Değerli forum üyeleri,

Kat irtifakı tapusu alarak yeni oturulmaya başlanan sitede, yönetim kurulu olarak inşaat şirketinin yöneticisinin ve aynı soyadlı iki kişinin imzası bulunan bir yönetim planı bina girişlerine asıldı. Aidatların çevredeki bütün sitelerde 60-120 arası değişmesine rağmen 250 TL'lik aidat duyurmuşlar yönetim planında. Yönetim kurulması ile ilgili site sakinlerine herhangi bir davet verilmedi ve imza alınmadı. İmzaladığım satış sözleşmesinde şu maddeler var:

Madde 6 Yönetim ve İşletme Giderleri
6.1. Alıcı, kat mülkiyetine geçilmemiş olsa bile Kat Mülkiyeti Kanunu'nun tüm hükümlerine riayet edeceğini, bağımsız bölümlerin ortak gider avansını ödeyeceğini, onaylanmış işletme projesine uyacağını şimdiden kabul ve taahhüt eder.
6.2. Alıcı, konut teslimine ilişkin ilgili yazı davetinden itibaren Site'ye ait her türlü yönetim ve ortak masraflara katılmak zorundadır.

Sözleşmede yönetime ilişkin herhangi bir tanım ise bulunmamakta. Bu noktada oluşturulan yönetime veya duyurulan aidata nasıl karşı çıkabiliriz? Yardımlarınızı umutla beklemekteyim.

Saygılarımla