Merhabalar ...
Yaklaşık 1 senedir bel ağrısı çekiyorum bu süre içerisinde Ortopedi (2) ,Fizik Tedavi (2) ve Nöroloji (1) doktorlarına muayene oldum belimde fıtık veya kayma olmadığını, sorunun belimi çevreleyen kasların gelişimini tamamlamadığı veya zayıf olduğunu ve belimi kuvvetlendirmem gerektiği söylediler çeşitli ilaçlar kullandım fayda etmedi. Bu nedenle iş yerinde ciddi bir şekilde performans kaybı yaşıyorum bununla ilgili amirlerince bir kaç defa sözlü uyarı yapıldı ancak uyarıdan çok tehdit gibiydi **performanstan çıkarılıp tazminat alacağını sanıyorsan yanılıyorsun ,iş ahlakına uymamaktan tutanak tutar gönderirim , sizinle uğraşırım , boş kağıdım var siz imzalayın ben doldururum gibi ... ancak bunları söyleyen amir iki ay önce şubemizden ayrıldı .

Yaklaşık bir hafta önce fazla çalışma kabul beyanı ve denkleştirme esasına göre çalışma sözleşmesi adı altına tüm çalışanlardan imza istediler imzalamak istemeyenler ile İK dan bizzat görüşecekleri söylendi .. Ben de bunu imzalamadım İK ile olacak görüşmeyi beklerken dün performanstan tutanak tuttular ...

Tüm uyarılara rağmen performansınızı düzeltmediğiniz ve çaba harcamadığınız bununla birlikte diğer çalışanların iş yükünü artırarak huzursuzluk çıkmasına neden olduğunuz ekli tutanak ve raporla tespit edilmiştir.

Buna Savunma olarak iş ortamında huzursuzluk çıkarmadığımı , sağlık problemimi ve bel ağrısından aldığım raporları gösterip iş yeri hekimince gerekli muayenenin yapılmasını talep ettim ...

Bundan sonra ki adımlarının beni işten yıldırmak için şube değişimi olmasından çekiniyorum gönderecekleri şube için 3 vesait değiştirmem gerekecek ve yol masraflarımda bana ait olacak ...şuan çalıştığım şubenin yol ve yemek gibi artıları var ve ben bu şirkete başvururken şuan çalıştığım şube için başvurmuştum .İş sözleşmesinde neler yazıyor en ufak fikrim yok .. Böyle bir şey olursa nasıl bir yol izlemeliyim veya şube değişimini kabul etmezsem kıdem ve ihbar tazminatımı vermeden bunlara dayanarak beni işten çıkarabilirler mi ?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler ...