Merhaba;

15 villa 2 apartmandan oluşan bir sitede oturuyorum. Villamın alt katındaki garajda internet üzerinden yapay çiçek satmaya başladım. Bulunduğum bölgede yılda en fazla 20 kişi gelip ürünü alıyor genellikle hep kargo ile gönderim yapıyorum. Villanın girişide bağımsız sayılır 2 villanın bir ortak girşi var önce benim sonra onun evi geliyor.

Yaptığım iş resmi maliyeden yoklama kaydını yaptırdım fatura kesip vergimi ödiyorum. Komşularla da çok sorunum yok. Ama ilerde oluşabilecek sorunlar nedeniyle kendimi mümkün olduğunca garantiye almak istiyorum. Sitede mevcut bir yönetim söz konusu değil apartmanlar kendi yönetimine ayrılmış villalar ise tamamen kendi başlarına yönetimsiz duruyor. Tabiki böyle olmaması gerek ama olmuş.

Sonuç olarak zabıta da geldiğinde her türlü evrak olduğundan genel kontrolde sorun çıkarmadı. Ben apartman ve diğer bağımsız alanlardaki komşularımdan izin almadan yasaya uygun olarak işyeri ruhsatı alabilir miyim? Kanunda büro olan yerlerin böyle bir istisnası mevcut. Bende elden satış yapmadığımdan Evlilik danışmanlık bürosu olarak işyerime ruhsat alabilir miyim? bu işte yine internet üzerinden evlilik konusunda fotoğrafçı, gelinlik, çiçek vb. konularda destek verecek.

yardımlarınız ve fikirleriniz için şümdüden teşekkürler...