+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.
    Nerede
    sakarya
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Samsung Klima servisi ile çözemediğim sorunu nasıl çözmeliyim. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar.
    02.08.2015 tarihinde Vatan Bilgisayardan satın aldığım Samsung AR5600 12000btu inventer klimayı 3 gün sonra Sakarya Samsung bayii Çınar Elektronikten kurmaya geldiler. Gelen kişi klimanın en yakın olarak dış ünitesinin balkona kurulmasına karar verdi. Kurulumu yaptılar kurulumdan sonra sıcak ve soğuk testlerini yaptılar herhangi bir sorun yoktu. Ancak dış üniteden çok yüksek ses geliyordu sorunlu olduğunu söylediğim halde koyulan zemin balkon zemini olduğundan kullanmaya devam edin ses kesilecek bir kaç ay sonra dediler. Mantıksız gelmişti bana ama servis söylüyorsa doğru olabilir diye düşündüm. 19 Kasım 2015 ayında klimanın ısıtma problemi olduğunu 4447711 nolu samsung çağrı merkezine ilettim. Sakaryada bulunan başka bir servis kontrole geldi. Cihazı açtı kapattı dış ünitede bir şeyler yaptı ve cihazın sorunu düzeldi. Daha sonra bu kurulumu kim yaptı dedi bende Çınar elektronikten ismini burada vermeyeceğim falanca kişi kurdu dedim. Güldü ve o buzdolabı tamircisi o servisin asıl çalışanı bendim mesai saati sonrası çalıştırdıkları için işten çıktım bu servise girdim dedi. Böyle klimanın kurulamayacağını, kablo ve boruların çıplak bir şekilde durduğunu, duvarda menfez deliği açıldıktan sonra yalıtımı yapılmadığı kocaman deliğin açık olduğunu, dış ünitenin sabitlenmeden böyle gelişi güzel bırakılamayacağını ve dış ünitenin çok aşırı ses çıkarttığını söyledi. Dış üniteyi söktü bir kaç yerine baktı ses sorununu düzeltemedi 4447711 nolu numaradan kurulumu yapan firmanın yanlış montaj yaptığını ve dış ünitenin arızalı olduğunu değişim talebinde bulunmamı söyleyerek arıza kaydını imzalatıp gitti. O gün Samsung müşteri hizmetlerinden servis çalışanının söylediği gibi arıza kaydını açtırdım. Servisten kimse gelmedi 30.11.2015 tarihinde tekrar aradım servis bir kaç gün sonra geldi dış ünitenin metal ayaklarının altında plastik (papuç) parçalarının olmadığını söylediler ve taktıktan sonra ses yine düzelmedi. Siz tekrar arıza kaydı açtırın dış ünitenin değiştirilmesini istiyorum diye herhangi bir belge imzalatmadan gittiler. 01.12.2015 tarihinde arıza kaydı için samsung müşteri hizmetlerini aradım olanları anlattım tekrar arıza kaydı oluşturdular 1 hafta sonra servisten geldiler cihazın sesinin normal olduğunu söylediler bende saçmalamayın bütün mahalle dinliyor dedim balkon zemini eğimli olduğu için ondan ses yapıyor duvar aparatı varsa duvara montaj yapalım dediler. Bende yapın dedim siz bu belgeyi imzalayın akşama arkadaşlar gelecekler kurulumu yapacaklar dediler. Belgeyi okuduğumda " cihazım da herhangi bir sorun yoktur. Ses rahatsız edici değildir. Ürün duvara montaj yapıldığında ses kesilmiştir." diye tespit yapmışlar bende bunu imzalamam cihazın montajını yapın ses kesilirse imzalarım dedim bugün arıza talebinin son günü arızayı kapatmamız gerekiyor arkadaşlar bu akşam belki gelemezler siz imzalayın yarın sabah gelecekler dediler bende kabul etmeyip diretince çıkıp gittiler. Aradan 4-5 gün geçti gelmediler bende servisi defalarca aramama rağmen en son geldiler balkon duvarının evimin camına bakacak şekilde montajı yaptılar. Bende böyle montaj mı olur klima içeride sıcak üflerken camıma dışarıdan dış ünite soğuk mu üfleyecek dedim camınızın yalıtımıyla alakalı bu soğuk girmez dediler. Bende böyle bir montajı kabul etmiyorum dedim cihazın borusu kısa ancak buraya kadar uzanıyor dediler zaten montajdan sonra dış ünitenin sesi de kesilmeyince iyice canım sıkıldı. Siz müşteri hizmetlerini arayın sorunun düzelmediğini söyleyin dış ünitenin değişmesini talep ediyorum diye kayıt oluşturun dediler. 22.12.2015 tarihinde tekrar samsung müşteri hizmetlerini aradım derdimi anlattım biz servise bildireceğiz dediler. Gelen giden olmadı
    29.12.2015 tarihinde tekrar aradım söyledim servis ürününüz test aşamasındaymış sorun düzelince bilgilendirecekler sizi dediler şok oldum. Evime gelen giden yok alınan cihaz yok neyin testini yapıyorlarmış dedim. Ne olduğu yazmıyor beyefendi dediler. Bende yeterince uğraştım tüketici mahkemesine gideceğim artık dedim kapattım telefonu. Farkındayım çok uzun yazdım ama detayları da bilin istedim acayip isyanlardayım servisle kanlı bıçaklı olacağız artık. Üründen de acayip soğudum Para iadesi talep edebilir miyim? Ayıplı ürün için 30 gün yasal süreç olduğunu biliyorum ama servisin oyununa geldim. Samsung müşteri hizmetleri ile yaptığım tüm konuşma kayıtları elimde mevcut. Ne gibi bir yol izlemeliyim. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Hukuki NET Güncel Haber

