Merhaba,
Ben 2012 yılı haziran ayında banka kredisi ile ev satın aldım. Site yönetimi kişisel bilgilerimizi bildirmemiz için bir kaç form doldurmamızı ve bir kaç kağıt imzalamamızı istedi. Tabi yeni ev almışım bu heyecanla bana bir kaç evrak imzalattılar. Bu evrakların arasında kooperatif üyeliği ile ilgili de evrak varmış ve otomatikman kooperatife üye yaptılar. Sonradan öğrendiğime göre 2012 ocak ayında kooperatif tasfiye sürecine girmiş yani evi almadan 5-6 ay önce tasfiye sürecine girmiş. Geçen gün noter aracılığı ile kooperatiften istifa ettim. Üye bilgilerimi vermedikleri için ad soyad, adres ve tc kimlik numaram ile istifamı sundum.
İstifam kabul olsa da olmasa da her hangi bir borç veya tazminat ile yükümlümüyüm? Ayrıca amacına ulaşmış bir kooperatife benim zaafımdan yararlanılarak ortak edilmem ve borçlara ortak olmam hukuki midir? Bana borç çıkarılırsa itiraz etme hakkım var mıdır? Sadece ben değil benim gibi yüzlerce kat sahibi aynı şekilde mağdur edilmiştir. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.