Merhabalar,

Benim kardeşim bimeksten aldığı cep telefonunun taksitlerini ödeyemediği için işlemleri hukuk bürosuna devrolmuş. Hukuk bürosu ile görüştüm. Toplam borcunun 4280 lira olduğunu 2 saat içerisinde 2000 TL yatırmazsam icraya vereceklerini söylediler. Bende kardeşim mağdur kalmaması için 2000 TL yi kendi adımla açıklamasında kardeşimin ismini yazarak kendi hesaplarına havale yaptım. Daha sonra geri kalan 2280 liralık borcuda 2 haftaya kadar ödememizi istediler onuda gerçekleştirip ödedim. Tamam borcu ödenmiştir dosyayı kapattık deyip sonlandırdık.

2 ay kadar sonra eve yeni tarihli tebligat geldi. Hukuk bürosunu aradım borcu ödediğimi söyledim makbuz istediler. Bankadan yaptığım havalelere ilişkin dökümü kendilerine yolladım. İnceleyeceklerini ama aslında borcun 5600 TL olduğunu söylediler. Ben çok fena sinirlendim çünkü 2800 TL olan borç 5600 TL ye 4 ayda çıkardılar. Aradan 1 hafta geçtikten sonra bana borcun ödenmiş gözüktüğünü söylediler. Bende bana ödendiğine ve borcun kalmadığına dair bir belge istedim. Faks ile gönderdiler.

Aradan 1 ay daha geçmesine rağmen her hafta beni arayıp kardeşinizin borcu ödenmemiş ödeme yapmanız gerek deyip sürekli olarak rahatsız edip duruyorlar. Ben ödendi makbuzu aldım diyorum inceleyeceğiz diye tekrar kapatıyorlar. Artık sinirim iyice gerilmeye başladı. Bu konu hakkında ne yapabilirim değerli arkadaşlarım. Lütfen bana bir yol söyleyin.