Samsung Klima servisi ile çözemediğim sorunu nasıl çözmeliyim. Lütfen yardımcı olur musunuz? konulu yargıtay kararı ara
    Samsung Klima servisi ile çözemediğim sorunu nasıl çözmeliyim. Lütfen yardımcı olur musunuz? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Samsung Klima servisi ile çözemediğim sorunu nasıl çözmeliyim. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Öncelikle bir dünya devi olan Samsung'un Türkiye'deki tüm servisleri tamamen bir rezalet.

Size bir tek şey soracağım;

Klima ilk kurulduğunda yani iç ve dış ünite bakır borular ile bağlandıktan sonra ve klima çalıştırılmadan önce MUTLAKA AMA MUTLAKA YAPILMASI GEREKEN VAKUMLAMA İŞLEMİ yapıldı mı yoksa yapılmadı mı?

Bu işlem devreye bir vakum pompası bağlanması sureti ile yapılır, en az 15 dakika boyunca devam eder, sistem ve bakır borular içerisindeki hava, nem ve toz zerreciklerini dışarı atar. İlk motajdan sonra size verdikleri servis fişine bakınız orada "vakumlama yapıldı" kutucuğuna işaret koymuşlar mı? Çok büyük ihtimalle koymuşlar ancak vakumlamayı yapmamışlardır. Bu konunun önemi hakkında kullanım kitapcığına da bakınız. Bakır borulardaki hava, nem ve toz zerrecikleri sistem yağı ve gazına bir kere karıştı mı artık geçmiş ola.

İşin daha vahim yanı klima ilk çalıştırılmadan önce vakumlama yapılmadı ise sonradan telafisi mümkün değildir. Tüm klima yağı ve R410A gazı tamamen değiştirilip vakumlama yapılsa bile çözüm değildir. Artık o klima çöp olmasa bile çöp olarak nitelendirilebilir.

Servisler işleri yoğun olduğundan vakum pompası ile en az 15 dakika boyunca vakum yapmak yerine sistemden bir miktar gazı kaçırtarak ve adına "süpürme yöntemi" dedikleri ve kesilikle hiçbir işe yaramayan işlemi yapmakta buna da vakumlama yaptık demektedirler.

Servislerin söylediği "süpürme yöntemi ile vakumlama işi aynı şeydir" iddiası kocaman bir yalandır, unutmayınız.

Usulüne uygun vakumlama yapılmayan sistem çok ses yapar, verimsiz çalışır ve fazla elektrik enerjisi tüketir.

Hukuki duruma gelince; İlk montaj servis fişinde vakumlama yapıldı kutucuğunda işaret yoksa veya bu fişi mzalamamış iseniz tüketici hakem heyetine başvuruda bulunacaksınız. Telefon konuşmaları kaydı malesef delil niteliğinde değil.

Yazdıklarımla sizi daha da üzdüğümün bilincindeyim. Ancak bildiğim doğruları bilmeyen birisine anlatmak da görevim diye düşünüyorum.

