
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı xyxcyp rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu hikaye bana bir yerden tanıdık geliyor derken bunu buldum:https://www.hukuki.net/showthread.php...ht=#post543343. Allah'in Adını verip yardım istiyorsunuz, vurmadım diyorsunuz, aylar önce eşimi tokat attım, kızına vurdum diyen de siz değil miydiniz???. Linkteki konuyu okuyan zaten anlayacaktır.
    +1 katiliyorum. Dikkatiniz icin de tbr ederim

Nerede
    Adana
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı adaletistiyorum55 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ..... xyxcyp tskrler .....
    Alıntı xyxcyp rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bu linkteki gönderiyi okudum daha ilk satırlarında noluyor be diye şaşırdım. orada anlatılanla benim yazdıklarım çoğunluğu tutuyor ben bile şaşırmışken sizi yanıltması normal. Bu konuyu ben açmadım ve insanları suçlarken önce bir kendinize bakın derim. Ben eşime şiddet uygulamadım hatta bir davada bunu ispatladım.Süren davaların birindede kanıt sundum ve sayın hakim bile suçlamanın gerçekliğine inanmadı verdiği tepkilerle bunu açıkcada belli etti. bugune kadar hiç bir suçada bulaşmadım.İfade verdiğim karakoldaki polisler dahi bu şikayetlere inanmadılar ki yasanın suistimal edildiğini vurguladılar. Yazdıklarını biraz önce okudum. Ayrıca sitede gerekli yerlere o konu hakkında bildirim yaptım şuan. Suçladıgınız gibi olsaydı ben aptal değilim gider o linkteki mesajı editlerdim.Yazdıklarımı unutacak kadar bunamadım.!! uyelik bilgilerini unuttudugumu düşünebilirsiniz ama yazdıgım gibi bilgisayar işiyle uğraşıyorum ve uyelik bilgilerimi vs unutup başka uyelik açmışlıgım hiç olmadı bugüne kdr. ve bu rumuzuda yıllardır yüzlerce forum ve benzeri yerlerde kullanıyorum araştırıp görebilirsiniz..bi arkadas alay eder gibi Allah adı verip ... diye devam etmiş. Burada insanları kandırabilirim belki ya Allahı nasıl kandırabilirim sence ? Oyüzden ben söz verirken dahi bu hassasiyeti düşünürüm ki burda yüce Allahı yalan bır konuda şahit göstereyim? Neyse uzatmaya gerek yok isteyen istediğine inanır konuyu amacı dışına fazla çıkarmaya gerek yok..! Ayrıca benim için hayati bir konuda bilgili insanlardan yardım talebinde bulundum.haklı haksız eleştirilerinizle burada ikili tartışmalara girmek için değil. Şimdiden tşk ederim hayırlı geceler
    Konu Volkan16 tarafından (25-01-2016 Saat 01:39:36 ) de değiştirilmiştir. Sebep: düzenleme

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    363
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Volkan16 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bu linkteki gönderiyi okudum daha ilk satırlarında noluyor be diye şaşırdım. orada anlatılanla benim yazdıklarım çoğunluğu tutuyor ben bile şaşırmışken sizi yanıltması normal. Bu konuyu ben açmadım ve insanları suçlarken önce bir kendinize bakın derim. Ben eşime şiddet uygulamadım hatta bir davada bunu ispatladım.Süren davaların birindede kanıt sundum ve sayın hakim bile suçlamanın gerçekliğine inanmadı verdiği tepkilerle bunu açıkcada belli etti. bugune kadar hiç bir suçada bulaşmadım.İfade verdiğim karakoldaki polisler dahi bu şikayetlere inanmadılar ki yasanın suistimal edildiğini vurguladılar. Yazdıklarını biraz önce okudum. Ayrıca sitede gerekli yerlere o konu hakkında bildirim yaptım şuan. Suçladıgınız gibi olsaydı ben aptal değilim gider o linkteki mesajı editlerdim.Yazdıklarımı unutacak kadar bunamadım.!! uyelik bilgilerini unuttudugumu düşünebilirsiniz ama yazdıgım gibi bilgisayar işiyle uğraşıyorum ve uyelik bilgilerimi vs unutup başka uyelik açmışlıgım hiç olmadı bugüne kdr. ve bu rumuzuda yıllardır yüzlerce forum ve benzeri yerlerde kullanıyorum araştırıp görebilirsiniz..bi arkadas alay eder gibi Allah adı verip ... diye devam etmiş. Burada insanları kandırabilirim belki ya Allahı nasıl kandırabilirim sence ? Oyüzden ben söz verirken dahi bu hassasiyeti düşünürüm ki burda yüce Allahı yalan bır konuda şahit göstereyim? Neyse uzatmaya gerek yok isteyen istediğine inanır konuyu amacı dışına fazla çıkarmaya gerek yok..! Ayrıca benim için hayati bir konuda bilgili insanlardan yardım talebinde bulundum.haklı haksız eleştirilerinizle burada ikili tartışmalara girmek için değil. Şimdiden tşk ederim hayırlı geceler
    O konudaki kisinin bulunduğu şehir Bursa, ne tesadüf ki sizin nickiniz de bursanin plaka kodunu içeriyor. Kendimize ne acıdan bakalım Beyefendi? Sizin şuan yaşadığınız boşanma süreçlerini bizde yaşadık, uzaklaştırma kararları dahil. Uzaklaştırma kararı almak kolay, ben aramda husumet olan bir erkeğe de uzaklaştırma kararı çıkarttım! Delile ve ispata bakmıyor. Ama darp raporu durduk yerde alinmiyor, durduk yerde ceza davası açılmıyor. Benimkisi suçlamak değil, sizi suçlamak haddimize de değil. Aynen dediginiz gibi Allah'ı kandıramazsınız. Velhasıl zaten mesele Allah'la sizin aranızdadır, birde araya hakimle savcı girmiş. Biz sizi neden suçlayalım, suçunuz sabit ise devlet zaten gerekeni yapar. Sizinle tartışmaya girecek bir husus ta yok benim adıma, yardım edecek bir konu da yok. Size yol göstermek isteyen biri olursa zaten burada fikrini paylaşacaktır.
    Konu xyxcyp tarafından (25-01-2016 Saat 07:26:04 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    samsun
    İletiler
    587
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Imlalar. Yazim hatalari bile benzer mi?? bu kadar olur

