Bölge İdare Mahkemesinin aleyhime verdiği karara karşı,karar düzeltme yoluna başvurdum.Karar düzeltme başvurum İYUK 54. maddesi ve 55.Maddenin 3.fıkrası gerekçe gösterilerek red edilmiş.Kararlarda kafama takılan hususlar var,şöyleki;

1-İdari yargılama usulü kanunun 54.Maddesi ben dava açmadan önce 14 Haziran 2014 tarihinde kaldırılmış.Bu maddedeki hükümler 6545 sayılı kanununa göre değerlendirilir diyor.Fakat istifnaf bölge idare mahkemeleri tammuz 2016 göreve başlayacak.Kaldırılan 54.maddeyi nasıl değerlendirmem lazım.Yürürülükten kaldırılan bu madde istifnaf bölge idare mahkemeleri yürürlüğe girinceye kadar yürürlülükte midir?

2-İYUK 54.Madde 3.fıkrası "Kararın düzeltilmesi istekleri esas kararı vermiş olan daire, kurul ve bölge idare mahkemesince incelenir. Dosyanın incelenmesinde tetkik hakimliği yapanlar, aynı konunun düzeltme yoluyla incelenmesinde bu görevi yapamazlar." demektedir.Benim hem karar bozmada hem de karar düzeltme red kararında bölge idare mahkemesi başkanının imzası var.Bana hukuksuz bir durum gibi geldi.Haksız mıyım?