Nerede
    sakarya
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Samsung Klima servisi ile çözemediğim sorunu nasıl çözmeliyim. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Fişi kontrol ettiğimde kısaca tüm işlemlerin yapıldığı kutucuklar işaretli bende imzalamışım malesef. Ancak vakumlama işlemi 15dk felan yapılmadı onu iyi hatırlıyorum bir cihaz bağladı bir kaç dakika havasını aldı hatta bende sordum bu cihaz nedir diye vakumlama cihazı dedi. Hatta daha iyi anlayabilmeniz için video çektim aşağıda linki var sadece izleseniz ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. Dün akşam tüm sosyal medya üzerinden samsung türkiyeye şikayet yazdım. Tüketici hakem heyetine mi gitmem gerekiyor şimdi bildiğim kadarıyla 6 ay içerisinde ayıplı ürünü şirket ıspatlamak zorunda bu 6 ayıda geçirmiyeyim diyorum çok yaklaştı çünkü.

https://www.youtube.com/watch?v=MgbyR7h0h3g

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    480
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı osm87 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Fişi kontrol ettiğimde kısaca tüm işlemlerin yapıldığı kutucuklar işaretli bende imzalamışım malesef. Ancak vakumlama işlemi 15dk felan yapılmadı onu iyi hatırlıyorum bir cihaz bağladı bir kaç dakika havasını aldı hatta bende sordum bu cihaz nedir diye vakumlama cihazı dedi. Hatta daha iyi anlayabilmeniz için video çektim aşağıda linki var sadece izleseniz ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. Dün akşam tüm sosyal medya üzerinden samsung türkiyeye şikayet yazdım. Tüketici hakem heyetine mi gitmem gerekiyor şimdi bildiğim kadarıyla 6 ay içerisinde ayıplı ürünü şirket ıspatlamak zorunda bu 6 ayıda geçirmiyeyim diyorum çok yaklaştı çünkü.

https://www.youtube.com/watch?v=MgbyR7h0h3g
    dostum öncelikle geçmiş olsun samsung uda tanımış olduk sayende...

şimdi kaç kere servise gitti bu klima yada kaç kere servis geldi eve bu çok önemli...

sana samsung ile ilgili çok önemli bir ipucu vereyim iyi dinle.

bu cihaz 4 defa samsungun yetkili servisine gidipde 4 parça değişmesi ile samsung firmasından para iadesi isteyebiliyorsun. aynı zamanda red cevabı gelirsede şunu yap her servise gittiğinde orada sana evrak veriyorlar ve sistemede kayıt ediyorlar bu evrakları oradan bizzat talep edip faturanla beraber tüketici hakem heyetine başvurabilirsin...

Nerede
    sakarya
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Cevap: Samsung Klima servisi ile çözemediğim sorunu nasıl çözmeliyim. Lütfen yardımcı olur musunuz?

daha önceki yorumumda açmış olduğum arıza kayıtlarını ses kayıtları içerisinde ispat yapabilirim ancak servis evime gelip bir işlem yapmadığı için herhangi bir evrakta bana vermedi. Samsungun çağrı merkezini aradığımda çeşitli sebeplerden arıza kayıtlarının sonlandırıldığını söylemekteler. İşin garibi ben derdimi anlatıyorum çağrı merkezindeki arkadaş servise sorununuzu bildireceğiz diyor belkide bildiriyor ancak servis cihaz kontrol edildi herhangi bir sorun tespit edilemedi diyor ama eve gelip giden yok. En son ki aramamda çağrı merkezinden test aşamasındaymış cihazınız dediler ne testi ya dedim evimden alınan bir cihaz yok yapılan bir işlem yok neyi test ediyor bunlar dedim. Sorununuzu servise bildireceğiz diyor şaka gibi servisi basacağım en son dalgamı geçiyorsunuz diye ama oda bizim yapımızda olan bir şey değil haklı iken haksız duruma düşmekten başka bir şey olmaz. Ne yapacağımı şaşırdım kısaca

Nerede
    İzmir
    İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gecmis olsun hocam. Belli ki servisin isguzarligi seni haddinden fazla uzuyor.

Oncelikle g el en servis elemanlari yetkili sevis mi, oyleyse yaka kartlari var mı? Tespit et. MH lerini tekrar ara ve sana hizmet vermis olan YS lerin adreslerini al ve b i zzat gidrek ilgili formun nushasini talep et. Veremem diye bir kaide yok, vermek mecburiyetinde veremez ise bununla ilgili.imzali.kaseli bir tutanak talep et. Elinde bulunduracagin her belge bir kanit n iteliginde. En son olarak mevcut duruma gore MH ni tekrar ara ve durumu belgeleri ile.izah et. Netice alamayacagina anladigin an THH uzerinden blof yap. Ne kadar cirkeflesirsen o kadar kazancli cikarsin. Yetkili serviste calismis biri olarak ve farkli urunlerden benzeri.zorluklariyasaya zorluklariyasaya biri olarak etklili bir yontem oldugunu tasdik edebilirim. Gerekli ugraslardan sonra e e kotu ihtimal firma musteri.memnuniyeti adi altinda degisim yapabilir. Denemeni öneririm.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

samsung 2016 yili klimalarda vakum gerekli mi

kilima vakum soradan yapilsa

klima kac dakika vakum yapilir

Forum