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Volkan16 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ....bu linkteki gönderiyi okudum daha ilk satırlarında noluyor be diye şaşırdım. orada anlatılanla benim yazdıklarım çoğunluğu tutuyor ben bile şaşırmışken sizi yanıltması normal. Bu konuyu ben açmadım ve insanları suçlarken önce bir kendinize bakın derim. .....
    Sayın üye.. siteye üye olurken TC kimlik numaranızı, mail adresinizi, telefon numaranızı da yazdığınızı unutuyorsunuz sanırım. Eminim şimdi üyelik bilgileriniz kontrol edilse benzerlikler değil örtüşmeler olacaktır..
    Samimi olmaya ne dersiniz ?
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    Adana
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle ben bugüne kdr sanal platformlara gönderi yazarken imlaya hiç dikkat etmedim etmemde sonuçta resmi kurum değil. imla hatası yapılan her gönderi bana ait değil. ayrıca 16 nın plaka olduğunu nerden biliyorsunuz ? sene 1999da ilk üyelik açarken icq da isim kullanıldığı için volkan16 diye öneride çıkmıştı. o gün bugündür kullanmaktayım anlamışsındır plakayı sanırım.! Ayrıca mahkemelerim devam etmekte zaten ilkinde suçsuz olduğum ispatlandı.2. davada delillerimi sundum ki burada da %1000 eminim aynı sonuç çıkacak.3. dava daha hiç görülmedi. Ondanda aklanacağımdan şüphem yok..Darp raporu almak kolay değil demişsin arkadaşımda sanırım sen bu ülkede yaşamıyorsun..o raporu almak o kdr kolay ki bir tanıdık hekimle yada hastaneden hademe bile tanırsan selamla kelamla veriyorlar.Ayrıca kazayla bir yerini bir şeye çarpsan gidip onunla da darp raporu alabiliyorsun. Bende hastanede çalışırken buna sayısız kez şahit oldum.!!. son olarak sözüm size sayın editör. bu siteye ilk kez üye olduğumu ve benzer mesaj için şikayetimi gerekli yere bildirimimi yaptığımı söyledim. Peki siz buraya üye olunurken t.c kimlik no ile telefon numarası istiyorsunuz bunların gerçek bilgiler olduğundan emin misiniz? yada neden en azından telefon numarasından onay kodu istemiyorsunuz ? bu suistimale açık bir konu?. konu gereğinden fazla uzadı. Önce eleştiren arkadaşlara söylüyorum kendi açtıkları konulara baksınlar.sizin söyledikleriniz ne derece doğru peki? burada yardım bulabileceğimi düşünüp yanılmışım. Zaten ihtiyacımda kalmadı platform hakim olduğunu sanıp hüküm verenlerle doluymuş selametle...!!!!
    Konu Volkan16 tarafından (25-01-2016 Saat 17:50:46 ) de değiştirilmiştir. Sebep: sanane keyfimin kahyasımısın

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: